Návrat do budoucnosti (1985)

Dokonale přesvědčivý příběh o putování v čase.Výborný scénář stoprocentně využitý.I herecké výkony J.Foxe a Christophera Loyda jsou skvělé.Některé scény mi navždy utkvěly v paměti,třeba když Fox spatří v minulosti svého otce a nevěřícně na něj hledí a takových scén je tam mnoho.Zábavné,napínavé velice humorné.Co si víc přát.Dávám 100 procent.

Útěk do divočiny (2007)

Mladík McCandlless nechtěl žít jen pro to,aby vydělával a shromažďoval peníze a jelikož u rodičů nenašel pochopení vydal se přes státy na aljašku,kde chtěl vyzkoušet život v divočině a přemýšlet.Na své cestě potkal spousty zajímavých lidí s nimiž se navzájem se obohatil.Film o jedné vzpouře a hledání smyslu života.Moc pěkný,podle skutečného příběhu s krásnými záběry severské přírody.

Děrsu Uzala (1975)

Ruský cestovatel,který mapuje neprobádaný ussurijský kraj na svých cestách pozná sibiřského lovce Děrsu Uzalu.Mezi oběma muži se vyvine upřimné přátelství,které daleko přesahuje všechny pomyslné hranice mezi lidmi.Nádherný lidský příběh dvou zcela odlišných lidí.Děrsu je člověk primitivní,ale s tak čistým srdcem,že ho můžeme jen v úžasu obdivovat.A vzdělaný a vnímavý kapitán ho v tomto lovci objeví.Příběh je to jednoduchý , ale opravdu dokonalým způsobem zpracovaný.Kouzelná příroda divoké tajgy ,zachycená výtečnou kamerou zážitek z filmu ještě více umocňuje.Při některých záběrech se až tají dech.Kouzelné,lidské,nezapomenutelné.

Legenda o Zorrovi (2005)

Takový horší akční film.Jak jsem se na ten film těšil,tak jsem byl zklamán.Trochu kostrbatý příběh drží pohromadě jen některé dobré scény a to je dost málo.

Nový svět (2005)

Tento film Terence Malicka mě uchvátil.Překrásné záběry se střídají v pomalém sledu.Je zde kladeno spousty otázek,z nichž většina není zodpovězena a vlastně zůstává na divákovi zda je nechá k sobě promluvit.Herecké výkony jsou velmi dobré.A ta nádherná hudba ,skvěle dokresluje celkovou atmosféru.Příběh v sobě nese hluboké poselství o hledání smyslu života a lidských hodnot ,které za sebou nechává moderní doba.Rozhodně je to film jen pro náročného diváka,ostatním může připadat nudný.

Once (2007)

Nebojím se dát pět hvězdiček,přestože technicky by se dalo něco vytknout.Film by měl být hlavně o příběhu a emocích.A v tomhle romantickém setkání dvou lidí v ulicích Dublinu je tolik čistoty a dokonalé krásy,že není třeba víc.Jen se nechat okouzlit a prožít s nimi ten možná malinko smutný,přesto naděje plný příběh.

Princezna Nevěsta (1987)

Legendární pohádka,které ani čas neubral nic na jejím kouzlu.Výborný scénář a dokonale propracované dialogy jsou hlavní předností tohoto filmu.Kdo bere všechno moc vážně,asi spokojen nebude,protože pohádka je natočena ve velmi odlehčeném stylu.Herecké obsazení je výborné.

Hvězdný prach (2007)

Tato fantasy pohádka se mi moc líbila.Je natočena s velkou lehkostí a je to z ní cítit.Krásný odlehčený humor a velmi roztomilé herecké výkony.Na nic si nehraje,je sama sebou a umí si ze sebe udělat i legraci.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Skvělá fantazi zábava pro všechny kdo mají rádi dobrodružství a napětí odlehčené příjemným humorem.Tento film se povedl.Je naplněn vším co je třeba až po okraj.Režisér udržel svou fantazii na uzdě a stálo to za to.Johnny Deep svou roli pojal opravdu netradičně a hle nová originální postava je na světě.Film který výborně pobaví a rozesměje.Co víc si přát?

Pod toskánským sluncem (2003)

Milá romantické komedie o hledání,ale také nehledání lásky.O tom jak je někdy dobré se v životě zastavit,něco změnit a pak sama a nenápadně přijde i láska.Příběh o obyčejných i důležitých věcech.A navíc pěkně natočené a Diane Lane to velmi sluší.