Lotrando a Zubejda (1996)

Kouzelná a laskavá pohádka s krásným,trošku naivním humorem a moc roztomilými postavičkami.Z nových porevolučních pohádek pro mě asi ta nejlepší.Troškovy pohádky týhle nesahají ani po kotníky.

Million Dollar Baby (2004)

Film o tom jak jedna žena jde za svým snem,chce se stát šampiónkou v boxu.Její odhodlanost přesvědčí stárnoucího trenéra,že trénovat ženu má smysl.Dojemný film o lidských vztazích a touze uskutečňovat své sny.Hilary Swank i Morgan Freeman ve svých rolích velmi výrazní.I Clint Eastwood jako režisér i herec odvedl skvělou práci.Závěr příběhu vás překvapí.Ale má to svůj smysl.Život není o happy endu.

Gladiátor (2000)

Určitě zasloužené ocenění tohoto velkofilmu.Doba starého Říma přesvědčivě ztvárněná.Příběh ukázkově vyvážený a postavy velmi dobře zahrané a navíc hluboké duchovní poselství.Ridley Scott se předvedl v nejlepším světle.Film o generálovi císařské armády,který dokázal být přímý a čestný za každé situace i když mu šlo o život.Svět potřebuje takovéto hrdiny jinak by nemohl být lepší.

Těžká váha (2005)

Pravdivý příběh o muži,který se v době hospodářské krize snaží uživit rodinu.Čest a láska k rodině je u něj vždy na prvním místě a svou snahou a houževnatostí dokáže překonat vše a zvítězit.Je totiž boxer těžké váhy.Nezapomenutelně natočený film s nádhernou hudbou,skvělými herci a hlubokým poselstvím.

Indián (1999)

Sen mladíka se splnil,stal se indiánem a žil jako oni.Šedý Výr,muž který skutečně existoval a udělal mnoho pro severskou divočinu v Kanadě.Komorně laděný,pěkný film.

Želary (2003)

Film který je natočen podle novely Květy Legátové se povedl.Jistě by se mu dalo něco vytknout,přesto je světlým zjevem.A čím že to je?Hlavně dobrým scénářem,který stavěl na kvalitním příběhu.Příběh ženy,která musela opustit město a žít kdesi v Želarech a ještě se kvůli bezpečnosti provdat za prostého vesničana.Jenže ta prostá duše se ukáže jako člověk který rozumí co ona žena prožívá a umí to dát najevo.Tím si ji získá a ona si ho zamiluje.Není to krásné?Až na to,že vše se odehrává v letech 2. světové války.Romantické drama s velkým poselstvím.

Čistá duše (2001)

Filmy podle skutečných událostí mě vždy přitahují.Tento se opravdu povedl.Russell Crowe i Jennifer Connelly své role zahráli výtečně.Celý film je pěkně natočen a život Johna Nashe byl víc než důstojně představen.Obdivuhodný člověk.To je můj hlavní zážitek z tohoto filmu.Mimo jiné bych rád zmínil výbornou hudbu.

Snílek (2005)

Opravdu velmi příjemná a nenáročná zábava pro celou rodinu.Kdo se umí dívat alespoň trochu dětskýma očima,bude potěšen.Dakota Fanning je roztomilá.Kurt Russel ve své neobvyklé roli celkem obstál.

Cesta domů (1999)

Tohle je dokonalá filmařina.Příběh o lásce čínského učitele a vesnické divky je jednoduchý,ale je ztvárněn poutavým způsobem.Kamera to je poezie sama.Jelikož je to čínský film stojí trochu mimo různá světová ocenění.Ale to mu na jeho kvalitě vůbec neubírá.Původní znění souzní s filmem.

Cesta domů (1996)

Moc hezký film,který možná toho ,kdo hledá dokonalé filmy neuchvátí.Nese v sobě však hluboké myšlenky o vztahu otce a dcery a jeho touze a snaze dělat všechno dobře.Čistý,upřímný a otevřený příběh podle skutečné události.Pro mě navíc krásný vztah k přírodě.Takovéto komorní klidné filmy směrující k porozumění mám moc rád.