Alexander Veliký (2004)

3*. Tak toto bol veľmi rozporuplný epos. Ako veľkofilm to zlyhalo. Z historického hľadiska je to na Američanov celkom dobré. Stone, ale nezvládol zaujať. Chýbali nejaké mohutné scény. A niektoré veci vyšli do stratena. Na tri a pol hodinový film o najväčšom vojenskom ťažení v histórií tam je zúfalo málo bojov. De facto iba dve bojové scény. To by som ale filmu ešte odpustil. Čo už ale neodpustím sú tie teplošiny. Tak gay film sa len tak nevidí. Uznávam, že Gréci neopovrhovali sexom rovnakých pohlaví, ale nemuseli z toho spraviť promo na nejakú "Gay Parade". Prečo mali chlapi namalované oči ako nejaké lacné kurvy. Fuj. Farrell je celkom dobrý, ale občas herecky zakopne a jeho postava ma raz za čas neskutočne srala. Angelina prekvapivo zaujímavá. Stone sa nevyznamenal. Nie je to zlý film, ale mal príliš veľa chýb. 55% 3*.

The Raven (2010)

Nepresvedčilo ma to. Technická stránka super, ale ten námet. Má to šancu na vznik kvalitného filmu, ale skôr to vidím na skĺznutie do nejakej zlátaniny. Optimisticky ale dúfam v nového Blompkama.

Španglicky snadno a rychle (2004)

Ukrutne ma to nebavilo. Pritom Sandler tu vôbec nie je otravný. A Paz Vega je veľmi sympatická. A Tea Leóni tiež zvládla svoju úlohu dobre. Keď sa ale človek pri filme nudí, nič mu nepomôže. James L. Brooks natočil po As good as it gets film o tri triedy horší. 2* a nech sú radi. Už nikdy to nechcem vidieť.

Lepší už to nebude (1997)

Toto je bomba. Kedysi som to videl veľa krát. Nicholson tu je dokonalý. A ostatní herci mu sekundujú zdatne. J to vtipné. Veľmi vtipné. Napriek tomu sa jedná o seriózny plhodnotný film a vtipy sú len ako bonus. Nepoznám nikoho kto by tento film nemal rád. A ten pes je tam úžasný. 90%. 5*.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Drsný film aj bez fizyckého násilia. Atmosféra ponorky je dobrá. Scén spojené s rádioaktivitou majú vľkú silu. Neeson a Ford sa pretekajú, kto bude hrať lepšie. Jediná škoda, že takéto filmy nejak extra nemusím. Dávam 4*, lebo oceňujem všadeprítomnú kvalitu, ale nebol to práve môj šálok kávy.

Gladiátor (2000)

Dohnal som obrovský rest. Až v roku 2013 som si pozrel celého Gladiátora. A stálo to za to. 3 hodinový opus priniesol kopec dobrých scén. Crowe ale aj Phoenix sa vo svojic úlohách vyznamenali. Kopec ďalších im dobre sekundovalo. Potešil aj Hounsou a úlohu zvládol aj titán Moeller. Výprava je unikátna. Hudba super ale v jednom momente mi pripomínala pirátov z karibiku. Trochu mi tam nesedela Connie Nielsen. Myslím, že sú aj vhodnejšie herečky. Gladiátorské súboje na jednotku. Crowe bol celkom dobre pripravený, čo sa tíka choreografie. Ničmenej z pohľadu fyzičky mohol ešte trochu zamakať. Scott je parádny režisér a tu to potvrdil. Aj po trinástich rokoch je technická tránka filmu dokonalá. Film pár slabín, ktoré sa ale hravo stratia v záplave kvality. S históriou to má pramálo spoločné, ale toto ani nemalo byť sfilmovanie historickej udalosti, takže "no problem". 90% a 5*.

Poslední samuraj (2003)

Dobrý film. Zwick proste vie točiť kvalitné filmy. Akcia solídna. Hlavne šermiarske súboje celkom vydarené. Emotívny koniec má tiež svoju silu. To všetko zahalené do hávu starého Japonska. Páčili sa mi scénérie. Páčili sa mi jednotlivé postavy. A Ken Watanabe bol vo svojej úlohe špičkový. Takže celkový dojem dobrý. Naporiek tomu je vo filme pár vecí, ktoré ma srali. Napríklad niekoľko detailov okolo postavy Cruisa. A nájdeme tu pár chýb, ktoré nedávali zmysel. Viz Tom najprv zabije tucet samurajov, aby sa neskôr ukázalo, že na nich nemá. Trochu to doladiť a idem na päť hviezd. Takto 80-85% a za 4*.

Blesk v ráji (1994) (seriál)

Toto som žral, keď som mal 9-10 rokov. Teraz sa to ani neodvážim pozrieť, takže za minulosť dávam 3*.

Kriminál (1989)

Stallone si toho preskáče veľa. A znáša to hrdinsky. Film je super. Okrem Sylverstra ma potešili výkony Johna Amosa, Toma Sizemora a Sutherland hral dokonalého zákerného záporáka. K jednotlivým postavám som si dokázal vybudovať vzťah a záležalo mi ako dopadnú. Jedinou slabinou je trochu záver. Mohli trochu pritvrdiť. Možno by to ubralo na dôverihodnosti, ale celý film som dúfal vo väčší finálny masakar. 4*. Myslím, že týmto som videl všetky Slyove relevantné filmy.

Hostitel (2013)

Prečo takéto kokotiny pozerám? Zvábilo ma meno režiséra. Filmom občas prebehne záblesk kvalitnej réžie. Ale aj tak si to môže Andrew zapísať ako najväčší omyl svojej kariéry. Ničmenej jeho réžia jedna z mála vecí, ktorá zachraňuje film od odpadu. Všetci mladý hrdinovia sú trápni, slizkí alebo proste nechutní. Celé je to patetické ako sviňa. Niektoré dialógy vo mne vyvolávali pocit na vracanie. A to myslím doslova. Romantická línia odporná. Čo vlastne film ponúka divákovy, ktorý nie je priblblá 14 ročná pipka? Pár zaujímavých vysokorozpočtových záberov, pár napínavých scén, pár zábavných scén. John Hurt a Diane Kruger sú jediní, čo vo svojich úlohách obstoja. Bez nich by to bolo o hviezdu menej. O predlohe viem len to, že ju napísala Meyerová a že existuje. Preto pevne dúfam, že nemá ďalšie časti. 25%=1*