Fantomas se zlobí (1965)

O kousek slabší než první díl, ale i tak pohodová jednorázová zábava, která i po šedesáti letech od vzniku dokáže pobavit. Sice bych si dokázal představit větší kadenci fórů, klidně na úkor děje jako v Clouseauovi, nicméně nadprůměr to je tak jako tak. 70%

Mořská příšera (2022)

Vyznění bylo takové zvláštní, například v Jak vycvičit draka, kterého je Mořská příšera nepokrytá kopírka, to bylo vyřešené mnohem lépe, ale i tak se jedná o pěkný (vizuál excelentní) animák, který sice ani omylem nedosahuje kvalit špiček v oboru, ale i tak bylo na co koukat. 75%

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Identický vývoj jako u Epizody VII-IX. Objektivně si to tu jednu hvězdičku nezaslouží, subjektivně je to děs a hrůza. "Nechme žít dinosaury mezi námi". OK, možná tak býložravce, ale T-Rexe, Raptory, desetimetrového Pterodaktyla, kteří jsou všichni schopní vyčistit město od lidí za pár minut? To asi ne, že? "Nechme žít !studenokrevné! dinosaury v zasněžených horách". Wow, big brain time! O těch 2,5 hodinách stopáže, dějové bídě, recyklaci všeho, co už bylo, tentokrát v horším provedení..., snad škoda mluvit. Jo, je na co se dívat, proto ta neobjektivní jedna hvězdička, ale tenhle film je pro mě synonymem upadající mainstreamové filmové tvorby (jako zmíněná Epizoda IX). 15%

Příběh Alvina Straighta (1999)

Páté setkání s Lynchem a popáté slabší průměr nebo hůř, což vypovídá o jasném trendu. Je mi jasné, co se lidem na Alvinovi líbí, ale na mě to bylo strašlivě pomalé, divné a poměrně bezdějové. Parádní soundtrack, občas obsahově zajímavé (vyprávění o sniperovi), ale z většiny spíš ne. 45%

Promlčeno (2022)

Po dlouhé době jsem nadšený z českého filmu a to se fakt stává tak jednou za rok a půl. On ale když se sejde parádní scénář, navíc založený čistě na konverzacích, parádní herci, parádní režie, nečernobílé a nejednoznačné poselství a vyznění... No, tenhle film měl z mého pohledu opravdu všechno. 95%

(K)lamač srdcí (2010)

Bohužel to byla spíš romance než komedie, i když i pár dobrých fórů se našlo, takže nemůžu říct, že by mě to kdovíjak bavilo (happyend samozřejmě nutností). Celkem to ale odsýpalo, ústřední dvojice byla fajn, takže lepší průměr to je. 65%

Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Strašlivě mě to nebavilo. Celé se to tvářilo jako další díl Ghost in the Shell a ze začátku po tom masakru to mělo i potenciál, ale s přibývajícími minutami pozornost klesala a klesala a ke konci už jsem se musel vyloženě přemáhat, abych to dokoukal. Pro mě další z řady anime zklamání. 30%

Živitel (2017)

Animace nádherná, jak se ostatně dalo očekávat, metaforické pohádkové prostřihy perfektní, k tomu originalita, solidní syrovost, ale škoda zvláštně useknutého závěru. Každopádně se ale jedná o dospělý animák, který se vryje pod kůži. 90%

Kill Buljo (2007)

Na pozice nejhorších filmů historie bych místo téhle, sice amatérské, ale nahláškované šaškárny parodující velmi dobře spousty filmů, dal velesračky od Triera, Tarra, Vláčila, Tarkovského a podobných nudičů, ale na to jsem holt malý pán. Za mě v pohodě píčovina. 50%

Bill Burr: I'm Sorry You Feel That Way (2014)

Moran nebo Jefferies jsou kvalitativně jinde, ale i tak je to velmi dobrá zábava, která si nebere servítky z nikoho a z ničeho. Ne že bych tedy "film" podobného typu musel vidět v žebříčku, ale samozřejmě je to stokrát lepší než všechny nudy k posrání dohromady. 70%