Extracted (2012)

Poměrně zajímavá variace na několikrát probírané téma. Její hlavní problém je ale v tom, že většinu času jede až na příliš velký volnoběh. Rozvláčněné tempo posledních pár minut bohužel nezachrání. Zvláště, když na snímku jde až příliš vidět nedostatek financí. Zase tak zlé to ovšem není a na tu třetí hvězdu chybí opravdu málo.

Sezóna zabíjení (2013)

Dvě herecké legendy a jeden z největších lůzrů poslední doby na režisérské stoličce, jak tohle může dopadnout? Ti z vás co viděli trailer, zděste se, je to ještě horší. Sezona zabíjení není ničím jiným než přehlídkou toho, jak vypadá vyloženě špatný film od začátku do konce. Prachmizerný scénář sází na prvoplánové detaily, rádoby progresivní vývoj děje a ideologické pozadí. Ani jedno z toho mu nevěříte, zejména díky faktu, že herci hrají jak kdyby jim někdo po dobu natáčení vyňal mozek a řekl "Teď to zahraj jak nejhůř to půjde, ať je trocha srandy." Bohužel všichni okolo se tváříli superseriozně a supervážně. Uff. Sezona zabíjení nenabízí vůbec nic, proč se na ni podívat. Je tak špatná, že je až vtipná ale ne tak vtipná, aby stálo za to tu hodinu a půl protrpět u tak mizerného filmu. [20%]

Serpico (1973)

Sidney Lumet a jeho osobitý pohled do zákulisního dění, které vedlo ke korupčního procesu v roce 1971. Atmosferická kriminálka navíc nabízí jeden zásadní důkaz místo slibů. Tím je Al Pacino. Naprosto soustředěný herecký koncert je jen ukázkou variability tohoto herce. V rozmezí deseti let dokázal na plátno přivést obě strany barikády v bezchybném provedení.

Doktoři z Počátků (2013) (seriál) odpad!

Tak tohle je pecka. Stačilo mi pár desítek minut a už jsem málem ohrozil své mentální zdraví. Nova se zase vyšperkovala a po Ordinaci přináší v jejím spin offu pohled na vesnickou společnost. To vše za přítomnosti všech vyhořelých tv "osobností" a celebrit let minulých. Už jen čakám, až se tam objeví Sagvan. Troška by mohl závidět.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Tvrďáci z hračkářství útočí podruhé. Sommerse vystřídal neumětel Chu a logika si protentokrát dala oraz a natáčení se ani nezúčastnila. Dvojka G.I. Joe je jen přehlídkou macho póz, nešikovně nasnímané a nastříhané akce, která často navíc kopíruje konkurenci až nepříjemně přesně. Smysluplnost nehledejte, tady se hraje jen na akci bez jakýchkoliv sympatií nebo nadšení. Všechno navíc vypadá jako o dvě úrovně horší, než ne zrovna perfektní jednička. A ani The Rock andi Bruce tohle nespraví. Joeové odhodili zátěž jménem mozek a vydali se čelem proti zdi, to jestli se o ni rozplácnete s nimi je už jen na vás. [45%]

Divoši (2012)

Ou, tak tohle je trochu zklamání. Režijní standard Olivera Stonea je rozložen více než slabým scénářem, který v rafinovanosti a přirozenosti nezvládá přesvědčit ani školou povinné. Navrch přikládá mizeré herecké výkony a divné dialogy, stejně jako masky, které jednoduše nemají šanci v přísně áčkovém filmu obstát. Jako pozitiva zvedající tento jinak čistě průměrný snímek stojí zmínit soundtrack a hlavně pak dvojici Taylor-Johnson a Travolta, kteří jako jediní hrají uvěřitelné role. Ostatní totiž předvádějí něco, co by se ztratilo i na páteční zkoušce divadelního souboru Kačenka. Takovouto kýčovitost neurežíruje ani Oliver, sorry. A to finále ve stylu "All aboard the failboat" je i na mě moc.

Croodsovi (2013)

Další nevýrazní animák jako prostředek pro tahání peněz z kapes rodičů? Ani omylem. Croodsovi jsou na jednu stranu animovaný snímek, který možná až příliš moc spolehá na klasické šablony a archetypy, na straně druhé ale nabízí jistou úroveň rafinovanosti a zábavnosti, která pobaví i trochu odrostlejší publikum. Několik sympatických herců propůjčujících hlasový projev hlavním hrdinům a opět bezchybný Alan Silvestri coby kouzelník vyčarující atmosférů v pozadí. Croodsovi tak závisí hlavně na tom, jak moc si oblíbíte jejich představitele, nic víc. Za mně to byl možná právě ten největší problém. [70%]

Velmistr (2013)

Fenomenalne nasnimane souboje a snaha o komplexnější a lyričtější pojetí příběhu, kde tentokrát Ip man hraje pouze druhé housle. Pokud chcete klasičtější formu, je vhodnější sáhnout po Ip manovi, který mě osobně sednul daleko více. Velmistrovi však nelze upřít fakt, že po stránce audiovizuální i po stránce choreografické se jedná o naprostou špičku.

Nebeská brána (1980)

Na jednu stranu chápu, co se na snímku všem nelíbí. Na druhou stranu právě z těch důvodů musím snímku napálit bez problému čtyři hvězdy. Působívé a místy až silně podmanivé exteriéry jsou dějištěm nekorektního divokého západu trochu jinak, který místy jde na ruku klasickým fanouškům westernového žánru, aby je v momentě druhém utopil ve složitějších a hůře stravitelných odkazech a symbolismu. Ano, jsou zde mezi dokonalými hereckými polohami (Hurt) i ty horší (Huppert), nicméně to nemění nic na faktu, že Nebeská brána je šikovně navrstvená záležitost, která i přes stopáž něco málo pod čtyři hodiny uteče docela rychle i pro lidi, co tomuto žánru moc neholdují. Viděno v digitálně upravném Director's cutu na MFFKV48.

Tango libre (2012)

Tango libre a cesta ke svobodě. Osobité vztahové drama, které nemá problém přeskakovat k jiným žánrům a střídat žánry a zacházet i k tredici nejen francouzské grotesky. Příjemně originální záležitost možná jen trochu kazí trochu nepřístupná první polovina. V té druhé ale režírující Frederic Fontayne nabízí dostatek svěžesti a nadhledu na to, aby se divák u filmu bavil. Pokud máte navíc vztah k tangu, není nad čím váhat. [60%]