Hříbě (2005) (TV film)

Opravdu pěkný film, na který se hezky kouká. Slabiny vidím v občasném až nereálném chování postav (například nečekaná pomoc vůdce rebelů při záchraně poníka) a v celotrvajícím pocitu velkého klišé a patosu. Snímek ale zase vyzdvihuje vcelku překvapivý závěr. V rámci televizních filmů nadprůměr.

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002) odpad!

Co si mají ty chudáci děti počít? Když jim tvůrci předkládají filmy soustředící se pouze na různé technologické blbůstky. Pak z nich akorát vyrostou dospělí lidé bez fantasie. :-( Robert u mě v tomto snímku hluboce klesnul.

Plán 9 (1959)

Mně se to prostě líbilo jako film :) VÁŽNĚ!!!

Frankenweenie (1984)

Tak trochu smutný a nepříjemný film, dokazující, především ve střední části, naprostou tupost lidských organismů (sousedů). Jinak je ale snímek správně šílený a nabízí spoustu herců, kteří podle jména velkému počtu lidí patrně nic neřeknou, ale své obličeje provařili alespoň v jednom velkém a notoricky známém filmu.

Solaris (2002)

Děj filmu, který trvá téměř sto minut, by se v klidu mohl nacpat do pětadvacetiminutového krátkého filmu. Po uplynutí první půlhodinky jsem si říkal: "Vždyť se tam přece vůbec nic nestalo!" A i když se to ke konci velmi mírně zlepší, stále se tam prakticky nic neděje. Nejde mi samozřejmě o žádnou přehnanou akci. Autoři dle mého názoru nepřišli vůbec s ničím, pochopitelně ani s poměrně ucházejícím námětem, který vytvořil ve své knize polský spisovatel. Je ale fakt, že jsem se příliš nenudil, ale snaha tvůrců vytvořit rádoby skličující atmfosféru na mě nezapůsobila. Film se snaží vypadat jako intelektuální záležitost. Možná jí i je, ale Soderberghovo Solaris se u mě zařadí jako jedno z nejméně záživných science-fiction.

Strážci vesmíru (1997) odpad!

Když mi bylo šest, tak jsem to nesnášel, teď na to vzpomínám s láskou :-)

Do nitra Planety opic (1970)

Asi se všichni shodneme, že jednička byla zdaleka nejlepší. Ale už i tam byly náznaky toho, že celá série byla plánována daleko dopředu. Jen si vzpomeňme na ty padající kameny a bouřící hromy, které postihovaly trojici s Taylorem. První polovina druhého dílu je slabší a zrychlenou kopií dílu prvního. Po-té co se ale hlavní hrdina dostane do nitra planety, dostává celá série nový rozměr. Někomu to může připadat zmatečné a přecpané nabalování zápletky. Jak já ale nad tím přemýšlím, tak vše do sebe perfektně zapadá a v celém filmu není žádná logická nedomyšlenost. Pokud tomu tak je, rád se o tom přesvědčím. Na filmu mi vadily věci, které ostatním lidem nepřišly (alespoň po přečtení zdejších komentářů) zas až tak špatné. Patrně je zastínily pro ně mnohem větší nedostatky. Mně ale vadilo Brentovo nesmyslné zapírání a následné mučení v podzemí a neschopnost tamních obyvatel vzdorovat opicím, když tak perfektně mučily Brenta s Taylorem. Nevěřím, že by na opice například akustické týrání nefungovalo. Jinak je ale pro mě druhý díl velice kvalitní a určitě není zas až tak špatný, jak to tady vypadá. Snímek má nevýhodu v tom, že prvotní zápletka je již vyčerpaná a film nemá zdánlivě co nabídnout, čili jakožto druhý díl se mu automaticky ubírá minimálně dvacet procent. Nepopírám, že další díly, které se již neodehrávají v tak vzdálené budoucnosti, nejsou již nekvalitní, avšak dodávám, že první pětice má ještě smysl a své rozřešení. To co následovalo poté již byla naprostá pitomost.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Ujetý, odporný, originální, krvavý, úchylný. Za většinu těchto přívlastků byste mohli dát předponu nej a příponu ejší a nebyli byste daleko od pravdy. Obvláště zvuky byly obzvláště vypečené. Povinnost pro lidi, co rádi navštěvují servery rotten.com a podobné. Jen mě trochu zaráží ta obrovská změna, která je v Pánovi prstenů, ve kterém je jedno klišé za druhým. Asi to ale kvůli knižní předloze ani jinak nešlo...

Ztraceno v překladu (2003)

Asi jsem čekal víc, ale i tak jde o velice pozoruhodné okno do života obyčejných i neobyčejných Japonců a několika Američanů v něm pracujících a užívajících si. Místy velice vtipné, místy nezajímavé. Těžko říct, co si o filmu myslet, ale musím minimálně ocenit to, že autorkou režie i scénáře je žena a ruku na srdce: žen, které vytvářejí (vymýšlejí) umění (filmy, hudba, literatura apod.) zas tolik není.