Rozčarování (2018) (seriál)

Zaujimave dielko. Citit jasne ruku tvorcov Simsonovcov a Futurami. Co je aj dobre aj zle. Zle je ze vela krat budete mat pocit, ze ste to uz niekde videli. Alebo ze toto sa dalo cakat. Na druhu stranu humor stale vacsinou funguje a paroduje ako stredovek a kuzla, tak sucastne spolocenske temy. Fantasy prostredie je super. Dreamland je paradne animovany. Serial ma paralelne epizodovy charakter a tiahly navazujuci pribeh. Niekedy je pribeh dokonca zaujimavejsi ako pokusy o vtipy. Celkovo som sa dobre pobavil. Ale mohlo to byt lepsie. Potencial tam vidim. Zatial obycajne 4*

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Slabota. Jedine co ma ako tak bavilo, boli obcasne vtipne momenty. Poriadne som sa zasmial ale iba pri ceskych spravach. A 2 vtipne sekundy film nezachrania. Tom Holland ma moc nebavi ako spider-man. jednoznacne najslabsi z poslednych troch pokusov. Postavy z Marveloviek su tam len z donutenia. Nick Fury je tam za curaka. Akcia je uplne nevyrovnana. Raz su drony dokonale a raz maju horsiu musku ako stormtrooperi v starych Star Wars. Tvorcovia si idu stylom co sa nam hodi to bude. A kludne nech to popiera co sme videli vo filme pred chvilou. Zaporak je scenaristicky odflaknuty a nezachrani ho ani kvalitne herectvo. Teenegerska cast je hrozna. Same traposiny. Mary Jane uz nie je rysava ale etnicky korektna. Ale aspon co stratila na vizualnej podobnosti s originalnou postavou, to ziskala na otravnosti. Trochu ma zabavil cierny ucitel aj s carodejnicami. Ale nie dostatocne aby ma film bavil. Ked si predstavim aka pecka bol Raimiho Spiderman a aka povrchna hlupost je toto, chce sa mi grcat. Dvojnasobne ked vidim sucastne hodnotenia. 2*

Pomsta (2019)

Zaujimave. Nechybalo vela a mohol to byt dobry film s dobrymi akcnymi scenami. Ale nebol. Adkins proste nie je taky dobry herec a Johnson nie je taky dobry reziser. A trochu ich asi aj limitoval budget. Samozrejme na nizkonakladove becko je to stale pecka, s brutalnymi mlatickami a obstojnym pribehom ktory sa postupne mozaikovito odkryva. Cain je strasne monstrum a aj Yuri Boyka proti nemu vyzera ako slaby odvar. Pre beznych divakov tento film asi vela neponukne. Ale ak ste ten typ cloveka co ma rad seriu Undisputed a zaroven si myslite ze Steven Seagal natocil po v 21. storoci niekolko dobrych filmov, toto by vas malo bavit.Ale stale sa neviem zbavit pocitu ze nechybalo vela aby to bol skutocny klenot. Davam beckovych 70 percent a slabe 4*.

Rambo: Poslední krev (2019)

Sam doma v Arizone a miesto Kevina nastupuje Jigsaw. Rambo 5 ma kopec pozitivnych stranok. Stallone stale nevyzra smiesne a na akcny film proste ma. Sposob smrti je tak kreativny, ze niektore horory mozu zavidiet. Co uz ma trochu mrzelo ze Johny mohol tych mexikancov pokantrit viac. Celkovo akcia bola dobra ale jej kvantita trochu uchadzala. Chapem ze to chceli lepsie rozvijat dramaticku linku, ale pre mna je Rambo mlyncek na maso. Akoze celkovo som spokojny. Len keby vystrihnu 10 minut vaty a nahradia 10 minutami akcie. Bol by som spokojnejsi. 4*. Bola to dobra akcna seria.

Spolujízda (2019)

Neoriginalna akcna buddy komedia. Ale solidne vtipna a Rkova. Ako chojovin je tu pozehnane. Obcas som si tukal na celo. Ale zasmial som sa vela krat. Ind strieda vtipne a trapne hlasky v tolerovatelnom pomere. Iko predvedie par tahov ale terno to nie je. Bautista sa filmom len prebruci, ale dokaze s odretymi usami utiahnut hlavnu rolu. Ked sa snazi a sadne mu postava. Co sa tu asi podarilo. Davam 75%. Je to hovadina. Ale zabavna hovadina.

