REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jsem trochu na vážkách.. Na 4* je to málo, na 5* moc, a to jen pouze kvůli délce. Revenant je neskutečně silný dobrodružný survival, který naprosto ohromuje, né velkolepým příběhem, když hlavní hrdina trpí v každé scéně, (přesto nevzdává svůj boj v drsné krajině plných nástrah) , ale kvůli té božské kameře, když každý záběr je tak epický, až se rozplýváte blahem. Nic podobného, a natočeného člověk nemohl nikdy vidět. Ty dlouhé záběry bez střihu jsou naprostým skvostem celého filmu. Emmanuel Lubezki je asi nejlepší kameraman, kterého znám.. Vedlejší herci jako např.: Tom Hardy je samosebou ve svém živlu. Role padoucha mu vždycky sedla jak prdel na hrnec. A Gleeson i Pouter taktéž skvělé.Hudba za 1, není co dodat. A to důležité - žádné blbé efekty, žádné zelené plátna, točeno v té ohromné a krásné přírodě, tak jak se to dělalo dřív, a ta poctivost filmu, je v tom cítit naplno. Určitě se těším, až se na to podívám znovu.. 82%

Batesův motel (2013) (seriál)

O tomto seriálu se hodně mluvilo, a má to i velice solidní hodnocení, a tak jsem si řekl, že bych mohl prubnout alespoň pilotní díl.. a Nyní jsem na konci 2.řady . Je to opravdu hodně zábavná a temná TV série ve stylu Hitchcockova - Psycha , zasazená do dnešní doby. Herecky je to výborné, hudba skvělá, a scénář baví, jen ty dialogy postav občas vytáčí tím jejich schizofrením chováním. Rodinka si totiž ujíždí na takovém zvláštním a ujetém incestním vztahu mezi matkou a synem. Situace ve stylu: Norma miluje svého syna natolik, že by si ho každou chvílí nejraději nacpala zpět do své dělohy.. A Norman se v jejím obětí zase cítí, jako malé batole co chce cucat z jejího prsu. Naštěstí je tu ještě jiný syn, který tento bizarní vztah vyrovnává zpět na úroveň normálnosti - Dylan - pro mě rozhodně nejlepší postava v seriálu. Vede drogový podnik s marihuanou ve stejném městě + půvabná kamarádka - Olivie Cook, co u nich v motelu vypomáhá. Je tu mnoho zajímavých zvratů. Každý díl má něco do sebe.. uvidíme jak na tom bude 3-4 serie, třeba to ještě zvednu na max..

Spectre (2015)

Skyfall nastavil laťku moc vysoko, a Spectre má opravdu stylový začátek, když Bond poskakuje po střechách se samopalem tak ladně, jak laňka po zarostlé louce, ale záporák není tak zlomyslný a plnohodnotný, jak se může na první pohled zdát, (Waltz je dobrý herec, ale tady hrál až moc při zemi, přitom z toho šlo vytřískat daleko víc) a možná je to právě díky scénáři, který nebyl tak epický, jako u předchozích. Chtělo by to zkrátit o - 20min. zbytečných scén, které vůbec nepůsobí drama, ani napětí. Nakonec jen lehce nadprůměrná rutina. Akce se dočkáme, ale o dost slabší než jsme očekávali. Uvidíme co si pro nás připraví další díl, ale Craig už celkem stárne, možná je na čase udělat pár změn.. 65%

Lucifer (2016) (seriál)

Pilot byl výborný, a Tom Ellis si roli ďábla naprosto užíval, ale od druhého to jde z kopce, a některé vtipy s dvousmysly - "Im devil" zní jako "Im debil".. A protože mi je druhá hl. postava (Lauren German) ,tak trochu nesympatická, a Lucifer vypadá v některých scénách namísto britského snoba, spíše jako homokláda, sráží to hodnotu nejen vtipu, ale celého seriálu. Možná by to šlo zachránit, ale muselo by se to pohnout uplně jiným směrem. Hlubší myšlenku, nebo nějakého bosse, který má propojení se všemi vraždy.. No uvidíme. 1. díl za 5* ostatní za 3* = 4

We Are Your Friends (2015)

Opravdu mě zajímalo, jak se chce takový film poprat se spoustou zbytečných klišé, bez kterých by vše okolo nemohlo vůbec fungovat. Navíc EDM, který se mi tak trochu příčí s mým stylem hudby, jako DJeovi (co už má nějakejch 12let hraní house music za sebou). Bohužel je to danný tím, že my nežijem v LA, ve světě nekonečných večírků a party, a nemáme tu na každém rohu nějakou akci, ze které by se člověk mohl dostat na světovou scénu. Mimochodem - 128BPM je moje gusto a kdo mě zná ten ví.. a pro mě tady Zac Efron, měl někdy až moc upjaté výlevy emocí při mixování (hraní) , ale děj bavil , a vše naprosto odsejpalo. A na konci toho všeho to bylo hodně pohodový, a vůbec nenudilo, což beru jako obrovský plus.. Jen nevýhoda, že mám teď hroznou chuť si zahrát na nějaké party.

