Soumrak mrtvých (2004)

O triedu slabšie ako Hot Fuzz. Kopec dobrých nápadov, ale občas to má hluché momenty. A občas je to zbytočne vážne. Ako to chcelo byť komédia, malo to byť ešte vtipnejšie. Ak to chcel byť vážny film s pár vtipnými momentami. Malo to byť drsnejšie. Takto sa to zvíja niekde na pol ceste. Hlavne v druhej polovici. Napriek tomu stále nadpriemerná zábava. Pre mňa ale najslabší Wrightov film. 73%

Jack a obři (2013)

Čakal som trošku lepší nášup. Má to výborné scény, ale dokopy ma to až tak nevzalo. Hoult my bol nesympatický a je problém, keď vám nesadne hlavná postava. Čo je ešte horšie tak ani McGregor my neprišiel až tak cool, ako som sa dočítal z komentárov. Ostal niekde medzi elitným rytierom a svojoj postavou z filmu I love you Phillip Morris. Z obrov zaujal hlavne Fallon, čomu pomohol hlas Billa Nightyho. Princezná v pohode. Singer má ale naviac. Pre mňa mierne sklamanie. 65%

Hamilton: V zájmu státu (2012)

Parádny špionážny akčný film. Švédi natočili za málo peňazí veľa muziky. Je to jednoduché, ale drsné, temné a celkom civilné. Persbrandt sa očividne na úlohu pripravil a drsňáka som mu veril. Filmu tiež pomáha absencia americkej patetickosti, ktorá býva prítomná v takýchto filmoch. Ja som sa bavil výborne. A scéna keď zaspal s pri jedení jablka. Úplná bomba. Toto si len tak niekto nedovolí. A to točila ženská? Klobúk dole. Pár akčných scén bolo nedotiahnutých, ale aj tak to vidím na poctivé 4*.

Havran (2012)

Menší prúser ako som čakal. Jedná sa o zaujímavý mysteriózny krimi thriller s prvkami hororu. Zahmlená atomosféra Anglicka v 19. storočí je na jednotku. Herecké výkony sú dobré a aj Cusack nie je taký katastrofálny ako sa tu ostatný snažia povedať. Dej je napínavý, aj keď trochu klišoidný. McTeigue je super režisér a páčili sa mi od neho všetky filmy, aj keď svojej prvotine sa doteraz ani nepriblížil. 70%. Prelička na záver. Toto predstavuje môj 666. komentár :D :D

Rychle a zběsile 6 (2013)

Ja som sa na film správne pripravil. Bolo mi prezradené, že akcia je strašne prehnaná. A vďaka tomu som nelamentoval nad lietajúcim Rockom, Dieselom a pod. Inak film aj absolútna špička súčasné vysokorozpočtového akčného žánru. Je neskutočne našlapaný, dynamický a správne drsný. Herecká zostava je fajn. Stará parta je klasika. Rock má tak neskutočné bicáky, že aj Arnie v najlepších rokoch prichádza o namyslený úsmev. Teploš Evans zahral prekvapivo a dobrého záporáka a ukázal, že dobrú bitku môže mať vo filme dnes už každý (tí čo nemajú, treba sa zamyslieť). Gina zapadla do filmu celkom dobre, ale ja by som ju využil ešte lepšie. A nielen v akcií (diabolský smiech). Oproti päťke je tu viac bitiek a sú super. Stalloneho Expendables by sa mali učiť ako sa rozhadzuje päsťami v akčnej pecke. Príbeh je debilným, ale tolerovateľný. A prepracovanejšia zápletka by asi bola aj na škodu. Baby sú vo filme dobré. Banda je občas úspešne vtipná. Autá sú mega. Hudba za normálnych okolností otravná, ale k filmu pasovala. Jedine si mohli odpustiť pár do neba volajúcich nelogickostí. Ale nikto nie je dokonalý. A teraz sa odporúčam robiť kliky aby som vyzeral ako Rock, nakopem boxovacie vrece aby som bol ako Gina a prevetrám moje 65 koňové fáro. A ak to všetko prežijem, teším sa na sedmičku, kde cítim v kostiach, že Jason zažiari. 90%

Kurýr 2 (2005)

Tomuto som dal len tri hviezdičky? To bolo asi v dobe keď som mal akčnú menopauzu. Musím priznať, že to je absurdistán a hlavne to zneškodnenie bombi na spodku auta museli tvorcovia vymyslieť pod vplyvom LSD. Ale akcia je opäť špičková. A hlavne bitky sú úplne parádne. Statham + presila + transportér (1,2,3) je proste neuveriteľná lahôdka. Jason je inak neskutočne cool. A Leterrier je dobrý akčný režisér (jedine tých titánov si mohol odpustiť). Kuriér 2 má síce jednoduchý, ale funkčný príbeh. Nič zložitejšiu pre takýto film netreba. Jedine hlavný záporák sa na konci mohol predviesť trochu viac, keď už jeho schopnosti naznačili v úvode. Ničmenej bitka v lietadle nápaditá. Inak Kuriér 1,2 jasne ukazujú, že Jason má vzťah k potápaniu. Moje jediné prianie je aby sa zas naučil rozštep a ešte aspoň raz nás obdaroval taký kopancami ako v kuriérovi. Aj keď už má 45 rokov a vek nezastaví. 80%

Kurýr (2002)

Týmto filmom sa Jason pripojil k akčnej elite svojho veku. A hneď v počiatkoch kariéry predvádza asi najlepšiu akciu života. Niežeby nehral v lepších filmoch. Ale také parádne a nápadité súboje už sme u neho nevideli. Hlavne kope ako keby trénoval bojové umenia od úniku z maternice. Frank Martin je kurevsky cool postava a ja som rád, že som si tento film pustil po rokoch znova. Lebo je to fakt bomba. Občas to síce prechádza až do grotesky a niektoré scény nemôžeme brať vážne, ale nechýba ani patričná drsnosť. Žiadna cenzúra krvi a US PG-13. Hneď si asi dám aj dvojku. 80%

Ničitel Conan (1984)

Príliš staré, príliš slabé a aj na svoju dobu hlúpe. O dve hviezdy slabšie ako predošlí diel. Arnold je vo forme ale čo z toho, keď sa tvári ako dement počas celého filmu.

Hon (2012)

Uznávam, že film je dobrý. Ale mne sa vôbec nepáčil. Mám rád severský štýl, ale toto bolo až príliš pomalé. Občas som sa cítil nepríjemne a občas som sa nudil. Atmosféru to malo dobrú, ale skutek utek. Koniec sklamal. Postavy reagujú často tak, že ma to serie. Film jasne ukazuje, že deti sú svine a nejakej čistote sa hovoriť nedá. Veľmi dobre si pamätám základku a akí hazli sa tam pohybovali. A nebolo ich málo. Každopáne film ostal niekde na polceste toho, čo mohol byť. Mikkelsen je výborný herec a Vinterberg majstrovsky zvládal psychológiu. Čo z toho, keď som sa nudil a chovanie postáv ma obťažovalo. 55% a kandidát na naprecenovanejší film roku.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Videl som to veľa krát a vždy to pobavilo. Týmto filmom Jim definitívne prerazil a ukázal svetu nenapodobiteľný humor. 85%.