babuca

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 4.7.2017  22:08

rozhodne najslabšia časť.

• 28.6.2017  17:20

Púštné scenérie a hudba sú famózne. Tempo je pomalšie do prostredia zapadá perfektne ale ako vidieť mnohí kritici na CSFD v arabských krajinách nikdy neboli. Mimochodom začiatok 20. storočia je obdobím kedy vznikali obchodné vzťahy Británie, Francúzska a západnej Európy s Blízkym Východom, ktoré sú dodnes veľmi zložité a treba sa na to pozerať aj cez oči arabov, ktorým sa stále snažia ich krajinu organizovať / alebo ukradnúť ?! Ale to by som už začal veľmi politizovať. 85-90% aspoň za mňa.

• 21.6.2017  21:55

Možno to nebol čistý 5* film ale bol bližšie ako ku 4*. Hopkins bol výborný ale skvele zvládli svoje role aj jeho ,, ženy ". 90% a ako fanúšik maliarstva a životopisov som si to vychutnal.

• 20.6.2017  22:54
    Zakladatel (2016)

Veľmi poučné. 90%

• 18.6.2017  16:19
    Mr. Turner (2014)

Je to vlastne filmový obraz Anglicka / hlavne Londýna / I. polovice 19. storočia, dobové oblečenie, exteriéry aj interiéry, ktoré vás vtiahnu s úžasom do tej doby. Ako tu už bolo napísané tento životopis maliara Williama Turnera je tak autentický až je miestami nudný a depresívny ako britské počasie na jeseň. Chápem mnohých, ktorí dali filmu nízke hodnotenie ale mňa sa to našťastie netýkalo . 80% PS: Sun is God.

• 17.6.2017  21:14

skvelý súboj volebných lídrov Sandra Bullock vs B.B.Thornton. A na záver sklamanie v ,, priamom prenose " / nesplnenie sľubov ľudu /. Tak to proste chodí :(

• 17.6.2017  16:04

A zasa tu máme jeden skvelý film, ktorý je na CSFD výrazne podhodnotený. Skvelá trojica Ewan McGregor, Stellan Skarsgård a Damian Lewis. 80%

• 17.6.2017  10:41
    Království (2007)

Film nám ukazuje dnes už temer každodennú realitu. Realitu, ktorá nás desí a akosi s ňou kompetentní nedokážu dostatočne bojovať / jediní kto vie adekvátne na svojom území teroristov eliminovať po 11.9.2001 sú USA. To je fakt, potom s veľkou, veľmi veľkou medzerou U.K. a zvyšok sveta je v nedohľadne. /Je to film, ktorý ukazuje túto vojnu s islamom americkými očami. Ale oceňujem, že je tu v poslednej scéne aj náznak pohľadu z opačnej strany. Nedá mi aby som tu nespomenul prečo sa toto deje. Je to boj o ropu / úvodné scény dokumentaristicky skvelo odkrývajú podstatu konfliktu. A na záver ešte jedna poznámka Tí hore v USA vedia, že Saudi sú v podstate ich nepriatelia ale tvária sa ako ich priatelia len aby profitovali zo saudskej ropy a v podstate im je jedno, že svojich obyčajných amerických spoluobčanov po celom svete tým vystavujú smrteľnému nebezpečenstvu. 85% výborné.

• 15.6.2017  23:47
    Modigliani (2004)

Úchvatná atmosféra umeleckého Paríža začiatkom 20. storočia, strhujúci a sebazničujúci život Amedea Moglianiho a predovšetkým maliarský súboj Modigliani vs. Picasso. Citlivo zasadená hudba, ktorá umocňuje celkovo skvelý epos. Výborné výkony viacerých protagonistov na čele s Andym Garciom. Za mňa 90%

• 15.6.2017  17:21

totálny ODPAD !

• 13.6.2017  22:18
    Převrat (2015)

Úvod a záver filmu značne gýčovitý až trápny / s lepším hereckým obsadením rodičov a detí by to bolo určite o stupeň lepšie /ale tá podstata bola skvelá. Štátny prevrat vystužený mrazivou atmosférou v uliciach, zabíjanie, chaos a všetok ten zmätok okolo bol hrozivo reálny. Myšlienku filmu a veľmi pravdivú interpretoval P.Brosnan: my / štát a korporácie / tu máme svoje záujmy. Prídeme sem s úsmevom na perách, poskytneme im pôžičky pod zámienkou vystavania vodární, diaľníc, nemocníc a kým sa stihnú spamätať a zistiť, že to nemôžu nikdy splatiť tak ich zmačkneme ! Je to vlastne protest amerických tvorcov voči ich vláde a nadnárodným korporáciám / a táto časť si zaslúži za prezentáciu aj 7* ! tak 70-75%

• 13.6.2017  19:04

Ako sa Jesse Owens stal športovou superstar a čo všetko musel prekonať a čo ho medzitým sprevádzalo. 75% Nie je to rozhodne film len o športe ale aj o politike a rasizme.

• 12.6.2017  17:47

Len kúsok tomu chýbal aby som túto stupiditu označil ODPADom ! Shane Black ma už raz znechutil / Kiss Kiss Bang Bang / a mohol som tušiť, že to zopakuje skôr, či neskôr. Stalo sa gratulujem :( . Sklamaný som aj z toho, že na tento hnoj sa dali Crowe aj Gosling.

