Temný rytíř povstal (2012)

I kdyz jen ctyri, porad sakra silne ctyri. Nolan & friends porad moc dobre vi jak divaka zpracovat a vsem to vychazi i pres to, ze nejlepsi material uz padl v jinem dile. Emoce uz jsou slabsi, protivnik ve vysledku taky (na Banea se Bruce Wayne proste namakal, zkuste to ale na Jokera), celkovy koncept hodne zachranuje ona uzavrenost trilogie a jeji samotny zaver. A Michale Caine. Dohromady silna ctyrka, jak uz jsem rekl hned v uvodu. P.S: Nejvic sexy Anne Hathaway ever, kvuli ni jsem zvazoval patou *. Jo a jeste btw,. Wayne musi byt vazne genialni ajtak, kdyz si sam na kolene dopise v case nudy software na nektere ty jeho vychytavky.

Discopříběh 2 (1991)

Dneska uz legenda. A hlavne huste guilty pleasure.

Discopříběh (1987)

Dneska uz legenda. A hlavne hustodrsnekrutiprisne guilty pleasure.

Avengers (2012)

Je to bozi a zabavne. Bozi a zabavne na urovni popkornovek. Kvalitativne je to presne na urovni prvnich Transformers. Technicky nic moc navic, zachranuje to jen fakt, ze v jednom filmu uvidime vic komiksaku. Vyhrady nemam, bavil jsem se, ale pokud stejnym smerem mirici (uz zmineni prvni, a jen prvni!) Transformeri zvladli to same v roce 2007, tezko dam plnou palbu za podobny flak v roce 2012. I kdyz Iron man a hlavne Hulk a to bojovali dost. Jestli mate na rameni vytetovane logo Marvel, prictete si hvezdy do plneho. Jo a Avengers nenasobi akci oproti ostatnim jednotlivym filmum 2x ani vickrat, to je cisty fandovsky kec. Je tam akce samozrejme vice, ale u nekterych solovek jsem se bavil stejne, mozna i vic. Snad je to prehnanym ocekavanim.

Zátah: Vykoupení (2011)

Bozi bitky, bozi choreografie, spousta brutality... v ramci bojovych filmu je to vazne to nejlepsi, co muzete za poslednich minimalne 5 let najit. Trochu to pripomina filmy s Tonym Jaa (nejvic asi Protector, neboli take nespravne Ong Bak 2), ale tohle je mnohem vic primocare, vic drsne a krvave a nejsou tam zadni otravni sloni. Proste se s tim neserou, a serviruji nam akci, jakou jsem jeste nevidel. Ano, tohle mi staci k plne palbe, a nevadi mi absence pribehu, pokud je dej naroubovan na presne davkovani vynikajici akce. Kdyby byl The Raid pecko, bylo by to to nejlepsi pecko a nejvetsim poctem ukazkovych jebacek.

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Pokud mate radi prvni dobrodruzstvi Harolda a Kumara, a porad tezce nesete srackoidni dvojku, tohle pro vas bude pecka. Prijemne absurdni humor, waflebot co zabiji lidi, 3D vychytavky co do jiste miry vlastne funguji i ve 2D, bozi Neil Patrick Harris a hlavne navrat ke korenum pratelstvi mezi Haroldem a Kumarem. Popravde moje ctyr hvezdickove hodnoceni je hodne benevolentni, samozrejme to zdaleka neni tak bezchybne, jsou tam i nejake nadbytecne sceny s fekaliemi a zfetovane decko taky bylo moc, ale i pres to jsem si film uzil a po delsi dobe se opravdu pobavil, prijemna uletacka oddychovka.

Zakletý v čase (2009)

Hned na uvod otevrene priznavam, ze jsem se filmem nechal opit a chyby jsem vicemene ignoroval. I kdyz tam jsou. Zapletka primo vybizela k nejakemu zajimavemu zvratu, nebo hlubsi myslence, nez jen to ze Eric Bana skace casem, a Rachel McAdams na nej zamilovane ceka az se vrati. Stejne tak mohli jeho vylety nejak ostreji odlisit od puvodni casove linky. Ve filmu se totiz v drtive vetsine divame, jak Bana skace z mista na misto ve veku 30-40 let, pricemz vypada vicemene porad stejne, takze hlavne v prvni pulce v tom ma divak slusny bordel. Na skok v case castokrat neni nijak upozorneno, takze se casto stane, ze prijde prosta zmena lokace, nekdo rekne Banovi ze je tak stary/mlady (jednou za film ma sedive vlasy, jinak vypada fakt porad stejne), a pak teprve si zacnete skladat kde a kdy asi tak muze byt. Jenze, on to evidentne nema byt nejaky promakany sci-fi unikat o cestovani v case, to tam slouzi jen jako opora pro silnejsi romantickou zapletku, takze v podstate sledujeme jednoduchy zamilovany pribeh doplneny o tuhle anomalii. A jak uz tady nekdo psal, je to jednoduche, ale velmi silne. Proste sledujete pribeh chlapa, co chvili nepostoji, a snazi se s tim nejak normalne zit. Sledovani jeho skakni doplnuje mozaiku jeho zivota, a kdyz clovek neni za kazdou cenu rejpalek (ale prece ta logika, akce a reakce, zmeny casove kontinuity - zapomente na to) tak zbude podmaniva romance. Na konci jsem byl namekko, ale ja byl vzdycky mekky :-) A McAdams i Bana byli vyborni :-) __________________ Nakonec jeste z komentare uzivatele Malarkey "To je jako když v Tak jde čas už nevěděli, o čem mají po desetitisícím díle a tak se rozhodli do příběhu zamotat nejdřív ďábla, který pozabíjel půlku rodiny a z tý rodiny se pak stali zombíci, kteří povraždili druhou půlku rodiny..." No Malajkeyi, a nebylo by tim Tak jde cas poprve za svou existenci zajimave a cool? Protoze to bych urcite chtel videt, a nejsem sam :-)

Náhradníci (2009)

Lacine a skrz naskrz prumerne. Namet hodne zajimavy, ale jeho potencial je vyuzity fakt mizerne. I tak tam je ale par slusnych nastrelu, diky kterym to aspon neni nuda. A taky tam je Bruce, ze jo :-) Celkove se to kvalitativne vyrovna lepsim dilum serialu Krajni meze.

Sirotčinec (2007)

Horor to ani tak moc neni. Mysteriozni je lepsi slovo. Vypraveni o domecku, pobrezi a ztracenych detech. Kdyz jsem si film poustel, cekal jsem standardni ducharskou bubu show, a skoro do pulky to tak vypadalo, ale nakonec to sklouzlo trochu do jine roviny. Pasaz s mediem je presne tim mistem. Az do te doby to totiz vypadalo temer stejne jako Insidious (novejsi film, ktery jsem videl drive), nakonec to prerostlo v sympaticky zaver, proto o hvezdicku vic.