Gamer (2009)

Nápad tohoto filmu je velice dobrý, ale nějak mi nesedla ta režije. Ve filmu je velká spousta zmatených chvil a asi to tak i má být, ale ve výsledku to dělá z filmu podprůměr. Konec byl řekl bych dost okatý a nebyl vyvrcholením filmu, jehož tempo pomalu upadalo s útěkem hlavního hrdiny. Takže ne, děkuji, tohle už si asi vícekrát nepustím. Ale i tak 2* za vizuální efekty.

G. I. Joe (2009)

Akce 100%, triky 100%, příběh 25%. Řeknu to jednodušše - naprostá příběhová slátanina se spoustou akce a spoustou nádherních, leč laciných trikových efektů. Takže k tomuto filmu řeknu jen jedno - CHCI DVOJKU!!! A to co nejdřív:)

Číslo 9 (2009)

Po druhěm shlědnutí musim uznat, že 4* jsou málo. I když v původním filmečku to přežije jen Devítka, tak i přesto je konec víc než dokonalostí. Samotná zápletka je sice jednoduchá, ale síla příběhu to vše vyrovnává, pokud si k tomu připočtete nasazení ostatních postav (např. obětování Jedničky). Jednoduché a přitom překrásné a kouzelné. Za mojí maličkost nakonec po přehodnocení 5*. Mimoto, co se týče kOCOURova komentáře, řekl bych, že druhý díl je zbytečný - akorát by zkazil pointu tohoto filmu.

Kate a Leopold (2001)

Sice nejsem nějak vysazenej na romantické filmy, ale tenhle mě pobavil a pak tu máme ty náležitosti s časem.

Proroctví (2009)

Když jsem koukal na tento film, očekával jsem snad jakkýkoli konec kromě tohohle. Cage jako vždy vynikající a dokonce mu ta role geniálního učitele sedla - jen škoda, že to tak špatně skončí. Dávám 4*

G-FORCE (2009)

Tak tenhle film mě totálně rozsekal - speciální komando složené z morčat, krtka a mouchy? Proč ne, když to jako film pěkně funguje. Scénář nic moc, ale některé akčnější scénka (hlavně ty s Moochem - ehm, tedy s mouchou) jsou opravdu perfektní. Malé děti budou nadšené z těch roztomiloučkých morčat a dospělejší publikum si tam přijde na své alespon v té krátké honičce. Jinak za mě 80%.

Přátelé (1994) (seriál)

Když se v televizi objevila 8 serie, tak mi můj kamarád doporučil se podívat alespon na jednu epizodu. Bohužel pro moje rodiče se nemohlo stát nic horšího než to, že jsem ho poslechnul. Od té doby jsem do seriálu naprostý blázen. Žádný jiný seriál (snad kromě How i met your mother) mě tolik nenadchnul jako tento. Vždy pro mě bylo úžasným dobrodružstvím prožívat s hlavními hrdiny seriálu jejich trable a nakonec se všemu zasmát. Hltal jsem každou epizodu a vždy na konci se těšil na další dokud jsem neviděl poslední a uvědomil jsem si ( což mi, pravda, trvalo trochu déle) že už je konec. Už žádné další epizody, žádná další životní dilema a rozhodnutí, žádné další Chandlerovi vtípky ani Joeyho slečny apod. Prostě řečeno mi to bylo hrozně líto a i ta slzička ukápla. Ted už zbývá snad říct jen jediné - Byli jste nejlepší a navždy zůstanete. 3.12.2011 - po shlédnutí v originále musím říct, že je to ještě mnohokrát lepší než s dabingem (ne, že by byl dabing špatný - naopak byl dokonalý, jen originál je holt lepší) - hodlám pokračovat v pořizování originálek a všem příznivcům doporučuji totéž - je to super zážitek slyšet původní hlasy všech - Chandler samozřejmě stále vyniká :)

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Co dodat - pro fandy seriálu Stargate je to povinnost a podle mě se jim tento film veli povedl. Přesto by se tam našli mouchy, ale já je raději budu přehlížet nebot mám Stargate velmi rád. Pro normálního diváky bych řekl trošku nudné a nepřehledné ale jinak 5*. Zajímavý komentář Djkoma

Gladiátor (2000)

Film ukazující na božské umění Ridleyho Scotta. Když jsem film viděl poprvé, nemohl jsem se od něj odtrhnout ( v případě reklam jsem nadával, že je tam vůbec dávají ). Film v sobě kloubí minulost ( i když smyšlenou, přesto skvěle podanou) a také poselství, že i síla jedince je rozhodující. Scott dodal k filmu nejen výtečné obsazení v podání Crowea a Phoenixe, ale i příběh, který zaujme snad každého nezávislého diváka ( kromě případů starostlivých matek ;)). V celku to pak dá výpravný velkofilm plný neuvěřitelných bojových scén, které, ač tím možná pobouřím leckterého fanouška Pána prstenů, jsou bez vyjímky tím nejlepším v dosavadní filmografii, tak i film, který nenechá jen tak oko suché. Já osobně na konci brečel jak malá želva, pokud smím tento termín použít. A myslím si, že jsem nebyl sám a asi ani nebudu, nebot každý, který tento film uvidí poprvé a trochu tento příběh bude prožívat, jistě i tu slzičku uroní. Zkrátka tento film vždy bude patřit do mé TOP10 filmů.

Jádro (2003)

Něco vám řeknu lidi - tohle je film pro někoho, kdo ovládá základy fyziky i její pokročilejší verzi naprostá slátanina. A i když já fyziku tak nějak studuji, musím přiznat, že i přes všechny chyby v tomhle filmu to pro mě bylo opravdové dobrodružství. Řežie skvělá, scénář už pěkně pokulhává, ale i tak je to podívaná, která stojí za to. Mimoto - kolikrát za život se (i ve filmech) mrknete do jádra samotné matičky Země? Pro mě jeden z exkluzivních zážitků a taky ze scifáren dost nedoceněný film. Za mě 90%.