Alibi na klíč (2017)

Francúzi vedia robiť komédie. Odkazovky na Assassin´s Creed, na kocúra Garfielda, neverníci s francúzskym šarmom, ktorým všetko prepáčite. Boli sme štyri baby, všetky sme sa dobre zabavili, takže dávam 4 hviezdy.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Dvojka už nemala tú údernú silu prekvapenia, ale aj tak stále dokázala výborne zabaviť. Hneď úvodná naháňačka v autách super urobená, vtipné scény... a charizmatický Colin Firth, ktorému nie je čo vytknúť.

Který je ten pravý? (2017)

Na komédiu málo vtipné, žiaden bláznivý úlet, pri ktorom sa s nadhľadom rehocete. Na drámu zas prihlúpa myšlienka. Je tu matka s dcérami, exmanžel, traja mladíci, ktorí sa jej postarajú o pokazenú skrinku, webovú stránku, zavezú dieťa do školy a v noci vyprášia matku, kde je pointa? Reese je výborná herečka, ale film ani jej talent ani pekný vzhľad neutiahol.

Na mléčné dráze (2016)

Dobre urobený film. Podhodil divákovi jednoduché obrazy - had, živiť hada mliekom, ale aj tak ťa napadne a škrtí, hadovi nesmieš veriť, chovať si hada na prsiach a pod. Nie, neskôr zistíš, že to bolo triviálne porekadlo - všetko zlé je na niečo dobré, had ťa napadol, lebo ti chcel pomôcť Vďaka boju s ním získaš sekundy a prežiješ, pretože za rohom čakali vrahovia. Tak táto hra režiséra s divákmi ma bavila. Kusturica sa zabával, Monica Bellucci vyletela do vzduchu a ostala krásna, zranená ruka bola vo chvíli, keď ju podávala milovanému mužovi pri páde z vodopádu, odrazu zdravá, nezrovnalosti, nelogickosti a predsa vo chvíli, keď som ho pochopila, mi celý film prišiel ukrutne nádherný.

Pobřežní hlídka (2017)

Mala to byť komédia, ale bol to len nevydarený pokus. Tých pár vtipných miest, čo tam bolo, trebárs pitevňa a labka alias nôžka po výbuchu, ok, môže byť. Ale inak bieda, nepomohli ani akože vtipné odkazovky na pubertálne skupiny a spevákov typu Bieber a podobní, starý Hajzelhof ma len rozosmutnel a Pamela mala radšej ostať doma. Čaro Baywatchu, na ktorom som fičala, bolo fuč, nuda ma zabila.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Vydarené zakončenie série o Jackovi Sparrowovi, ktorý bol v jednej chvíli digitálne super upravený na mladého.... Malo to drive prvého dielu, videla som to v Imaxe a ono je to priam ušité na Imax, dej na mori si o ten vizuálny zážitok koledoval. Špeciálne efekty, vydarené bitky, humor jednoduchý, ale svieži, dejovo to netlačilo na pílu, krásne to plynulo a príjemne zabavilo.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jude Law a jeho herecký heroický výkon skvelý. To sa nedá povedať o scenári. Mne jednoducho chýbala tá ušľachtilosť a odvaha kráľa Artuša, jeho mystický heroizmus... Takmer celý film bol tzv. chlapec z ľudu prehováraný na rolu hrdinu, až mi to pripadalo neúctivé ku nádhernej legende... Čaro hrdinu zmizlo v krvi, ktorú prelievali všetci okolo neho, len aby sa konečne chlapec z ľudu vzchopil. Zrejme filmársky zámer potešiť ľud, masy, plebs... Plebs však má občas svoje sny a rád ich vidí silnejšie než on. Akčné scény dosť slabé, až záverečná boduje.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Feminizmus, ktorý ma nenaštval ako obvykle, ale pobavil. Zločin, ktorý ma nepohoršil, ale fandila som mu. Predvídateľný záver, ktorý ma nerozladil, ale ešte viac navnadil na to, ako to tie potvory ženské zvládnu. A zvládli to na výbornú. Nebolo čo vytknúť, skvelý seriál.

Taboo (2017) (seriál)

Mala som problém strhnúť oči z démonického Hardyho. Minimalizmus slov a maximum hereckého výkonu. Mala som problém zastaviť akúkoľvek časť na krátku dobu, že si urobím prestávku. Nedalo sa. Dej bežal, pohlcoval, výborný nadupaný seriál. Nemám čo vytknúť.

Cuky Luky Film (2017)

Nebola to žiadna zbierka skečov a neboli tam ani tie afektované dialógy kredenc typu, je to komédia s crazy dejom, recesia, total uletený film, ktorý paroduje naše smotanové "celevriti". Aj keď toto nie je moja "šialka" kávy, oceňujem, že v slovenských podmienkach sa urobilo takéto niečo takmer na kolene - scenar si robili z veľkej časti samotné herečky.