Predestination (2014)

Film, ktorý vlastne nemá začiatok ani koniec. Celú dobu sa príbeh motá v kruhu, tá metafora s hadom ktorý pojedá sám seba je na mieste. Po záverečných titulkoch som si povedal, že to bolo celkom pekne strávených 90 minút, ale vôbec si nie som istý čo to celé dávalo zmysel :)

The Guest (2014)

Zábavná blbina, veľmi vhodná na poopicové poobedie :)

Interstellar (2014)

Monumentálny.. asi takto by sa dal jedným slovom opísať Interstellar. Tie tri hodiny sú možno až moc, a vedel by som si predstaviť tento film aj o 20 - 25 minút kratší (vystrihať pár scénok odohrávajúcich sa na Zemi). Taktiež sa mi na príbehu pár drobností nepáčilo, no bez vyložených spoilerov by sa mi to ťažko popisovalo. Každopádne treba ísť do kina, z tohto filmu nebudete mať taký zážitok, keď ho budete pozerať v TV/na notebooku. PS: najlepšie/najoriginálnejšie zobrazenie robotov aké som kedy videl. A to zo začiatku vyzerali tak nemotorne.

Hercules (2014)

Tak nakoniec celkom dobrá zábava, po tej vlne nepeknej kritiky, ktorá sa zniesla na Herkula som nečakal, že sa budem takto baviť. Dwayne Johnson má síce stále problémy zahrať nejakú zložitejšiu emóciu (ale od neho nikto nečaká oscarový výkon), po hereckej stránke to najviac zachraňuje Ian McShane, ktorý hláškuje jedna báseň. Akčné pasáže sú fajn, občas však zabolia oči kvôli odfáknutým trikom. Príbeh jednodúchý, demytizacia legendy je podaná pekne. Škoda, že film nezarobil, tak dobre aby bolo pokračovanie. Hodnotenie tak medzi 3* a 4*.

Equalizer (2014)

Taký ľahký nadpriemer vo svojom žánri. Film ničím neprekvapí, ale ani nenudí. Denzelovi toho drsoňa, čo dokáže vyvraždiť celú ruskú mafiu (doslova celú) aj celkom uveríte. Po záverečnej scéne v Moskve, kamarát povedal, že by sme mali počkať na potitulkovú scénku, možno tam ukážu ako Denzel láme väzy skorumpovaným ruským kozmonautom na stanici ISS :D nič také sa žial nekonalo :)

Strážci Galaxie (2014)

Prekonalo to moje očakávania, takú kadenciu podarených hlášok som už dlho nezažil. Samozrejme film má svoje "muchy", pár logických trhlín v deji, ale všetko to vynahrádza sympatickými postavami a humorom. Kašlať na Star Wars/ Star Trek... chcem ďalších Strážcov Galaxie.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Pred desiatimi rokmi by som tomu dal mozno aj 4*. Ked to vsak porovnam (len) z tohto rocnymi komixovkami neda sa ist vyssie ako na 2*. Captain a X-meni jednoducho kopu vyssiu ligu. Dovolim si tvrdit, ze aj Guardians of Galaxy budu o dve triedy lepsi ako Spidy...

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Nemyslel som si, že niekedy toto poviem/napíšem, ale Stephen Sommers by to natoči stokrát lepšie. Oproti jednotke neskutočný pokles kvality. V tomto filme nič nefunguje. Tam kde jednotka bola zábavne hlúpa a svižná je G.I. Joe: Retaliation iba hlúpy a nudný. Chýbajú eye candy momenty, chýba chémia medzi postavami. Jedna hviezdička za Willisa.

Iron Man 3 (2013)

Prvý krát som sa dostal na predpremiéru a stálo to za to. Veľmi milé prekvapenie, osobne som nečakal, že ma film bude až tak baviť. Trailery sľubovali osudovosť (ktorá vo filme nechýba) no film srší svojim skvelým humorom, ktorý dokonale predáva Downey Jr. Pre mňa jednoznačne najlepší Iron Man s najlepším záporákom - Ben Kingsley ako Mandarin je perfektný. Som zvedavý, či po druhej projekcii nájdem nejaké väčšie chybičky krásy... zatial dávam plné hodnotenie.

Temný rytíř povstal (2012)

The Dark Knight Rises... film pri ktorom vyznejú jeho predchocovia, ako maličké komorné drámy. K dokonalosti má síce veľmi ďaleko, ale druhá projekcia ma utvrdila v tom, že 4* by boli jednoducho veľmi málo. Tých pár scenáristických trapasov by my ani tak nevadilo, viac ma však mrzeli herecké kiksy Levvita a Cotillard. Na druhú stranu Bale vo svojej úlohe exceluje, Hardy v úlohe Bane-a je skutočne desivý a Hathaway na batpode je nezabudnutelná. Stará herecká škola - Caine, Freeman a Oldman hraje štandardne dobre. Zimmerove "deshay deshay, basara basara" mi bude znieť v hlave ešte veľmi dlho.