Perverzáci (2011)

Tak po prvnotím nadšení, že se jedná o něco nového a neotřelého mě nakonec film poměrně zklamal. Nápady a scénáře jednotlivých povídek byly výborné a rozhodně by mi nevadilo kdyby každá povídka měla celovečerní stopáž. Ale káměn úrazu byl hlavně v hercích kteří mě strašně iritovaly a sem tam se mohlo přitlačit na pilu. No a druhá povídka mohla být daleko lepší, takhle vzniká lehce podprůměrný film, který je zajímavý ale zpracování pokulhává.

Zemětřesení (1974)

Tak nakonec to nedopadlo tak jak jsem předpokládal. Na film jsem se dost těšil už jen kvůli výtečným hercům, který já můžu. A žánr katastrofický mám taky dost rád, navíc ze staré školy. Nemohl jsem šlápnout vedle. Ale nakonec jsem film zkoukl a totálně nic extra mi nedal, jsou tu sice dobré efekty, ale třeba hudba od Williamsa kterýho jsem nedávno chválil za Warhorse mě vůbec nezaujala. A navíc bych film razantně zkrátil je tu moc scén které se mi vůbec nelíbily a některé byly přitažené za vlasy. Nicméně dávám 3*, a za sebe říkám že je to lehké zklamání.

Válečný kůň (2011)

Výborný film. Spielberg je prostě génius který dokáže z takovýhleho lehce úsměvného námětu udělat seriozní drama, u kterýho jsem konečně po dlouhý době cítil víc než jen "Jo, dobrý film". Příběh sice není bůh ví jak objevný ale atmosféra bojiště je dokonalá. A na bojiště se dostaneme až někdy v polovině filmu a přesto film dokáže udržet diváka v napětí. Herci byly dokonalý do jednoho a kůň byl fakt parádní. Ale teď to největší plus což je hudba. Williams opět udělal naprosto dokonalý soundtrack který je i skvěle citlivý. Parádní film.

Emergo (2011)

Další z řady found footage, a opět se jedná o duchařinu z jednoho baráku. Konkrétně v jednom bytě. Co mě ale extrémně štvalo byly postavy které byly fakt na zabití. Byly strašně retardovaní, a některé scény jsem vyloženě nepochopil. Je tu pár scén které vyděsilo ale jen tím že tu byly klasické lekačky. Nicméně film ani neuměl udělat moc atmosféru a celé to bylo takový na nic. Slabota.

Vlčí vytí (1974) (TV film)

Curtis je režisér který horor nikdy nevyhypoval na maximum i když mohl protože masky a všechno okolo měl na tak omezený rozpočet fakt parádní. Ale co se musí Curtisovy nechat je to že takovou atmosféru jako uměl on nikdo jinej neuměl. Mlha, kouř línající se lesem je prostě parádní. Nicméně film je o vraždách který způsobil vlk, je to ničí vlk nebo ne? Herci nejsou moc dobří, a ani hudba filmu moc nepomohla. není to nic extra ale na jedno podívání je to moc pěkný.

Mask Maker (2010)

Strašně klišoidní film kde není snad ani jedna jediná scéna originální, všechno už jsme viděly milionkrát. Nicméně film si dokáže udržet diváka a Furst ví co diváci chtějí. Krve je tím pádem poměrně dost a akčních scén taky není málo. Neustále se něco děje a tak se divák dobře baví. Herci přehrávají jak se dá a některé scény jsou přitažené za vlasy, ale co...Já se celkem bavil.

Revenge of Billy the Kid (1992)

Pro mě malý parádní filmík. Nikdy jsem o něm neslyšel a spíše jsem čekal nějaký western než jsem zhlédl kolonku "horor". Nebyl jsem na takovouhle šílenost připraven ale nakonec jsem se dokonale bavil. Film je o tom jak jeden idiotskej úchyl vojel kozu a ta porodila jakéhosi mutanta. Ten vyrostl a začal vraždit. Maska mutanta vypadala fakt parádně jen byla sem tam taková omšelá ale je to malý film tak proč se hněvat, navíc vražd a krve bylo poměrně dost. Šílenost filmů neznala mezí, uchylní vidláci byly ten typ postav který nesnášíte od začátku. Milé překvapení.

Anneliese: The Exorcist Tapes (2011)

Jo tak tohle se Asylumu nepovedlo, a to dost. Strašná konina která se slepuje několika sekvencema ale ani jedna není strašidelná a ani to není nic co by mě mělo udržet u filmu. Hlavní představitelka posedlé holky byla příšerná. Efekty... No ehm tady ani nebyly jen se skákalo na postely to je všechno. Nuda šed a průser. Od exorcistických filmů si dám na dlouho pokoj.

Zrození Planety opic (2011)

Celkově dost dobrý prequel a zároveň skvělý nápad ukázat co se dělo během první Planetě opic. Jen mám jeden problém, totálně jsem na film po týdnu zapoměl. Jo líbilo se mi na něm skoro všechno.Skvělý herci, výborné efekty, dobrý příběh. Navíc serkise začínám fakt zbožňovat.(ještě s ním doporučuji hru Enslaved, která má všechno co tenhle film). Jen je pro mě opravdu škoda že jsem po týdnu zapoměl že jsem nějaký takovýhle film viděl. Ještě bych možná do negativů přidal občasnou zdlouhavost.

Ďábel v těle (2012)

Tak a máme tu další foun-footage film tentokrát o exorcismu. Asi před půl rokem mě mile překvapil Last exorcism, tak jsem se těšil i na tohle. Bell mě navíc kdysi překvapil poměrně slušným hororem Stay alive. Tak jsem prostě neměl důvod se na tohle netěšil. No a bohužel tohle je strašný výblitek a totálně nechápu co takovýhle film dělá v kině. Je to obyčejný a často i nezajímavý film kde mi byla každá jediná scéna jasná předem. Aspoň že ta posedlá mamina byla poměrně slušně cáklá, jinak je to spíše průser.