To (2017)

Solidní upgrade oproti televizní minisérii. Dá se říct, že je víc udělaný pro masy, ale zároveň ctí knižní předlohu (až na to že se neprolínají dějové linie) a tím snad potěší čtenáře Stephena Kinga. Teď už k samotnému filmu, který je příjemně děsivý (Conjuring to ale není), lekačky fungují a nepůsobí rušivě, to bývá můj největší problém s soudobými horory. Samotný Pennywise beroucí na sebe podobu, toho co nahání jeho obětem největší strach je hrůzostrašný( Bill Skarsgård zaslouží pochvalu za to jak k postavě klauna přistoupil). Dětské obsazení povedené, hlášky fungují, chemie mezi herci uvěřitelná a hlavně se o postavy jako divák zajímám. Vyobrazení světa dospělých jako prohnilých zkrachovalců potěší. Jediné co bych lehce zkritizoval je, že po krutým začátku s malým Georgem není zbytek filmu tak nekompromisní. Hodnocení je pro mě na hraně 4-5 hvězd, ale musím se přiklonit k plný palbě, protože se jedná o super dobrodružný hororový thriller, který s sebou nese problémy dospívání a to je přesně můj typ filmu. Finále kulervoucí a hudební skóre podmanivý. 90% PS: Pročítat si zdejší negativní komentáře je poslední dobou slušná chvilka k polechtání bránice. Občas je lepší zapřemýšlet než něco napíšete, lidi.

Modrý samet (1986)

Temná, atmosférická a vizuálně podmanivá podívána o tom, že všechno není tak dokonalé, jak se může zdát. Za každou krásou se skrývá špinavost, kterou se někdo snaží odhalit a zároveň tu svoji před ostatními uchovat v tajemství.

Mama (2013)

Podle očekávání nadprůměrné a že se jedná o první zářez Muschiettiho, musím konstatovat, že si poradil se svým debutem stylově a doufám, že bude děsit diváky i v následujících letech, talent na to má. K tomu si velmi umně pohrává s napětím, musel bych dlouho rekapitulovat, kdy jsem byl takto upoután k obrazovce. Lekačky konsternující a nemám problém přiznat, že po dlouhý době jsem pociťoval opravdový strach a skoro měl problém s tím se jít vychcat. Vzhled Mamy místami předigitalizován, ale v podstatě se v celé své ,,kráse'' ukazuje až v závěrečné třetině, v průběhu snímku není její vzhled zaostřen, tím zůstává správně tajemná a její pohyb byl unikátně nasnímán, kdybych měl přirovnávat, tak pohybu monster z pádu. Musím vyzdvihnout scénu, kdy se Dr. Dreyfuss dostal do přímé konfrontaca se strašidlem, pro mě jeden z nejlepších útokú za posledních pár let. Jediné, co špíní jinak čistých 5 hvězd, je pohádkový konec. V kontrastu s celým filmem působí absurdně, ale předešlých 90 minut byla královská hororová zábava, takže odpouštím. 9/10*

Rec 2 (2009)

Návštěva barcelosnkého domu hrůzy podruhé. To se musí vidět, zbytečný něco psát, už aby byl třetí díl hotový od mistra Balaguéra. Samostatný kousek Paco Plaza nepovažuji za nějak prospěšný.

Sinister (2012)

Mrazivá atmosféra a perfektní po vizuální stránce, a nejen to obsahuje Sinister. Ethan Hawke je jako vždy bezchybný, ale nemůžu se ubránit pocitu, že film mohl být více sofistikovaný, především v závěru, protože 100 minut jsem ani nedutal, aby posledních 10 bylo takhle málo šokujících. Dávám fullhouse i přes méně uspokojivý závěr. Je to sice subjektivní, ale v roce 2012 nebyla lepší atmosférická hororová podívaná. 9/10*

Země bez zákona (2012)

Fantastický gangsterka s bravurními hereckými výkony si nezaslouží nic míň než ''full house''. Jeden z mých top 3 filmů tohoto roku.

Zrcadla (2008)

Duchařiny moc nemusím, ale tato mě dostala. Splnila všechny hororové parametry (tajemná atmosféra, slušné napětí a samozřejmě gore na úrovni) s bravurou, nicméně to neznamená, že by film něměl pár vad na kráse. Ještě jedna věc, přijde mi zbytečné psát, že Alexander Aja je jedním z nejschopnějších tvůrců této doby, ale já to sem pro sichr napíšu. 9/10

Mother's Day (2010)

Velice kvalitní hororový thriller s výbornou Rebecca De Mornay v roli manipulující matky psychicky narušených potomků se sklony k labilitě.

Nenávist (2002)

Nejstrašidelnejší a nejlepší asijský horor 21. století, do španělské nahrávky pro mě neexistoval film, u kterého bych byl takto podělaný strachy. 90%

Pád do tmy (2005)

Jeden z nejděsivějších hororů 21. století, odehrávající se v tísnivé atmosféře podzemního skalního komplexu. Výborné zrůdy(působí mimořádně děsivě), hrdinky sympatické, atmosféra by se dala krájet. Vyvrcholení filmu, kdy Sarah vybíhá po ostatcích směrem k dennímu světlu za doprovodu hrdinské hudby, je fenomenální. Jen té úplně poslední scéně se Neil Marshall mohl vyvarovat, byla to naprostá zbytečnost, která se do filmu nehodila. 9.5/10*