Avatar (2009)

Musim přiznat, že jsem očekával hodně, ale TOHLE jsem teda doopravdy nečekal. Popsat Avatara jedním slovem snad ani nelze, ale pokud bych ho měl popsat, tak jedině takhle: Cameron si tímto kouskem zahrál na Boha a stvořil tak svět, ve kterém bych si přál žít. Když jsem sledoval krásy Pandory, brečel jsem štěstím a nemohl jsem se vynadívat na tu nádheru. Sice jde o klasický příběh Pocahontas, ale zpracovaný tak, že je mi šumák, jak moc to je ohraný. Tohle mi totálně přestavělo žebříček filmů - Star Wars přesouvám na druhé místo a Avatar se nejspíš na velmi velmi dlouho stává číslem jedna. Prostě a jednoduše - božské dílo a nádhera a... to bychom tu byli dlouho ;)

V jako Vendeta (2005)

Je hrozné, když musím říct, že pro hodnocení tohoto filmu nemám slov. I když v opačném případě je to vlastně dobře. Podle mě je tohle životní role Portmanové a obzvláště Hugova. Tenhle film mě nadchl, ba co víc - on mě přímo dojal! Nedokázal jsem si představit, co že to je za film, který mi můj brácha doporučuje, který musí být obzvláště smysluplný a přitom tak dokonalý. Proto musis říct DÍKY, bráško. Po velmi dlouhé době jsem objevil film, který dává smysl, který má v sobě poselství a který dokazuje, že i v dobách strašných filmových sra**k existuje někdo, kdo je schopen udělat film takovýchto kvalit. Nádhera.

Dobrý Will Hunting (1997)

Viděno zatím jedenkrát, ale rozhodně ne naposledy. Myslim si, že tento film nepatří jen do TOP200 nebo do TOP100, ale že patří přímo do TOP20. Psychologické filmy mi nic neříkají, přesto mi to nedalo se na tento film podívat a rozhodně toho nelituji. Vynikající Damon a Williams spolu tvoří skutečně oskarovou dvojku. Jen škoda, že soška se dostala jen k jednomu z nich.

Jack-Jack útočí (2005)

... aneb jak se to všechno seběhlo :D Vtipné, stručné a poučné. Tak kdo chce dělat ve školce?

Zombieland (2009)

Řeknu to na rovinu - už hodně dlouho jsem se takhle nepobavil. Že je to horor? Řekl bych že ne :) Tohle je opravdu dobrá, jednoduchá a velice kvalitní komedie. Takže proto těch 5*.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Velice příjemná komedie s velice příjemným obsazením. Herci se do rolí velmi hodili, obzvláště Reese Witherspoon pro mě byla velmi milým překvapením, a proto dávám 4*.

Lord of the Piercing (2002) (TV film)

I když jsem velký zastánce Pána prstenů a beru ten film smrtelně vážně musím přiznat, že tahle parodie mě naprosto odrovná vždy, když se na ní mrknu:D

Královna ročníku (2007)

Řeknu to jednoduše - tenhlefilm je pouze vtipné spracování Sněhurky a sedmy trpaslíků - ale jak už jsem řekl - VTIPNÉ zpracování, takže u mě 3*. Docela jsem se v některých scénách upřímně zasmál:)

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Animace tohoto filmu je úžasná, ale příběhově už to taková sláva není. Normálně bych dal jen 3* ale za tu nádhernou hudbu musim dát o jednu víc.

Eurotrip (2004)

Musim říct, že jsem se na tenhle film nějak extra dříve kouknout nechtěl, ale ted toho vůbec nelituji. Tenhle film je vtipnej až až takže dávám 4*. Mimochodem - scéna ve Vatikánu je nejlepší:D