Nikdo nepřežije (2012)

Příjemné oddychové krvavé béčko. Nenadchne ani neurazí. No One Lives nabízí přesně to, co se od takovéhoto filmu sluší a patří. Nehraje se na nic víc a v tom co předvádí v rámci možností funguje bez problému. Antihrdina hlavním hrdinou tu zase tak často nebývá, Evans svoji roli emocionálně narušeného psychopata zvládá bez problému a pár krvavých lahůdek vyloženě potěší. Pokud potřebujete u něčeho vypnout, nebo vás jen baví béčková produkce, v případě No One Lives nemůžete sáhnout vedle. [50%]

Frankensteinova armáda (2013)

Karel Roden a videodeníček profesora, který má v hlavě trochu vydrbáno. Krvavá dokumentace jeho hrůzných výtvorů, které se právem řadí k tomu nejlepšímu co se v hororu za poslední roky objevilo. Setsakramentská škoda, že tohle je ani ne třetina snímku, která nestíhá zachránit topící se loď jménem Frankensteinova armáda. Nezajímavá, nudná a těžce amatérská podívaná, která se snaží vyvolávat dojem té nejméně nákladné hororové produkce, nicméně ani to ji uplně dobře nejde. Pár světlých momentů a solidní zvuková stopa to nezachrání bohužel. Nuda je prostě nuda. [25%]

Politické kruhy (2009)

Tak tohle ano. Naprosto neskutečně dialogově našlapaná politická satira. Skvělé obsazení, naprosto fenomenální Peter Capaldi a zpracování, které lehce laškuje až s téměř dokumentárním zpracováním. Tak jako tak jsou Politické kruhy jednou z nejlepší politických satir, která se nebojí subverze na plný plyn.

Bůh masakru (2011)

Herecký koncert, avšak co dál? Nemohu porovnat s divadelním představením, nicméně takto ve filmové podobě je to takové vlastně o ničem, Polanski nePolanski. Herecká rozcvička v tom nejlepším obsazení ale nic víc, nic míň. Na ploše necelé hodinky a půl to ale projednou je poměrně snesitelná zábava. Zvláště když vyeskaluje atmosféra.

Scary Movie 5 (2013)

What the actual fuck?! Tohle je restart série? Počtvrtém díle se rozhodl někdo, že udělá částečný restart série a jak to dopadlo? Místo trapné parodie která se utápí ve vlnách břečky a absurdity dostaneme naprosto zbytečný, blbě natočený, nudný, nevtipný a totálně odfláklý tekutý výměšek. Ta jedna jediná hvězda je za to, že se tam několikrát alespoň trochu přiblíží tomu, co by se dalo označit za lehce úsměvné. Rozhodně nejslabší díl série, která měla po docela ještě snesitelně špatném čtvrtém díle skončit.

Zpráva o Europě (2013)

Skupina astronautů vyráží k jednomu z mála míst, kde by v nám známém vesmíru mohl existovat život. Koncept found footage si o tohle doslova říká a podobně jako konkurenční Apollo 18, i Europa Report zůstala na půli cesty. Na jednu stranu zajímavá podívaná se sympatickým narušením vyprávěcí struktury, na druhou stranu hodně laciných momentů, skrze na skrz béčko a příliš mnoho prázdných řečí po cestě ke kýženému cíli. Europa report není vyloženě špatným počinem, jen nedokáže ani z poloviny využít svého potenciálu. A to je škoda... [55%]

Jen Bůh odpouští (2013)

Aha, tak takhle teda zase ne. Nebudu lhát, že je pro mě snímek více než zklamáním. To co jsem zatím viděl od Refna zatím viděl, se mi líbilo. Osobitý režisér, který se nebojí jít proti proudu a svoji autorskou vizi dokáže udržet od začátku do konce. V případě Jen bůh odpouští se ale trochu přepočítal. Do extrému zahnaná, přehnaně umělecká záležitost, která díky hodně proměnlivému charakteru končí hodně daleko za očekáváními. Vizualní podmanivost přichází vniveč, herecké výkony pak u některých účastníků připomínají až parodii na artové filmy. Možná jsem se jen ve snímku spletl. Možná ale Refn nabral až příliš sebevědomí a ve svých vlastních možnostech se ztratil natolik, že ani jeko skalní fanoušci jednoduše nemohou dál. Tak snad to příště dopadne, Nicolasi. [45%]

Avengers - Sjednocení (2013) (seriál)

Po prvních třech dílech : Poměrně hodně slabý rozjezd ale není tu úplná prohra. Většina sympatí ale těží z toho co je známé. Nic moc nového ve filmu nenajdete, animace je standard a Iron Skullova armáda má jednu chybu a tou je M.O.D.O.K. Ve výsledku tak trochu uspěchané, rozhodně nedotažené a hodně přímočaře zbytečné. Ta třetí hvězda je jen za chemii, která jako ve většině dalších zpracování mezi hrdiny funguje.

Ordinácia v ružovej záhrade (2007) (seriál) odpad!

Slováci tentokrát ukazují, že to prostě jde i daleko hůře, než naprosto strašná česká verze. Good job, guys.

Trans (2013)

Danny Boyle a ukázka toho, že i mistr tesař se někdy utne. Na papíře naprosto parádní projekt se skvělým obsazením a hlavní zápletkou, ve výsledku asi nejprůměrnější film tohoto tvůrce. Pořád má oproti konkurenci něco navrch, avšak film nedrží pohromadě a na každou pozitivní věc je několik negativních. A to je setsakramentská škoda. Scénář by zasloužil dopilovat, Danny trochu jistější ruku a celkově trochu méně kombinování by nebylo příště na škodu. [55%]