Prozření Charlieho Swana III (2012)

Nuda. Búúúúúúú. Śheen sa snaží, ale film vyznieva do stratena. Ani vtipné to zas tak extra nie je. A film mi pripomenul jednu moju traumu, Celkovo je to strata času. A nezachránia to herecké hviezdy. U mňa slabé dve *, 30% Patrícia Arquette vyzerá na grcanie.

Revolver (2005)

Slabé. Najhorší film od Ritchieho aký som videl a najhorší film so Stathamom v hlavnej úlohe. Príbeh nemá zmysel, nebavil ma a ani Jason tomu nedodal pridanú hodnotu. Koniec jesolídna sračka. 35%

Vikingové (2013) (seriál)

Tak oneskorene som si pozrel aj druhú sériu a seriál sa očividne posunul o triedu vyššie. Na začiatku ma to bavilo. Teraz už som unesený. Je jasné, že budget trochu narástol. Režiséri opustili opatrné šablóny a naplno sa nechali uniesť. Výborne sa rozvinula akcia a násilie. Seriál trochu uletel do ezoteriky a mystických výjavov. Atmosféru to má ako sviňa. Takmer žiadna postava si nemôže byť ničím istá. Intrigy dosiahli úroveň game of thrones. Moja obľúbená Lagertha dostala dôstojnú pozíciu. Bjorn vyrástol na päkné hovádko. Mních je trochu menej gay ako v prvej sérií. Nahota je stále cenzúrovaná, ale po GoT, Spartakus a pod. je zmena nevidieť úplne všetko v Rkovom seriály. Každý diel má nejaký silný moment. Proste vec drsná ako šmirgel, emotívna ako Titanic a zaujímavá ako tanec pávieho pavúka. Prvá séria 4*. Druhá tak 4 a pol až 5 hviezdičiek. Ak sa tretia séria ešte trošičku posunie idem na plný počet. PS: Pozerám tretiu sériu a toto je fakt kurevsky dobrý seriál. Nikdy si 100% nie som istý, čo sa stane a čo sú jednotlivé postavy zač. Ragnar prežije. Ale to je asi jediná istota. Hocikto môže zomrieť/zradiť/posunúť sa o level vyššie. Dvíham na 5*.

Kurýr 3 (2008)

Až taký prúser to nie je. Jason je v neskutočnej forme a svaly na ňom hrajú ako nikdy predtým, ani potom. A stále mu idú aj tie bitky, ktoré sú ozdobou filmu. Toto je asi posledný film, v ktorom mu to ešte dobre kope. Frak Martin je pre mňa proste extrémne štýlová, sympatická a zábavná postava. Akcia je solídna aj mimo bitiek, máme tu nejaké naháňačky a jeden famózny peší prebeh cez štvrť Budapešti. Moc sa tu netrieľa, ale pár guliek vzduchom presviští. Knepper sa do svojej úlohy hodí a zahral solídneho gaunera. Film obsahuje aj pár solídnych hlášok. Problémy. Megatonov strih je príliš rýchly a občas lezie na nervy. A zťažuje vychutnávanie akcie. Natalya Radukova je otravná a vôbec mi nepríde sexi. A keď nad tým rozmýšlam ani francúzsky detektív ma nejak nebral (ani v jednom diely). Dokopy stále dobrý akčný film. 65%. Staham by ešte mohol zbúchať švorku, ale ideálne s Leterrierom.

Kouzelníci (2013)

Dosť dobrá komédia. Hlavne Jim Carrey je boží. Ale paradoxne aj Steve Carell má pár dobrých vtipov. Záverečné kúzlo je mega. Olivia Wilde sexi. 75% 4*. Nedocená komédia. Neviem, čo drahocenní užívatelia čakali.

Stoker (2013)

Originálny a výborne zrežírovaný film. Prvá hodina je maximálne dobrá. Nie som na podobné filmy, ale atmosfericky ma to dostalo. Nemám rád Miu a najprv ma strašne srala. Ale čím ďalej tým bola lepšia. Naopak Goode hral dokonale. Ostatné postavy sú iba krovie. Aj Nicole je tam vcelku len ako prívesok. Príbeh je silnou a slabou stránkou. Človek sa postupne ponára do pomalého sugestívneho deja. Snaží sa rozlúštiť o čo vlastne ide. A nakoniec taká pičovina. Nejdem prezrádzať, ale pointa bola totálne sklamanie. Koniec bol divný, ale Park s Miou ešte dokázaličiastočne napraviť tú blamáž. Dávam filmu 70%. 95% stopáže je za silné 4*, ale pár minút všetko dosralo. Takto za tri. Aká škoda.

Mocný vládce Oz (2013)

Priemerná rozprávka. Raimi je dobrý režisér, ale tent film mu nejak extra nesadol. A Franco je dobrý herec, ale ten si tu vybral slabšie momenty. A Mila Kunis nemusela vyzerať ako Shrek. Najlepšia postava filmu je viac menej otravná opica s krídlami. A napriek všetkému, čo som vymenoval sa mi to celkom páčilo. Film nenudí a vizuál je bombastický. Občas nejaký podarený vtip. Je to rozprávka. Čo viac by som mohol chcieť. 3*

Patriot (2000)

Nenávidený Patriot od nenávideného Emmericha. Mne režisér celkom sedí a sadol my aj film. Gibson je pán. Film je občas drsný občas nápaditý. Koniec trochu patetický, ale to nevadí. Čo sa dalo čakať od spracovania veľkého amerického víťazstva. Už len názov predpovedá dávku národného pátosu. To, že hlavnú úlohu hrá Austrálčan a ani zvyšné osadenstvo nie je amerického pôvodu je vec druhá. Každopádne ja som sa bavil. Slabšie 4*.

Snadný prachy (2010)

Drsná śvédská vecička. Tradičné severské civilné pojatie filmu občas bráni filmom v dosiahnutí vyšších obrátok. Väčšinou ale tá chladná atmosféra ide k dobru. Kinnaman je slizký nesymaptický ako to len ide. Zapletie sa do sračiek a nevie ako von. Švédi si pustili do krajiny kadejakú pakáž, ktorá nemá nič iné na práci ako robiť organizovaný zločin. Film ma bavil. A páčilo sa mi, že takmer každá postava bola vcelku gaunerská, ale zároveň ponúkla niečo ľudské, za čo som jej mohol fandiť. Ku koncu už človek stráca prehlad, kto je dobrý a kto zlý. Mohlo to byť drsnejšie, akčnejšie. Na 4* stačí.

Hamilton: Pokud jde o vaši dceru (2012)

Slabšie ako predošlí diel. Ale Hamilton je stále super špión. Akcia je dobrá a oceňujem snahu o realistické poňatie. Tá moslimská Mata Hari je tiež pozitívum filmu. Úplný záver absolútne antihrdinský. Švédi zas urobili z Američanov najväčších gaunerov. Škoda, že scénar je menej prepracovaný ako v prvom diely. Pár scén nedávalo zmysel. Celé je to nejak narýchlo zbúchané. Krátka stopáž nedovoľuje príbehu sa poriadne rozbehnúť. Napriek mnohým negatívam, je mi táto švédska akcia veľmi sympatická. Zatiaľ tak 10-15% horšie ako predošlí diel. Ale stále v rozhraní 4*. 70%.