Noční jízda (2013)

Steven Knight je šikovný človek. Námet je úplne nezaujímavý. Nebyť toho, že sa mi páčilo Redemption, hrá tu Tom Hardy a má to dobré hodnotenie na csfd ani si to nepozriem. Stačilo keby jedno z tých troch vecí vypadlo. A bola by to škoda. Lebo film je minimálne zaujímavý. Na to, že sa tam iba telefonuje a šoféruje to je napínavé atmosferické a Tom Hardy by oskarovo zahral snáď aj Riť vo vesmíre. A Steve proste z hovna uplietol bič. Aj po režijnej aj po scénaristickej stránke. Nemám moc rád takéto film. Ale ak sú spravené kvalitne som ochotný dať 70% a slabšie 4*.

Cesta za pomstou (2014)

McDonald production proudly present ďalšiu typickú Seagalovku. A po tom čo čierna diera na kalórie točila posledné roky je to posun k lepšiemu. Uvidíme klasické prvky na aké sme zvyknutí. A to odfláknuté scény s ex-majstrom Seagalom. Striptíz. Seagal zbalí kočku, ktorá by mu mohla byť vnučkou. Angličtina so zlým akcentom. Fat Steve opäť neschytá ani jeden úder. Rumunsko, kde sa platí euroma a nazvú ich dolármi. Steven predvedie okrem bleskových tučných rúk aj svoje lingvistické schopnosti. Výhodou je, že akcia je na lacný film solídna (a to hádam, že 90% celého rozpočtu šlo na vykrmovanie). Seagal predvedie klasiku ale aj Victor Webster predvedie celkom drsné bitky. A veľké plus je, že občas zaznie aj dobrá hláška. "Are you for real? Not really. It's all fake. 50 bečkových %. Je to tak 2 a pol*. Dám tri len preto, že Steven už bol aj tučnejší.

Gravitace (2013)

Je to pekne natočené. Vizuál fakt dobrý. A je to miestami pekne napínavé. A spracovanie je celkom originálne. To Cuarónovi uznávam. A Sandra má na 50tničku fakt pekné nohy (aj keď koľko bolo CGI z nich neviem). A Clooneyho postava sympatická. Všetko by bolo ok, keby som sa miesta pekelne nenudil. Takto proste nemôžem ísť vyššie ako na 3*. Lebo akurát nuda je to čomu sa presne chcem vo pri filmoch vyhnúť. A nepomôže, že sú de facto dobre spravené.

Volný pád (1993)

K tomotu film som sa dostal náhodou v Student Agency. Vedel som, že to je kult, vedel som, že ma to môže kurevsky baviť. Joel natočil veľa film. Veľmi dobré. Priemerné. Aj veľmi zlé. A toto je spolu s epozódami s House of Cards jeho absolútny vrchol kariery. Film vedie priam geniálne. Snáď všetky scény s Douglesom som parádne. A práca s tým ako postupne odhalujeme jeho postavu. Fasa. Mimochodom dostal za Mchael oskara? Lebo určite by mal. Celý film som len nechápal ako mi to mohlo uniknúť. Je to tak na 4 a pol*. Ale nech nežerem dám za 5*. Fakt ma to zaujalo.

Sousedi (2014)

Videl som niekoľko komédií v poslednej dobe. A táto? No táto v ničom až tak nevynikala. Seth s Rose sú miestami fakt trápny. A kopec srandy bolo vyzradenej v trailery. Ale Franco a Efron sa do úloh playbojov hodia. Záverečná bitka divná ale mega zábavná. Keď k tomu pridám pár dobrých vtipov a relatívne svižné tempo, na tri hviezdy to stačiť bude. Ale nič z čoho by som bol naprcaný. 60%

Nesvatbovi (2005)

