Městečko South Park (1997) (seriál)

Novější série narozdíl od Simpsnů nejen že neztrácí dech (a vtip), ale jsou chytřejší a ve své podstatě téměř geniální. Samozřejmě byly i slabší chvilky, ale v průměru si seriál pořád drží status nadstandardu. Navíc tak vysokou úroveň cynismu, satiry a kritiky společnosti jen tak někde nenajdete. Zápletky založené na běžných věcech vyhnané do maximálního absurdna. Miluji to :-)

Novo (2002)

Herci ok, namet ok, dej fakt dost o nicem. Celkove film zachranuje pouze to, ze je vetsinu stopaze opravdu rekneme lechtivy a sexualnich temat se neboji. Jinak tam nic dalsiho neni, coz je skoda.

Univerzita pro příšerky (2013)

Je to o něco slabší než první díl, ale pořád paráda a příjemná podívaná. Bohužel zatímco předchozí film byl u mě skoro za 5, tenhle prequel skončil skoro za 4.

Dolanův cadillac (2009)

K poměrně krátké povídce jsem se dostal k překvapivě velmi slušně natočenému filmu. Některé detaily z povídky zde tvůrci vynechali, některé jiné zase přidali. Hlavně v první půlce dost rozšířili popis Dolana a jeho obchod s uprchlíkama. Je to tak mezi 3 a 4*, nakonec jsem se rozhodl že Slater a Bentley za mě tlačí hodnocení nahoru. Doporučuji povedený český dabing.

V oku tornáda (2014)

Nutno říct že vidět to doma, asi bych tak vysoko nešel. Ale to co jsem viděl v kině mě celkem usadilo. Tornáda a věci kolem nich špičkové. Tak perfektně natočenou destrukci jsem už dlouho neviděl (ani v nové Godzille se neničilo tak velkolepě). Parádní zvuk i hudba. Stopáž také přesně akorát. No a pak tam byli i nějací lidi, ale kvůli nim nebo kvůli vymakanému Nolanevskému scénaři jsem zrovna na tenhle film opravdu nešel. Ostatně mrkněte se na plakát a na trailer, to snad vypovídá dost o tom, co od filmu čekat, a to jsem také ke své spokojenosti dostal. Méně patetismu a kratší představovačky v úvodu, a šel bych možná i na pět. A nekecejte mi, že vám ty tornáda místy nedokázaly nahnat husí kůži ;-)

Plán hry (2007) odpad!

Nesympaticka grcanina s otravnym deckem! Radsi policajta ze skolky.

Zátah 2 (2014)

Takhle si kurva představuju akční film! V rámci žánru bezchybné. Některé výtky co se tu objevují na dlouhou stopáž mi přijdou docela mimo. Naopak mi film přišel dost svižný, úvodní "kecy"a část ve vězení srazili na minimum (Rama jde do lochu, bitka kde dostanu přes hubu, další bitka, skok o dva roky dále kdy už jde z vězení ven a jede se dál - s čím máte problém?). Parádní hudba, herecké výkony v pohodě, akce nápaditá a bitky samozřejmě nejlepší :-) Jinak ať vás ani nenapadne zkoušet prasácký anglický dabing který se válí na internetu, originální znění je povinost! A frajerům co tomu napálí odpad protože přece nejsou žádné ovečky bych asi zatleskal - párádní způsob jak ukázat, že nejsi ovečka, ale obyčejný kretén :-)

Godzilla (2014)

Za me absolutni spokojenost. Vsechny ty kecy o prazdnych charakterech a zbytecnych postavach jsou fakt jen kecy, a hodnoceni pod tri hvezdy jsou pak totalne mimo misu (osobne bych takove uzivatele nejradeji zabanoval). Film v trailerech lakal predvsim na atmosferu, ktera se skutecne povedla. Prvni monstrum se objevi na scene cca po pul hodine a film se od te doby ani na vterinu nezastavi a graduje az do paradniho finale mezi mrakodrapy. V kine primo na posrani. Chvala bohu ze to i pres to, ze tolik lidi blbe pinda a kefra ze tam meli malo akce (zajimave, ze napr. u Pacific Rim nebo poslednich Transformerech je profil zas plny stiznosti na premiru akce ktera uz nudi, lidi fakt asi nevi co chteji), tak vydelal dost penez na to, aby si to sve obhajil a zajistil pokracovani. 9/10.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Prehistoricka filmova perla, kterou jsem poprve videl az v roce 2014 v kine. Ono driv jsem moc moznosti videt takovy film v kine ani nemel, a dobre jsem udelal ze jsem si pockal. Jednak proto, ze pri srovnani s dnesnimi filmy je fakt krasne videt nadcasovost, kterou Odysea ma, jednak i proto, ze doma v tv bych to dost mozna vzdal :-) Co se konce tyce, bez dodatecneho vykladu bych to nejspis moc dobre nepochopil (v podstate jsem se ztratil jakmile Dave vletel do toho halucinogeniho sporice obrazovky), ale ono to tady zas tak moc nevadi. Uz jen to jak to vypada, vazna hudba pri proplouvani vesmirem, hratky s perspektivou a celkove vypiplanost dela z toho filmu vazne bombu.