• 11.6.2017  16:00

Technologicky špička ale napriek tomu ma to nenadchlo natoľko aby som to ešte raz chcel vidieť. Dal by som tomu len 2 ale za tie triky a technické zvládnutie filmu by som bol nespravodlivý.

• 10.6.2017  22:46

Film je taký aký je jeho tvorca . Vizuálne dokonalý, ale tvári sa dokonalejšie akým je. Tak to dopadne ak film natočí módny návrhár. :( 65%

• 9.6.2017  23:22

Výborne spracovaný skutočný príbeh chudobných mexických chlapcov ! 4+ Mimochodom Costner hraje stále rovnako ale pre mňa stále charizmatický.

• 6.6.2017  20:25

Napriek tomu, že film sa tvári veľmi luxusne, prepracovaný fakt do detailov / oblečenie postáv, interiéry aj exteriéry / s výborným hereckým obsadením .... u mňa to nezanechalo žiadny extra pocit, pocit ktorý opätovným vzhliadnutím chcem zažiť znova. Prvá polovica filmu z môjho pohľadu veľmi nudná, potom sa to zlepšuje ale ... iba 65%.

• 4.6.2017  23:51

vyzerá to tak, že ta stupidná blondína vo vani má oveľa väčšie finančné IO ako ja. :DDDD Ale bavil som sa fajn aj keď som temer ničomu z finančníctva nerozumel. Vlastne som nerozumel vôbec ničomu.

• 4.6.2017  17:28

všetko a stručne napísal Červenak

• 3.6.2017  19:16
    Steve Jobs (2015)

Pochopím, že pre fanúšikov IT technológií je to niečo ako ,, ikonický film" a preto nemôžu dať iné hodnotenie ako 5* prinajhoršom 4*, pochopím ale aj ľudí , ktorí mu dajú 2* resp. aj menej. Sfilmovať tento ,, počítačový svet" dostatočne atraktívne aj pre obyčajného konzumenta dnešnej spoločnosti to je totiž problém. Film sa snaží byť dôsledne detailný ale zároveň sa utápa v rozsiahlych dialógoch a monológoch, ktoré objasňujú vnútorné aj vonkajšie problémy / technologické aj obchodné / a preto premieňajú film čiastočne na utrpenie. Za mňa musím povedať, že je to zaujímavý životopisný film o vizionárovi , ktorý však ľudsky nikdy nedozrel a okoliu spôsoboval svojou povahou značné utrpenie / nie som presvedčený, že géniovia musia byť vždy podivínski psychpati /. Je to také voľné pokračovanie filmu jOBS kde hraje Kutchner. Tento film /Steve Jobs /akoby naväzoval chronológiou na predcházajúci jOBS. Fassbender rozhodne presvedčivejší ako Kutchner, ktorý tiež nehral zle. 70-75% za mňa.

• 3.6.2017  10:54
    Ptáci (1963)

Pozrel som si to nedávno asi po 30 rokoch :) znova, je to stále fajn film ale doba sa už zmenila .... znižujem o jeden stupeň.

• 3.6.2017  09:22
    Creed (2015)

Prečo som dal slabé hodnotenie ? Toto všetku tu už bolo veľa krát. Stallone tu podal fakt diametrálne iný výkon ale to je tak všetko čo tu stojí za pozornosť. Zasa raz som sa presvedčil, že užívatelia top 10-20 ani zďaleka nie sú takí odborníci na film ako si o sebe myslia a ako klamlivo to tu majú demonštrovať ich falošné body...

• 2.6.2017  23:32

90% určite pozoruhodný príbeh veľmi profesionálne zvládnutý. Klobúk dole Mel Gibson. Ako režisér si ešte lepší ako herec !

• 2.6.2017  14:03
    Humr (2015)

suverénne najväčšia hovadina čo som videl za posledný pol rok.

• 1.6.2017  21:21
    Mlčení (2016)

veľmi dlhé, miestami veľmi nudné a to znamená ..... veľmi dlhé :(

• 31.5.2017  22:13

Výborný film o histórii jedného svetového obrazu.

• 29.5.2017  22:50
    Jako ty (2015)

Dosť desivé o nudnom živote. Stačí vidieť raz.

• 28.5.2017  12:21

Výborné bojové a akčné scény, skvelá výpoveď doby... veľmi dobré 4+. Snáď sa to ale mohlo volať : Ostreľovač - Pavljučenková, alebo ,,Nezlomná" ako v originále, že ?! Áno je tam aj pátos, ale to k tomu patrí. Ešte si neodpustím odkaz pre: VERBALa - ty si proste blb, ktorému ide hlavne o to aby zaujal a šokoval.

• 26.5.2017  23:37
    Spojenci (2016)

Prvá polovina filmu značne nudná, potom sa rozbehne / veľmi prekvapivo / ale ... nemôžem si pomôcť ,,európsku históriu,, Američania nezvládajú natočiť ani zďaleka tak bravúrne ako svoju !. Brad Pitt veľmi priemerný ako väčšina jeho filmov v posledných rokoch. Proste nic moc pánové.

• 26.5.2017  17:26

tento chlapík v posledných rokoch točí fakt skvelé filmy. 4+