Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Na rozdiel od jedničky, ktorá bola viac romatincká viac teen, tu ide skoro len o fighty. Každý tu má svoje problémy a svojich démonov, ale aj tak ide iba o tie fighty. A tie sú dosť dobré. Aj trénigové sekvencie super. White je fakt borec. Má čierne pásy v 7 bojových umeniach a tu predvádza techniky z niečoho iného (Brazílske Jiujitsu). Navyše si už dlho udržiava famóznu maskultúru. Režisérsky to nie je nič originálne, ale aspoň naservírovl fanúšikom MA presne to, čo chcú vidieť. Navyše nech si kto hovorí čo chce, White nie je úplné herecké drevo. 4* s odretými ušami, ale skutočne si želám aby vznikalo viac podobných filmov.

Správci osudu (2011)

Vydarený film. Zručne spracovaný. Až prekvapuje, že to bola režisérova prvotina. Koniec mohol byť hustejší ale aj tak spokoknosť. 4 hviezdičky s čistým svedomím.

Dilema (2011)

Je to shit. Občas sa to tvári strašne vážne. Nemám rád Vinca Vaughna. Hrá v komédiach ale tie sú slabé alebo dobré s tým že on je v nich slabý článok. Proste nevtipný chlap. Trochu bodov zachraňajú Winona Ryder a Kevin James, ale nič moc. Jediný, kto znesie prísnejší meter je Channing Tatum asi s 2-3 vtipnými vcydarenými scénami.

Světová invaze (2011)

Je to celkom zváldnutý vojenský film. Eckhart v pohode. Akcia drsná. Veľmi sa mi pozdávala atmosféra rozstrieľanéh Los Angeles. Celkovo sa nejedná o niič nové. Je to len taká kombinácia Vojny svetov, Dňa nezávislosti a Zachráňte vojaka Ryana. Ale prevedenia sa mi páči. 75%.

Blesk (2011)

Čo ja viem. Nechýbalo veľa a bol by to super akčný film. Atmosféra dobrá, Statham dobrý, záporák dobrý, hlášky ujdú. Asi mám problém s tým, že uvodná mlátička naznačila niečo čoho sa nám potom nedostávalo v takom hojnom množstve.

Pořád dokola (2010)

Dosť dobré. Ale vlastne nie až tak moc. Záleží ako do hĺbky divák prenikne. Koniec super. Niektoré nápady nápadité. Celkovo 70%.

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

Verím, že keby vznikol poriadny seriál mohlo to byť super. Takto ma tie načrtnuté epizódy extrémne srali. Dávam len dve hviezdičky ale ak by sa film alebo seriál uberali týmto smerom som ochotný ísť 4*.

Zkažená úča (2011)

Mohlo to byť ešte vtipnejšie. Ale Cameron Diaz na to ešte s prižmúrenými očami mala. A Timberlake ujde. 3 a pol. Film trochu zrážajú niektoré trápne momenty. Každopádne viac vtipných situácií a označil by som to za super komédiu. Takto len veľmi lahký nadpriemer.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Super film. Pre mňa najlepší Fast and furious. Kvitujem, že prišiel konečne na scénu film, ktorý nám dá zaspomínať, že voľakedy niesli akčné remeslo svalovci. The Rock film rozhodne pridal na kvalite. Vin Diesel je vtipný, drsný, svalnatý a otravne spravodlivý. Akčné scény super. Autíčkarenie nepresiahlo hranice úmosnosti (aj keď tesne). Tempo akcie napätie hlášky super. 4 a pol *. Odporúčam oželieť trailer.

Princ a pruďas (2011)

Ale hej. Pobavilo. Nič iné sa od toho čakať nedalo. Možno trochu viac vtipov. Ale aj tak ich bolo dosť. Vo filme sa hreší ako v krčme 5. cenovej a to je len dobre. Ako už mnohý spomenuli film využíva ako humor hlavne sexistické narážky. A to je opäť len dobre. Taká roztomilá sprosťárna. A akčno-fantasy línia tiež celkom potešila. Kto čaká inteligentný humor kvalitný príbeh nech sa nepozerá. Franco, Hardiker, Deschanel, Theroux, Jones a další sú OK. McBribe priemerný, ale má aspoň občas svoje momenty. Portmanka ťažko podpriemerná (možno okrem akčných scén, tam jej to šlo) a jej postava nevyužitá. O 3-4 momenty, pri ktorých by som sa smial viac a uvažujem o 5*. Takto za 4 hlavne pre žáner a nápad. Motherfuckers!