Zločin v dívčí škole (1965)

Nejlepší je první povídka - klasická kriminální. Ostatní už pokulhávají, zvláště pak Menzelova povídka, kde je vidět, že se snažil ze Škvoreckého vycucat, co se dá, ale asi toho moc nebylo.

Zvrácený (2002)

Když roztočím kameru, odvyprávím děj pozpátku a přidám dvě efektní scény násilí bez střihu, plus nějaké téma módní homosexuality, tomu se ještě nedá říkat umění. Co mi chtěl autor říci? Že násilí plodí násilí? To mi řekne kdejaký laciný biják taky. Joo, kdyby to natočil od začátku do konce s normálním postavením kamery, klasickým střihem - a i pak by film diváky zaujal, tak řeknu, že je to umění a pan režisér je Panem Režisérem.

Mé jméno je Nikdo (1973)

Samozřejmě do kvalit Leoneho filmů má tahle oddechovka daleko, ale pokud si představím odlehčený a komediální spaghetti-western, je to tenhle. Trošku parodie, trošku se to bere vážně, a díky tomu má tenhle film své grády.

Vyvolený (2000)

Dost předvídatelný film, takže když po dvou hodinách to vypadá, že se konečně rozjede, skončí.

Život Briana (1979)

Parodie na biblický příběh Ježíšův v nezaměnitelném humoru Monty Pythonů, kteří na scénu uvádějí jistého Briana, kterého si s Ježíšem neustále pletou už od narození. Skvělá podívaná, navíc s mírnými politickými narážkami. A nezapomenutelná závěrečná písnička Always Look on the Bright Side of Life.

Čelisti (1975)

Dokonale profesionálně zvládnutý horor s pečlivě vystiženými chvílemi oddechu i napětí, výborná kamera, kterou lze vychutnat jen při širokoúhlém formátu (nikoliv v televizním ořezu 4:3) i skvělými hreckými výkony. Všechny pokusy napodobit toto dílko pak samozřejmě vyznívají směšně.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Spousta nádherných a již zažitých hlášek, skvělé herecké výkony, režie, a i přes jakési "socialistické" vyznění stále úžasný film o škole, učitelích a starších žácích.

Jedna ruka netleská (2003)

Mišmaš rádoby komických výstupů mnoha aktérů, přičemž příběh pokulhává a doufá se v jedinečnost Jirky Macháčka. Čím více film trvá, tím více jsou zpočátku svěží vtipy vyčpělé a trapné. Ivan Trojan by si už zase jednou zasloužil hrát nějakou postavu bez psychických problémů. A jeho žena taky. Není to až tak zmatené jako Eliška má ráda divočinu, jsou tu vtipné hlášky ("strome, kamaráde"), k něčemu se i trochu chtěl autor vyjádřit (ano, prosím, lidi blbnou, a je jedno, jestli sami doma odříznutí od reality, nebo z reality, předávané televizí, I've got it), ale celkově prostě je to ... mišmaš.

Cliffhanger (1993)

Ve svém žánru pravda místy nelogický, ale jinak skvěle zahraný i režírovaný akční thriller, pro fanoušky Slye Stalloneho snad jeden z nejlepších. Hlavně že se tváří dostatečně drsně a světácky.