Avatar (2009)

Scifi jak má být.Výtečný příběh,nádherná výprava.Chvíle poetické i dramatické.Vše co si může rozmazlený divák přát.

Bílý oleandr (2002)

Výborné herecký výkony,ale tento film si je vůbec nezaslouží.Nepravděpodobný až absurdní příběh.Nevím co tím chtěl autor říct.

Gran Torino (2008)

Skvělý kousek Mistra režiséra pana Clinta Eastwooda.Drsný muž Walt ,který ztratil duši kdesi v pekle korejské války ji opět nachází za pomoci svých sousedů i známých.Nádherný lidský příběh s dalekým přesahem zasáhne snad každého.A ten neskutečný konec!To dokáže jen Eastwood,který si i sám výtečně vystřihl hlavní roli.

Odvážná láska (2000) (TV film)

Celkem nezajímavý film s dosti povrchním a průměrným námětem,který působí jako náboženská agitka,ale trochu naivní.I když jsem věřící tento typ filmů nemám moc rád.Když doktor léčí u jistého muže žlutou horečku chininem a říká,že to pomůže a Henriette prohlásí ,že ho uzdravila její modlidba,tak to dost silně zavání pýchou.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Velice slušně natočený romantický příběh o módě,ale nejen o ní.Meryl Streep jako Miranda je skvělá.

Než si pro nás přijde (2007)

Trochu zvláštní téma,ale velice dobře zpracované.Nicholson a Freeman skvěle zahráli své role mužů,kterým zbývá jen pár měsíců života.Je na každém z nich jak se s tím vyrovnají.

Čarodějův učeň (1977)

Těžko se hledají slova na zhodnocení dokonalého díla,čímž tato temná pohádka je.Příběh je krásný,nejsou zde žádná zbytečná slova,přesto se i v této pohádce najde místo pro humor.Je to jako v životě,za vše se musí zaplatit a nic není zadarmo,ale nakonec přece jen láska zvítězí a tak to má v pohádkách být.Krása.A ta kouzelná hudba.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Viděl jsem poprvé a musím uznat,že kvalita této pohádky je nepřehlédnutelná.Nádherná hudba i příběh.Animace je originální,poetická,estetická.Smekám před panem Zemanem.

Bobule (2008)

Jen málo českých filmů mě dokáže nadchnout.Tento mezi ně patří.I když mu můžu vytknout určitou nedokonalost,neudělám to.Sympatičtí herci,odlehčený letní příběh a slušná porce nepodbízivé zábavy na úrovni.To si zaslouží pochvalu.

Šarlatový a černý (1983) (TV film)

Skutečný příběh katolického kněze ,ve skvělém podání Gregory Pecka,který poskytuje pomoc válečným zajatcům.Po stopách mu jde fanatický kapitán gestapa Kappler,výborně zahraný Christopherem Plummerem.Souboj dvou osobností.Souboj lásky a pomoci s nenávistí a fanatismem.Nádherné a nezapomenutelné.