Lidská skvrna (2003)

"Človek môže byť pánom svojho života len do určitej miery." Kniha, ktorá bola predlohou k filmu je skvelá, plná hlbokých myšlienok, mrazivá, horúca.. človeka nikdy nemôžete odsúdiť, stačí ho len poznať... Starý inteligentný profesor a mladá lúzerka, zdanlivo nesúlad a predsa zaujímavé spojenie.... a nejde len o sex. Film nezvládol predlohu. Zabudol sa niekde v chýbajúcich emóciach ... ak aj tam sú, necítiť ich. Mal to byť "divoký intímny cit k mladučkej živelnej bytosti", či vari nie? Čo som videla, tak nie. :-(

Zloději času (1981)

Keby čas neexistoval.... Einstein nabúral totalitu časového toku a keby to fakt bolo možné, tak fantázia tohto skvelého filmu by bola realitou. Byť v Mykénach a za chvíľu na palube Titanicu a potom zažiť srandu s Robinom Hoodom a samozrejme, nezabudnúť na Napoleona a jeho komplexy (aj keď vo filme sa chybne udáva jeho výška, nebol vôbec malý, skôr je to tak, že obdivoval privysokých mužov, ktorí tvorili jeho ochranku a tak to vyzeralo, že je malý....preto ten trápny uzáver, že mal komplexy). Nepresnosť nevadí, fantázia filmových tvorcov ma uchvátila!

Správci osudu (2011)

Dobrý námet. Ako tvrdí alternatívny psycholog B. Kafka - trápenie v človeku rozvíja tvorivosť.... takže chápem, že jeden bez druhého by hlavní hrdinovia možno šľahaní abstinenciou lásky dokázali viac .... rozhodli sa pre všednejší život s láskou. Naozaj dobrý námet. Trochu prisladký záver, priveľa naivity a rozžiarených očí, inak paráda.

Dámičky v sekáči (2011)

To, že som dopozerala tento presladený romantický film, majú na svedomí ženské hormóny, ktoré spôsobujú, že občas musím pozerať niečo stupídne a dojemné zároveň. Inak si toto pominutie mysle neviem vysvetliť.

Donnie Darko (2001)

Červia diera a cestovanie časom. To preddefinovalo záver a ten preto ani neprekvapil. Schizofrenia je niečo, čo máme zaradené ako poruchu, s ktorou sa chodí ku psychiatrovi po lieky. Ale nie je možné, že práve akousi červiou dierou v ich hlave sa dostanú títo ľudia k víziam a možnostiam, o akých sa nám ani nesníva? Možno tušia a vedia viac o svete, ako my našimi očami, ktoré vidia tak málo. Paralelné svety, kde každá živá bytosť ide podľa svojej cesty a kde voľba vlastnej smrti pre záchranu niekoho iného vďaka možnosti rozhodnúť sa, je stále tou istou cestou ...

Prime (2005)

Tri hviezdičky za super dialógy terapeutky Meryl Streep (fantastické grimasy) a jej pacientky Umy Thurman (neuveriteľné, ako dojemne vie zahrať prežiarenú zamilovanú ženu). Zvyšok pomerne nudný milostný príbeh... Apropó, 23-ročný muž, ktorý sa po dvoch milenkách učí u tretej, kde je klitoris ....sakra, čo robili tie ženy s ním pod paplónom?! To by bolo zaujímavejšie na námet filmu ako táto nezáživná romantika.

Cashback (2006)

Vcelku banálna téma rozchodu a objavenia novej lásky ... Ale zaujímavo sfilmovaná. Zlá správa je, že čas leží. Dobrá správa je, že všetci sme piloti. Melancholické obrazy, zastavený čas na to, aby sa človek zamyslel, že láska nám niekedy utečie medzi sekundami nášho uponáhľaného behu životom. Niekto ju preto ani nezbadá. A možno preto nenájde.

Helena v krabici (1993)

Keď to má byť uletené, tak by to malo byť uletené... a k tomu dramatické, prekvapivé, s mrazivým chvením a šokujúcim zážitkom zasunutým niekde uprostred hlavy. Ale na túto charakteristiku to bolo trochu predvídateľné a miestami nudné. Alebo to mohlo byť neprekvapivé, bez chvenia a zážitok zasunutý v hlave by nahradila waaaaaw duchaplná myšlienka. Ale na túto charakteristiku to bolo zas bezmyšlienkovité. Neviem, čo s tým. Herci fantastickí, námet zaujímavý, len to spracovanie mi celkom nesadlo.

Nedotknutelní (2011)

Mám starého priateľa, ktorý má rakovinou rozožraté hrdlo. Ledva rozpráva, vlastne šepká. Kedysi som na neho hovorila brutálne nahlas, kým mi nepovedal: "Už dávno ti chcem povedať, že ja fakt dobre počujem, len sa mi ťažko rozpráva." A o tom to je.... pohľad na telesne postihnutých nás zvádza k tomu, aby sme s nimi zaobchádzali inak...ako s chudákmi. Tento film bol dokonalou ukážkou toho, že žiť s nimi môže byť parádna jazda životom, niekedy väčšia sranda jak so zdravými vystresovanými bláznami. Ja som sa náramne bavila a miestami plakala.

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Anglický humor, taký svojský, brilantný, navonok síce nezmyselné situácie, ale stačí sa trochu zamyslieť a .... A je tu smiech nad životom, nad celým tým cirkusom, ktorý žijeme.