Šibenice (2017)

Sterilné tri hviezdy, kde najlepším článkom snímku nebol veterán Al Pacino, ale vynikajúci Karl Urban. Chýbalo tomu viac gore, viac drsného trileru a kto to zrovnával so Sedmičkou, tak ten je fakt riadne mimo, pretože na ten majstrštyk sa to neťahá ani náhodou. Ale potenciál to malo, akurát neuspokojivý koniec a to nehovorím o Cliffhangeri, ktorý zostal samozrejme nevyužitý. Slabučkých 50%.

Jack Ryan - Season 3 (2022) (série)

Perfektná séria, perfektná. Dokonalý studenovojnový staromilský konflikt medzi USA a Ruskom s perfektným zapracovaním Českej republiky. Jasné, pri dnešnej situácii človek takmer zažíva DejaVu pri sledovaní, tie podobnosti s reálnym svetom sú fakt že zaujímavé, napr. Česká prezidentka ála Čaputová (blondýnka s dlhými vlasmi, samozrejme tam podobnosť končí), zmienky o Ukrajine a podobne. Samozrejme potom sa to rozbehne inak, tie intrigy, postavy pred aj za oponou, zdánlivý koniec dve časti pred koncom, aby sme následne dostali nervydrásajúci záver, ktorý mi pripomenul tie najlepšie snímky s Ryanom na filmovom plátne. Veľmi dospelý a veľmi atraktívny seriál, ktorý fakt stiera rozdiely medzi VOD a kinom na minimum. Bavilo ma to od prvej minúty po poslednú a postavy tu boli aj charakterovo aj castingovo fakt vynikajúce, okrem hlavného tria (Ryan, Greer a November) fakt sadla najmä postava Luky, doslova som hltal všetky tie veci, ktoré predo mňa tvorcovia predostreli. Ešte jedna posledná séria a máme koniec éry Krasinského a už teraz mi to bude nesmierne chýbať. Odporúčam všetkými desiatimi a nechápem, čo čakali od toho tí, ktorí tomu dali tak slabé hodnotenia. Chápem, že v druhej sérii v Rambo zakončení človek možno čakal aj tu niečo podobné, ale toto je dokonalý špionážny politický triler, presne ako filmové verzie s Fordom, Baldwinom či Affleckom.

Infinity Pool (2023)

Nie som cieľovka, rovnako ako pri Crimes of Future. Oceňujem technickú kvalitu, oceňujem kasting, ale nie som cieľovka, takže za mňa osobne sklamanie. Celkovo to nechápem, pretože Cronenberga som mal celkom rád (otca) a Videodrome bol fakt dobrý film, ale nejako sa naše cesty odvtedy rozišli a jeho syn ide podobným smerom ako otec, takže tiež mimo mňa, škoda, ale šancu týmto dvom autorom dám vždy.

Kolos (2016)

Nejako som nepochopil pointu tohoto technicky slušne spracovaného ale obsahom totálne neprehľadného mišmašu. Mala to byť existencionálna dráma? Malo nás to upozorniť na problémy s alkoholom? Malo to byť originálne spracovanie Monster resp. Kaiju žánru? Mala to byť nepochopená komédia? Uniká mi fakt pointa, pretože všetko, čo som tu vymenoval, sme dostali už xkrát v ďaleko ďaleko lepšej forme a tu sa doslova mrhalo hereckým potenciálom každého zo zúčastnených.

Mayday (2023)

Možno len slabšie, ale predsa štyri hviezdy. Takýchto jednoduchých a priamočiarych filmov sa už moc netočí a vo väčšine z nich nájdeme Gerarda Butlera :) Ale pozor, jednoduché, neznamená odfláknuté. Film jednoducho vie, že je béčko a tak sa ako béčko tvári, neserie sa s ničím, máme tu aj pekné úmrtia, je to akčné, je to napínavé, máme tu hrdinov, antihrdinov, bezškrupulóznych záporákov a k tomu fajn komando a týpka, ktorý to celé riadi, aby to dobre dopadlo a ono to fakt ubehne úplne bez problémov a človek si povzdychne, aká to bývala kedysi v rokoch deväťdesiatych fajn zábava, kedy ešte každý debil z FB a TikToku nehľadal v akčňáku či sci-fi oscarovú drámu a v oscarovej dráme nehľadal nabúchaný audiovizuálny orgazmus, pretože nebolo toľko hnidopichov ako dnes. A ja som rád, je to presne ten typ filmu, pri ktorom človek dostane chuť pozrieť si s hlavným hercom aj ďalšie snímky, od Butlera mám trvalku a to sériu Útoku na Biely Dom a k tomu napr. Hunter Killer, Geostorm, Ctihodný občan atď. Sú to scenáristicky nenáročné snímky, teda s výnimkou Ctihodného občana, ale inak sú skvelé výpravou, akciou, drsným spracovaním, jednoducho pre chlapa, ktorý nehľadá niečo tam, kde to nemá byť.

Red Billabong (2016)

Neviem, ako je to možné, ale film Devil Beneath z 2023 je vlastne takmer identický film ako Red Billabong z roku 2016, t.j. rovnaký film, rovnakí herci, rovnaké všetko, len pôvodná verzia z roku 2016 je cca o 20 minút dlhšia, takže neviem, či ide o nejaký "remaster" pôvodného filmu, zostrih, alebo opätovné uvedenie do kín, alebo o čo ide.

Devil Beneath (2023)

Vlk viking (2022)

Pekné prostredie a príroda, Nórsko sa asi nikdy neomrzí, severské drsnejšie spracovanie taktiež, žiaľ má to dlhý rozjazd a napriek slušnému Gore a mytológii okolo vlkodlakov, nedostaneme skutočný koniec a to je na facku. Ak by malo byť pokračovanie, malo to mať väčší cliffhanger, ak nemalo, tak by to malo mať uspokojivejšie uzatvorenie doterajšieho deja. CGI samozrejme poslabšie, ale to sa dá pri takomto malom snímku odpustiť a na druhú stranu, určite to nebolo vyslovené slabé, to by som tomu zasa krivdil.

The Price We Pay (2022)

Sterilné ale nie márne exploitation s dvomi známymi menami, celkom slušnou porciou gore, ale príliš priamočiare, jednoduché a krátke.

Noc v muzeu: Kahmunrah znovu povstává (2022)

Kde sa toto hrabe na hrané filmy, kde aj ten najslabší z nich bol doslova mega bomba oproti detskej verzii. Dcérke sa to síce páčilo, ale ja som to nedokázal ani len celé pozrieť, takže za mňa dve hviezdy kvôli dcérke a radšej si s ňou pozriem tie hrané filmy, v podstate tak som to aj plánoval, najprv to najhoršie a ide sa na filmy.