• Krátkometrážní

Varieté (2010)

Nejspíš tu budu jako jediný vyčuhovat z řady, ale budiž. Srovnávat Burlesque s Chicagem a Moulin Rouge je nasnadě snad jen díky tanečním a pěveckým vystoupením, tím celková podobnost končí. Lidi vzchopte se. Za dlouhou dobu se objeví muzikál, který vyčuhuje svým vzeřením a hned je srovnáván s dnešními klasikami. To se za poslední dobu netočili jiné muzikály? Across the universe, Hairspray, Dr.Horrible, Enchanded... Burlesque probudil mrtvý žánr nablýskaným způsobem. Technicky dokonalé, po taneční a pěvecké stránce přímo božské. Je jasné že film nebude oplývat nijak oslnivým dějem, ale to vynahrazuje právě zmíněná umělecká stránka věci. Burlesque se vrací k tradičnímu muzikálu, jaký známe. V několika málo momentech vzpomíná na Cabaret, který je celkovému vyznění filmu nejblíže. Cher se po dlouhé době vrátila na filmové plátno, aby svou baladou "You Haven't Seen The Last Of Me" vytřela zrak na Golden Globe Awards. Ač si většina lidí stěžovala na Aguileřino herectví, tak já byl nadmíru spokojen. Přeci jen se jedná o její debut, kterého se zhostila na výbornou. Christina Aguilera je bohyně s velkým B! Můj obdiv si vydobyla už dávno. Hudebním stylem se přibližuje svému nablýskanému dvou albu Back to Basics a nechává nás vzpomenout na staré časy, kdy jazz ještě něco znamenal a bylo ho všude habaděj. Jazz, korzety, podvazky, božský zpěv, pohodová atmosféra po celou dobu filmu dělají z Burlesque favorita na pozdní večer nejlépe ve dvou.

Na vlásku (2010)

Návrat k samým kořenům Disney a bezmála nejlepší kousek z této dílny od dob Lvího krále. Obohacený ke všemu o překrásnou 3D animaci. Skvělá pěvecká čísla, atmosféra, sympatičtí hrdinové i záporáci dělají z prvního pohledu běžného animáku nečekanou událost. Především závěrečná půl hodina, která by chtěla vynést do historie animovaného filmu.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Navázat po pětadvaceti letech na úspěšné pokračování se může zdát zhola nemožné a zavání průšvihem. Ale Oliver Stone se příležitosti zhostil výborně a z pouhého pokračování udělal plnohodnotného bratříčka prvnímu Wall street. Přihoďte skvělou hudbu Craiga Armstronga dokreslující pozadí filmu, několik camo roliček starých známých, nablýskaný návrat Gordona Gekka a máte skvělou zábavu na jeden večer. Legendami opředený Gordon Gekko je zpět a s plnou parádou. Když k tomu přičteme zdravotní stav ve kterém se nacházel v průběhu natáčení, nezbývá mi než smeknout. Po technické stránce precizní práce. Elegantně nablýskaná pocta Manhattanu je nakonec onou závěrečnou tečkou za celým příběhem.

Wall Street (1987)

Charlie Sheen zaválel, ale co teprve Oscarem oceněný Michael Douglas? Ten mi vytřel zrak!

Pohřben zaživa (2010)

Jako na houpačce. V jednu chvíli hlavnímu hrdinovi fandíte, ale stačí malé zaškobrtnutí a jste rázem na palubě se "záporáky". Třešničkou na dortu nelogičností byla scéna s hadem. Kodrcavé tempo filmu dělá z nadějného thrilleru nafouknutou bublinu bez efektu. Proboha lidi, když točíte film o stísněnosti tak neopomeňte, že se i sám divák má cítit stísněně a v tom film selhává na plné čáře. A to trpím klaustrofobií, ale nejspíš hodně mírnou, když tak nad tím přemýšlím. Smutné. 30%___Naprosto promarněný film. Ovšem ten soundtrack! Vážení strašně dlouhou dobu se mi nestalo, abych narazil na scoréčko, které by dokázalo vyvolat tolik emocí jen při zahrání počátečních tónů. Samotný smutný motiv je vrcholem celého CD. Skromné, dojemné, děsivé a strhující. To už nikdo nepřekoná tento rok.

Neopouštěj mě (2010)

Milé děti, mám pro vás šokující sdělení. Jelikož nejste už malé a nevinné mohu vám říct pravdu o vaší existenci. Nejste stejní jako běžní lidé, jste odlišní. Carey Mulligan mě svým miniaturistickým herectím připoutala ke křeslu. Fascinovaně jsem sledoval každý její pohyb, gesto, pronesení věty. Byl jsem okouzlen. Andrew Garfield se po tomhle pyšně řadí na seznam mých favoritů a prorokuji mu slibnou hereckou budoucnost. 65%

Twilight sága: Zatmění (2010)

Celý film by se dal shrnout jedním výrokem. "Edwarde, miluji tě. Jacobe, miluji tě jako přítele, ale přesto tě chci. Ach, proč jsem tak hloupá!" Neboj Bello, na tomhle filmu a celé sérii naštěstí nejsi jediná hloupá.

30 dní dlouhá noc (2007)

Upíři prodělali transformaci v krvežíznivé zombie s vlastním dialektem. S jasným plánem ničit města plná lidí jedno po druhém. A co upír nechtěl, hned na další návštěvě se jim do cesty postaví drsňák Eben se svou ex Stellou. Slade si stylově pohrává s každým záběrem a občasná surovost dodává "krvavým" úsekům hezký nádech. Výborná myšlenka se ovšem utápí ve vlastní šťávě a tou je neuvěřitelná zkratkovitost a rozkouskovanost děje. Co se ale musí ocenit je skvělá kamera a atmosféra. Která bohužel postupně opadá a do finále se žene už jen po krvi žíznivá břečka s předvídatelným finálem. Samotný závěr přitom měl obrovské ambice zapsat se do historie, ale jak vidno svou šanci promarnil katastrofálním způsobem.

Lola běží o život (1998)

Byla jednou jedna dívčina, která byla ochotná udělat pro svého milého cokoliv. Klidně si během prošoupat střevíčky.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Jak jen ohodnotit film, který je sice poměrně špatný, ale z celkové trilogie nejvydařenější? Těžko. Michael Apted měl nelehký úkol a popral se s tím poměrně dobře. Po katastrofickém Princi Kaspianovi je odchod do jiných lokací, než je sama Narnie vítaný. Nabízela se spousta možností, jak s příběhem naložit. Předloha jich nabízela mnoho. Bohužel díky nízkému rozpočtu, mizerné digitální mlze a strašným hereckým výkonům se nám dostává pouhá cesta po moři s několika spratky a nejlépe hrajícím Eustacem. Ovšem pohodové tempo filmu, pohádková atmosféra a fajn soundtrack dobelhávají třetí (nejspíš poslední) díl trilogie k třetí hvězdě.