Kapitál (2012)

Kapitál kazí lidi a peníze nikdy nespí. To jsou dvě jistoty, které jsou prostě platné. Bohužel ani stejnojmenný snímek vám nic moc víc věomostí nepředá. Costa-Gavras natočil snímek, který se tak moc snaží vymezit, až končí v té nejstereotypnější šabloně jaká jen jde. Zvýrazňovaní zlozvyků a špatností finančního systému funguje sice vždy, ale člověk by přecijen čekal něco více. [40%]

V zajetí démonů (2013)

James Wan a jeho další ukázka, proč je považován za jednoho z nejschopnějších hororových tvůrců poslední doby. Za relativně skromný rozpočet natočil parádní atmosferickou záležitost, která i přes poměrně neoriginální, až klasickou, hororovou zápletku a motivy vychází jako vítěz. Má totiž ten správný potenciál pro vytváření hůsí kůže, který čekáte od každého žánrového snímku, avšak ne vždy ho dostanete. V zajetí démonů je velmi slušnou volbou pro milovníky hororu a i přes menší chybky se jedná o to nejlepší co se v rámci hororu dostalo letos do kin. [80%]

Gravitace (2013)

Alfonso Cuarón a jeho audiovizuální opus pro současné ale i příští generace. Vizuálně i hudebně naprostá špička současné tvorby, která dokázala s 80ti milionovým rozpočtem rozpoutat daleko více strhující podívanou než veškerá její konkurence s rozpočtem i dvakrát tak velkým. Snímek sice s možná až příliš jednoduchým dějem a občasnými příliš výraznými úkroky mainstreamové kinematografii podobného tématu, avšak také strhující vesmírné drama, které nabízí fenomenální vizuální stránku, přesvědčivé herecké výkony a jeden z nejlepších soundtracků sezony. Cuarón dokázal, že i dnes se dá natočit snímek, u kterého strávíte závěrečné titulky v němém úžasu z čistě precizního kinematografického zážitku.

The Crazy Ones (2013) (seriál)

Po pilotu: Bohužel nemám potřebu sledovat dále. Recyklace všeho možného, minimum invence a spoléhání na stereotypy , nudné charaktery a humor, který má být takovou tou malou domů. Bohužel, není.

Babovřesky (2013) odpad!

Seriozně ne. Vážně jsem se snažil. Řekl jsem si, že nebudu odsuzovat předem ale tohle sakra ne. Dvě hodiny toho nejvíc hrubého "humoru" který si jen dokážete představit, toporné herecké výkony možná kdysi slavných tvářiček a jedna totální kravina která nemá hlavu ani patu, která se v závěrečné půlhodině zvrhne v absurditu i na poměry absurdit. Pokud by nějaký film měl být koncentrátem všeho špatného, co se v českém filmu děje, není ideálnější volba než tenhle ten výškrabek.Pokud ve vás snímek vyvolává totiž pocity, že seškrábání obsahu lebky lopatičkou na zmrzlinu není úplně tak špatnej nápad, znamená to, že jsme se právě dostali na dno. Pokud se navíc tohle stane jedním z nejvíce navštěvovaných filmů, vážně přemýšlím nad tím, zda-li jsem dostatečně Čech. Já se totiž nebavím, a ty neustálé zrychlovačky páně Trošky mi budou v žaludku viset ještě dlouho.

Černá listina (2013) (seriál)

Po pilotu: Zatím solidní záležitost, která sice možná až trochu lpí na klasických stereotypech kriminálek poslední doby ale nemá našlápnuto nejhůře. Mix Following a Mlčení jehňátek tu poměrně funguje, Spader hlavní roli zvládá s přehledem a i když v mnohých momentech jde Blacklist až příliš hlavou proti zdi, počkám si, jak to dopadne.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po pilotu: Ano má to spoustu chyb a ze všeho nejvíc to bazíruje na klišé a kalsických neduzích seriálové tvorby, ovšem také to nabízí na seriálové poměrny solidní produkci, výbornou hudbu a poměrně slušné obsazení. Pokud to bude podobně uhozeně a v takovémto tempu pokračovat, nemám s tím nejmenší problém a přidávám do svých pravidelně sledovaných seriálů.

Shadow Walkers (2013)

Plus jedna, mínus jedna... Klasická studentská pařba jak z MTV v nezávislém podání se sci fi prvky? Na papíře to možná zní zajímavě, realita je ovšem jiná. Nudná, hloupá a nevyrovnaná hodinka a půl, která se snaží být vážná, ale její nedomyšlený scénář jí podráží nohy na každém rohu. Mizerné obsazení a neuspokojivý závěr jen podtrhují zklamání, které plus jedna je. [35%]

Rychle a zběsile 6 (2013)

Justin Lin se loučí ne zrovna rychle a už vůbec ne zběsile. Pro sérii se vyčerpal výborným pátým dílem a v šestve mu bohužel došla šťáva. Tenhle průser ovšem na triku nemá sám, Chris Morgan mu tentokrát hodně dopomohl. Šestá zběsilá jízda na plný plyn je i na poměry série absurdní a hloupoučkou akční výplachovkou, která po většinu času nedává tak trochu vůbec smysl. Nostalgie tam je, akce tam je taky, jen to postrádá ten náboj. Zvláště v případě, že snímek má být zakončením druhé trilogie a oslím můstkem pro trilogii třetí. Vážně doufám, že Wan si s Morganem u sedmičky sednou lépe. Druhý kvalitativní sešup by tahle značka nemusela ustát. [55%]

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Seth Rogen a Evan Goldberg zachtěli svoje Expendables. A kdo jim to má za zlé. Neskutečně našlapaný koncentrát jejich předešlých komedií v rámci apokalyptického scénáře soudného dne prostě funguje. Triky jsou o ničem a scénář možná až trochu moc místy kolísá, avšak jedno snímku upřít nelze. Jede pořád na plný plyn a tolik scén které vás donutí s úsměvem na rtech kroutit hlavou jak je to debilní až je to vtipné tu zase dlouho nebude. A to je ono. Partička kolem Rogena si chtěla natočit jednu velkou megapařbu u Franca doma a vy jste speciální hosté. To že za dveřma probíhá konec světa je už tak nějak vedlejší. [75%]