RocknRolla (2008)

Znovu puštění po 3 letech aneb šťastné shledání s hitparádou mejch oblíbenejch chlapů a dokonalým soundtrackem, nejeden song mi už dlouho jede v mp3. Butler a Hardy vedli už prvně a teď jsem si ještě zvládla oblíbit postavu ztělesněnou Kebbellem. Roden hrál dobře, ale ten jeho a lá ruskej anglickej přízvuk mi zněl klasicky česky a byl snad ještě horší než když vážně mluvil rusky. Vypíchnu si scénu při druhým přepadení s ochrankou v podobě dvou rusáků, ta mě hodně bavila a pár vteřinová perlička, kdy se v televizi objevila Keira a Mr. Darcy, mě velmi potěšila.... Guy Ritchie nejen, že má über cool hustý jméno, on ale i ví jak na mě.

Pokání (2007)

Krom toho, že Wrightovy filmy se mi líbí bez výjimky a že Keira je moje nejmilovanější herečka ze všech... Tak pro takhle upřímnou a silnou love story mi je 5 hvězd málo (četla jsem i originál od McEwana). Jedno oko nezůstalo suché. Kameře, hudbě ani kostýmům nemám co bych vytkla. Hereckým výkonům taky ne. McAvoy mi svojí lásku podal tak, že jsem pro něj nechtěla nic jinýho než aby s Keirou žil šťastně i po smrti, malou Saoirse má člověk chuť proplesknout a i všechny vedlejší role byly výborný.

Kafe a cigára (2003)

Kdo se mnou půjde kouřit nad pitím kávy a vést nesmysluplné rozhovory po stylu filmových hvězd?

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tempo tak zběsilý, že jsem nestíhala mrkat překvapením u konečnýho zlatýho mockingjaye aneb "to je reklama, vole." A že mě konec teda pekelně rozčaroval. A vůbec. Spousta věcí mě štvalo - Katniss jakožto neuvěřitelně blbě napsaná postava, nechápavější a skromnější hrdinku abys pohledal; Peeta to s hraním na blbýho a štěněcíma očima zdárně sekundoval, ale i tak je to můj favorit; Mags nemohla pět minut používat svoje nohy?; výtka k překladu kino-titulek - Hurikán? Jako vážně?; a mnoho dalších maličkostí, který nestojí takhle veřejně za řeč. Ale abych nebyla jenom za negativistku - kamera a hudba super, efekty mi přišly podařený. Mnohem víc než v prvním díle mě bavily nástrahy arény. Scéna s Katniss při předváděčce libovolný dovednosti byla nejúsměvnějším momentem. A asi jsem divná, ale u scény se svatebníma šatama transformovanejma do ptáčka mi skoro ukápla slza.

Plivu na váš hrob (2010)

I když jsem věděla, jak vidláci dopadnou díky "klipu" remixu Animale od Prototypes, moje sadistický já si film užilo nebývalou měrou. Nevadilo by mi, kdyby byla první hodina smrsknutá do deseti minut a poslední půlhodina naopak roztáhnutá na hodinu. Líbilo se mi, jak frajerka využila heslo "cokoliv řeknete, může a taky že bude použito proti vám" s nápaditostí. Dokonce mi jedna scéna přivodila mírnou bolest zubů. Sarah naprosto božská. Kameru jsem u tohohle typu filmu čekala příšernou, ale překvapila. Hudba nic moc. / "She is just an innocent girl." "So was I."

It's Always Sunny in Philadelphia (2005) (seriál)

Od třetí série si říkám, že to dějově a hláškově nemůže bejt lepší a ejhle... Už jsem u sedmý série a laťka je pořád kontinuálně zdvihána. Celá show je přehnaná, ironická a ďábelsky necitlivá, v reálu pro mě absolutně nepředstavitelná (přátelství je v mým případě přece jen trochu někde jinde) a možná o to víc mě baví sledovat stupiditu a vychcanost týhle pětky. Způsoby, kterejma řeší problémy a "pomáhaj si" jsou v 9/10 případů zralí na umístění do psychiatrický péče. // Když se ve 2. řadě objevil DeVito, tvářila jsem se odmítavě, ale jeho role je tak zábavně tragikomická, od scénáristů/produkce výbornej krok.

Sviňák (2013)

Na Filth jsem se těšila celej tejden, co jsem věděla, že na něj půjdu. A měla jsem proč, nezklamal. První polovina ve zběsilým tempu, plná vtípků, absurdistánu a lehce bizzare. Pro mě absolutně nepředstavitelnej životní styl. Když v tom lusk! (Jakože lusknutí prstů.) A hele! Ono to už není vtipný, ono to začalo bejt vážný. A sakra... Deprese. "Same rules apply!" Speechless. Před McAvoyem smekám, ostatní byli též na výbornou. A perfektní, trefnej soundtrack.

Sedm psychopatů (2012)

Nejlepší scéna s psychopatem numero duo, kterýžto si podřízne hrdlo a ještě než skape, si nezapomene potáhnout z cigarety. Scéna shoot-out na hřbitově podle scénáře Billyho mě taky výborně pobavila, že musela bejt hned přehraná podruhý, miluju tohle dada. "But his rabbit gets away, though, because you can't let the animals die in a movie. Just the women." "Peace is for queers. And now you are gonna die." Konečnej standoff byl skvěle přehnanej, scéna s polomrtvým Billym a shi-tzu dávajícím packu mě srdečně rozesmála. Nejlepší posmrtnej blaženej výraz. "We all gotta dream, don't we? Not just fags." Jak Farrell, tak Rockwell (rocks) a Walken to zahráli přímo božsky. Pro můj psycho stav skvělej výběr filmu.

Proboha! (2008)

Tenhle snímek by měl figurovat v povinné "četbě" už na základce.