Pomsta mrtvého muže (2013)

Velice příjemná a nenáročná jednohubka jejíž kvality dlí především v atmosféře, hereckých výkonech ústřední dvojice a samozřejmě velmi vděčnému tématu. Ono totiž není nad nějakou tu pořádnou vyzrálou pomstičku, to se ví nejen ve světě filmu už velmi dlouho. No a dokonce i ta poměrně vkusná romantická linie nakonec potěšila. Sex nebyl, jsem překvapen. Příjemně.

Dokonalý smysl (2011)

Civilní minimál, jenž kvůli pár nedorazům tak trochu zůstal na půli cesty mezi výškovým táborem a vrcholem. Materiál tohoto druhu přeci jen volá po specifičtějším a hlavně o mnoho lepším realizátorovi, pakliže má být bezezbytku využit. Nic proti Davidu Mackenziem, ale tohle chtělo tedy o něco větší koule. Co naplat, i tak se jedná o příjemnou komorní náladičku s leskem hereckých es a z toho hlavně oduševnělá krása Evy Green mě už delší dobu velmi baví. Na konci ze mě netryskaly pražádné emoce, ale i tak se dostavil pocit určitého uspokojení ze zhlédnutí svébytného a zajímavého díla.

K zázraku (2012)

Malick se až křečovitě snaží obrazem zachytit prchavé momenty, které provázejí náš život ať už si jich všimneme nebo ne. Je mi na něm velmi sympatické, že se stále a znovu pouští na tento tenký led kde je velmi těžké uspět. Tohle je prostě filmová poezie non plus ultra byť o její míře kýčovitosti se dá polemizovat. Avšak ke mně to i tak promlouvá hromským způsobem a užívám si každého záběru. Tu je popraskaná židle, tu zas třeba plot nasvícený podvečerním letním sluncem. Vzletné chvíle nádechu i výdechu, siluety a smích, gesta či poletující vlasy. To vše ve smírném souladu. Vás všech, kteří nejste s to takovéto dílo pochopit mi líto není. Zkrátka takoví nemůžeme být všichni.

Čistá duše (2001)

Čistá práce! Podpořená především dokonalou stylizací, režisérskou vyzrálostí a v neposlední řadě velmi přesvědčivým herectvím. A když se do hrnečku přidá jeden zajímavý osud a patřičné dávkování emocí, příběhu i akce, tak dostaneme velmi výživné dílo, kterému lze vyčíst jen velmi málo. Ale přesto, s puncem výjimečnosti se musí zacházet opatrně.

Diktátor (2012)

Značně nekorektní záležitost, kterou bych si já však dovedl představit i mnohem nekorektnější. Pořád je tu ještě potenciál na mnohem větší jízdu za hranici dobrého vkusu, neboli v tomto byl diktátor dobrý, ale nikoliv výborný. Přesto mě však celkové charisma a sympatičnost materiálu přeci jen strhává k výrazněji pozitivnímu hodnocení. Já jsem si to užil a to třeba i díky tomu, že ten konec jsem čekal mnohem horší.

Obvyklí podezřelí (1995)

Bezpochyby kvalitní práce konverzačnějšího charakteru, nakopnutá zajímavou pointou. Jen s ultimátním soudem bych byl opatrnější, tak geniální to zase není. Ale rozhodně stojí za zhlédnutí, pokud budete mít zrovna chuť na promyšlenější krimi obsahující velmi chytlavé scény.

Americký gangster (2007)

Řemeslně výborný fiilm, jemuž se opravdu máloco dá vytknout. Ale přesto se neustále nemohu zbavit pocitu, že možná to mi na něm tak trochu vadilo. Ovšem ta silná scéna se skleničkou od cukru či co to bylo byla zažírací.

Divoši (2012)

Jakkoliv netrpím opravdu žádnou sympatií k Ofelii, výsledný dojem zesílený shlédnutím unrated verze není vůbec špatný. Oliver Stone je svým způsobem už rutinérem nadprůměru, v jeho podání může sice působit lecos trochu laciným dojmem, ale pořád dokáže skórovat. Šalamounský dvojkonec je toho jasným důkazem.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Chce to mít předem určitý přístup. Hlavně ne očekávání akční zábavovky s hláškami Bruce Willise. Looper má určitou myšlenku, které se někdy možná až příliš křečovitě, ale přesto poctivě drží. A tak jestli vám nevadí, že se musíte k závěrečným velmi silným scénám prokousat někdy trochu fádními a zdlouhavými konverzačkami a máte chuť se naladit spíše na poklidnou a přemýšlivou notu, je to dílo pro vás jak stvořené. I přes veškeré výhrady které mám ke klišovitosti časocestovných - smyčkových zacyklených dějů, jsem se na konci nemohl ubránit jakémusi pocitu uspokojení.

Lilja (2002)

Syrové, příjemné a bohužel také malinko nedopečené. Škoda nevyužitého potenciálu, který by nechal při plném naplnění vzniknout nejmrazivějšímu filmu tisíciletí. Takhle se dočkáte jen trýznivého náhledu do skutečného světa, kterýžto je sice velice dobrý, ale ona osudová a emocionální linie bohužel pokulhává. I tak ale skvost.