Ǔspešná známa komédia. Ale teraz mi nejak nesadla. Kopec dobrých scén. Ale je to dosť dlhé. A osobne nemám rád ani Vaughna ani Wilsona ani McAdams. A romantika bola otravné. A Isa Fisher bola mňam. Mladý Bradley Cooper tiež zvládol svoju rolu na jednotku. Ferrell pobavil. Aj doktorka Quinnová. Dávam 65-70% Silné 3*

Doupě (2014)

Tento film sa dá poňať dvoma spôsobmi. 1. Budete ho porovnávať s orginálom a potom je to zbytočná chujovina. Alebo sa dá ísť mojou cestou. A zabudnete na orginál. Okrsok 13 som videl asi 7 rokov dozadu, takže si z neho toľko nepamätám. A celý film som sa snažil ignorovať fakt, že je to hlúpy remake. Takto som si mohol užiť dobrú akciu a pár solídnych hlášok. Ja som sa dokázal baviť. Odtiaľ potiaľ. Solídne 3*. PS: Robert Maillet je solídny pořízek. Občas ho ešte podobných úlohách asi uvidíme.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Tak som to nevydržal ani ja a zhrešil som. Film je dobrý. Tie dvojhviezdičkové hodnotenia nechápem. Tradičný problém nevyužitých postáv je proste evergreen. Každopádne opäť moja túžba dobrých bitkách nebola naplnená. Snipes dal dva kopy a aj tie boli celkom slabé. Lundgren Couture absolútne nič. Tentokrát len do počtu. Ani Statham už nebol taký vtipný ani taký akčný. Mel Gibson ako záporák top. Scéna v aute. Mega. Ale to finálne medzi ním a Slyom absolútne postrádalo kvantitu. Mali to spraviť ako epický duel trvajúci aspoň 10 minút. Strieľačka, bitka, bitka so zbraňami/predmetmi po ruke, naháňačka v jeepe a opäť bitka a koniec. Tak som si to predstavoval. A hovienko. Nový tím nevadil. Hlavne Ronda potešila. Ale extra nadšený som z ich účasti nebol. Dvojka bola oveľa vtipnejšia a nahláškovanejšia. Jednotka bola prvá a mala lepšie bitky. Napriek tomu, že film to bol dobrý, chýbal mi ten uspokojujúci pocit predošlých dielov. Inak asi dve scény z traileru som vo filme nevidel. Dúfam, že directors cut bude lepší. PG-13 my ass. 85% 4*

Černý pásek (2007)

Veľmi dobrý karate film ... kde aj uvidíme karate. Minimum šaškovania. Ide tu skjôr o čisté techniky a filozofiu. Paradoxne to celé skončí ako MMA v bahne. Páči sa mi ako to režisér pojal. Ale mohlo to byť ešte epickejšie. Niekoľko dejových línií sa dalo krásne rozvinúť. Nevadí. Jediné čo mi fakt vadilo, že hlavný hrdina bol teplý sráč, ktorý kým sa rozhýbal, bolo väčšinou neskoro. Takže som celý film fandil Taikanovi. Karate (a žiadne bojové umenie) nemá slúžiť na ubližovanie slabším. Ale to pasivita Giryua bola hlúpa a celá filozofia "neudrieš" sa mi nejak nepozdáva. Napriek tomu viac než dobrý film. 80% 4*

Kapka krve (2008)

Nejak som čakal niečo iné. Myslel som, že si idem pozrieť Hongkskú kung fu mlátičku. Hovno. Hneď na začiatku sa dočkáme policajne razie. Bez zbraní. Do boha. Skutočne? Nabehne tam 6 policajtov s holými rukami? Potom sa ale našťastie film premení na solídny autentický thriller s dobrými postavami. Časti filmu do seba zapadajú lepšie ako by sa zdalo. Občas som trpel a niektoré scény boli trápne, ale keď to skončilo, vedel som, že som videl dobrý film. Malo to atmosféru. Občas je to napínavé ako piča a pozdával sa mi záporák. 70-75%, 4*.