Avengers: Endgame (2019)

Taaa skoze v pohode. Chapem ze pre komixoveho fanusika je to vrchol. A viem ze tam bolo kopec dobrych scen. Asi milion znamych hercov. Ukrutny budget. Epicke vyustenie. Ale ja uz som z toho vyrastol. Prec su casy ked Batmana tocil Nolan. V poslednej dobe ma zaujal iba Thor Ragnarok a Guardians of Galax, lebo boli vtipny a Deadpool. Ehm lebo bol vtipny. A originalny. Toto ponuka iba to, co sme uz videli tisic krat. Sice prepracovanejsie, ale stale to iste. Nech uz toto skonci a zacne sa viac investovat do inych filmov. 3* zo zotrvscnosti. Este psr dielov z dal by som odpad.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Uff toto bolo velmi zle. Ked som bol maly, spider man bol jeden z mojich naj kreslenych serialov. Tento spider man ma vsak cely cas sral. Humor mi nesedel. Akcia nuda. Akoze novy kostym uplne chobotina. Viac menej zo seba spravil iba spider iron mana. Nasilu etnicka vyvazenost. Sup je asi na spodku mojich oblubenych zaporakov. Aj ked Michael Keaton bol jediny kto ma v tomto bavil. Je to tak na 50% a nechapem vysoke hodnotenia.

To (2017)

Solidny horor, super postavy, zaujimavy pribeh a fungujuci humor. Ked sa to namiesa dokopy tak je to uplna pecka. Videl som to este pred Stranger Things takze motiv deckeho dobrodruzstva spojeneho s hororom mi prisiel silno osviezujuci. Pametam sa ako mi dobry pocit z filmu lezal v hlave este dlho po tom, co som opustil kino. Ten pocit ze aj ked mal film nejake nedostatky clovek si ho proste poriadne uzil. Tento pocit mi po dvojke chybal, co je skoda. Jednotke musim dat proste o hviezdu viac ako dvojke. 5*

To Kapitola 2 (2019)

Jednotka bola lepsia. Bolo to originalnejsie a vtipnejsie. Aj dvojka sa snazi. Ale funguje trochu horsie a obcas vykrada jednotku. Akoze postavy maju cosi do seba aj v dospelosti, ale detsky hrdinovia boli lepsi. Penywise je je stale cool, ale prinasa pramalo noveho. Par krat som sa schuti zasmial, ale niektore vtipy boli nasilu. Jedna sa ale o dobry horor? Podla mna ano. Nase polovicky to viac menej cele prepozerali cez prsty. Scary momenty sa asi dorovnaju jednotke. Koniec trochu odveci. Knihu som necital cize neviem ako to pojal King. Akoze bavil som sa, ale prvy diel bola proste pecka, ktorej sa dvojka nedorovnala. Hodnotie davam v Chernobylskych rentgenoch. 3.6*, not great, not terrible.

Banda (2019) (seriál)

K tejto lahodke som sa dostal cez genialny song od Slipknotu, kde vo videoklipe len tak mimochodom vystupuje nejaky drsny serial. Pozrel som si teda trailer. Vsetko fajn idem na to. Ale ono je to trochu ine ako slubuju ukazky. Akcie tu az tak vela nie je. Nasilie je kvalitativne brutalne, Rkove. Ale kvantitativne sa serial zameriava skor na pribeh a postavy. Takze kto caka nejake ultimatne rezanice bude sklamany. Ale ten pribeh a postavy su uplne paradne. Teda nie vsetky postavy. Oni vas vlastne budu dost srat. Ale asi to tak ma byt a navyse kazda postava ma aspon cosi do seba. Nad vsetkymi potom vycnieva Homelander. Anthony Starr nastavil latku celkom vysoko ako serif Hood v Banshee. Ale co dokozal spravit v The Boys je zivotny vykon. Neviem ci to boli scenaristi alebo je proste dobra predloha. Ale tento pribeh ma extremne bavil. Postupne sa to rozvija ako zavitok a ak clovek nie je napumpovany spoilermi (trailer, klip, komentare) tak ho bude cakat jedno prekvapenie za druhym. Lebo Kripke a spol. dokazali oprcat odzadu a bez lasky ocakavania bezneho divaka. Zaujimave je, ze ako zaner je uveden akcny, komedia a krimi. Vsetky sa tam vyskytuju ale len v malych davkach a iba doplnaju drsny thriller, ktory sa celkom dost venuje psychlogii postav. Zaverene hodnotenie je asi 4 a pol. Ale ked sa objavi takyto sviezi vytvor v preplnenom priestrore so super hrdinskou tvordbou. Dam aj plnu palbu.