Steve Jobs (2015)

STEVE JOBS z reálnějšího pohledu, kde není zobrazen jako génius alfa-omega, ale naopak jeho stinná stránka (vůči své rodině a dceři..) Jak ho tedy vidím já - Byl to výborný prodavač a zakladatel firmy - Co prodával? Svou vizi, kterou nedokázal ani sám zkonstruovat. Byl šéf jednou z prvních PC firem, a to mu šlo velmi dobře. "Chci to menší, chci to originální, musí to umět tohle a tohle, a máte na to týden.." "Stýve, neumíš programovat,nejsi technik, nejsi designer,.. tak jakto že čtu každý týden- Steve Jobs je génius?" "Já hraju na celý orchestr.." ale no tak.. byl jsi jen dobrý dirigent. Apple uznávám svým designem, který nemá na trhu konkurenci, ale v ostatním směru jen předražená hračka, která je natolik sobecky vymyšlená, že se nedala a nedá spojit s jinými zařízeními, tak jak to bylo popsáno, a s tím musím víc než souhlasit. Pokud se vrátíme zpět ke snímku, tak toto neni typické životopisné drama, ale spíš koncert na divadle před prezentačkou v několika životných rovinách. Musím pochvalit Fassbendera za jeho výkon, ale tohle neni můj šálek kávy.. Je to tedy výborně zahrané, ale o to méně zaživnejší, než (předešlý) Jobs s Kutcherem, který zas nemá váhu, ani dostatečnou kvalitu. Možná je to tím, že o jeho životě nejde napsat nic tak fascinujícího, co vás natolik zaujme.. Nebylo by těch filmů o něm už tedy dost?

Legendy zločinu (2015)

Do 1/3 jsem si říkal, že bych možná pálil i 5* hvězdy. Hardy prostě exceluje, jako vždy,.. ale vývoj gangsterů, kteří se z East Endu dostanou do podsvětí Londýna je v nedohledu, a celou dobu se pak řeší hlavně vztahy mezi bratry Kraysovymi, a Reggieho ženskou, namísto budování reputace a zločinosti, což je sice fajn, ale ubírá tomu na zábavě. Tudíž přes hezký vizuál a celkem dobré dvou-role, kde Tom hraje psycho-homouše vs. ganstera s rychlou pravačkou, je to pouze lehce nadprůměrné..

Humr (2015)

Tohle je tak ujetý, že pořád nevím co si mám o tom myslet. Antiutopie,Orwell, říznutej Lynchem a Lars von Triérem? Svět ve kterém tě vyženou z města, když si nezadaný, nacpou do autobusu, a odvezou za město do hotelu s ostatními (nezadanými). Máš 45dní, aby ses tam s někým sblížil, jinak té promění ve zvíře podle tvého výběru. David (Farrell) ale nechce být zvířetem, opustila ho žena kvůli jinému, a on stále doufá v naději.. A tak emigruje do lesa, do společnosti vyhnanců, kteří jsou vyvražďování těmi z hotelu, a na které se pořádají hony - za každého chyceného 1 den v hotelu navíc.. Jenže v lese zase platí opačná pravidla - Nesmí spolu nikdo nic mít.. Co se stane, když se do sebe dva tajně zamilují, přesto že riskují svůj život...? Lehce depresivní romantický thriller se špetkou černého humoru. V zásadě hodně připomínající 1984 od Orwella. Na tohle musí mít člověk náladu, a mě to zrovna padlo do noty. Jen ten konec by potřeboval trošku přikořenit..

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Sicario je syrový thriller o mexickém kartellu, se skvělou kamerou a démonickým soundtrackem.. Del Toro vynikající.. Do první poloviny má děj výborně našlápnuto, ale od druhé , se jakoby zastaví na místě, a táhne se jako hlen 80´ letého tuberáka.. (a v podstatě začíná nudit). Bohužel konec, na kterém buduje celá část filmu atmosféru, nemá žádné vyvrcholení, či katarzi, a tak vám nezbyde nic jiného, než koukat jak bezzubej na vořech, s velkým nepochopením a zklamáním zároveň..

Pan (2015)

J.M.Barrie se teď otáčí v hrobě.. Na nového Petera Pana jsem se těšil moc, ale při prvním traileru mě to přešlo.. Proč? Překombinované, chaotické, a kulisy které nejsou ani pořádně zasazené do prostředí, naprosto odporného předigitalizovaného kontrastního a rozmazaného hnusu, který ničí kouzlo této dokonalé pohádky. A to je to největší proti.. Herecky je to velice sympatické, a Jackman tady hrál opravdu výborně. Přitom scénář není kdoví jak dobrej, některé vtipy byly zahrané tak bravurně že jsem se řehtal smíchy. Hudba byla nádherná. Je vidět že tento film byl dělaný snad jen pro 3D kina. Nejspíš se po tomhle dlouho nedočkáme nového Pana, a o to víc mě to mrzí. Tak snad někdy..