Tenet (2020)

Mám rád filmové hlavolamy. Miluju filmový mindfuck kdy vám spadne brada a jste nuceni se najednou na všechno dívat jinou optikou a začne vám to dávat smysl. Ale abych si to mohl užít potřebuju znát alespon základy pravidel hry. Žádná hra vás nemůže bavit když vám nikdo neřekne co je cílem a jak se hraje. Efektní to je, ale já se brutálně nudil, emočně totálně nedotčený jsem se díval 150 minut na efektní videoklipy u kterých to bylo hodně barevné, s prudkými střihy, hodně to tam bouchalo a řvala hudba. To je všechno.

Vdaná snoubenka (2008)

Rychlozapomenutelná spíše lehce podprůměrná romantická komedie, kde toho moc komediálního není, a ani ta romantika nefunguje. Herci dobří, ale nebyla tam žádná chemie mezi těma dvěma, a ani ta pověstná jiskra nebo osudový moment, abyste věřili že se ti dva zamilovali po uši, a jsou ochotni utéct od oltáře. Film zařazen do škatulky jednou a dost v nědělním deštivém odpoledni, kdy se vám nechce z postele, ani natáhnout se pro dálkové ovládání.

Palm Springs (2020)

Časová smyčka je téma které nemůže nikdy zklamat. Sázka na jistotu. I když ho uděláte průměrně a dokonce ho lehce odfláknete, tak to bude pořád děsně cool. Jako Palm Springs. Nenapadá mě moc lepších kulis pro časovou smyčku než svatba, která nabízí tolik možností. Proč to tvůrci nevyužili, a místo toho se to odehrává v nějaké opuštěné vile s bazénem, zaprděném buranském baru nebo u táboráku 8000 km od civilizace mi nejde na rozum. I díky tomu je vyloženě vtipných momentů jako šafránu, čekáte až se konečně zařadí vyšší rychlost a film se trochu rozjede, ale nedočkáte se. Zachraňuje to dvojice hlavních hrdinů, jak Andy Samberg tak Cristin Milioti jsou skvělí, další velká jména po hříchu nedostala příliš prostoru, čímž se zase vracím ke svatbě a její (ne)roli.

Bohatství chudých (2016)

Dlouho jsem se tak nepobavil jako u téhle italské komedie. Hláška střídá hlášku a bránice zejména v první polovině filmu si moc neodpočine.

Démon zatracení (2019)

Váhal jsem kolik nakonec udělit, největším kladem je určitě atmosféra, a povedený mix žánrů od Okna do dvora po japonské duchařiny. Škoda že začátek prozradil snad až příliš, někdy je lepší ani nenaznačovat. První třetina je možná až příliš rozvláčná a čekáte kdy se to konečně víc rozjede, ale jako by někdo zapomněl odjistit zataženou ruční brzdu, a zůstane zatažená až do konce. Potěšil příjemný twist, který nečekáte a nutně zavzpomínáte na chlápka z Indie, který to uměl nejlíp. Atmosféra si přímo říkala o dokreslení nějakou lekačkou a vyšperkovat více gore. Finále je fajn, ale hororového veterána ze sedadla nevytrhne. A pointa? No nevím...

Přežijí jen milenci (2013)

Přiznám se že jsem film dokoukával na několik etap. Pouštěl jsem si ho vždy před spaním a vždy u něj usnul. Upřímně, je to trošku nuda, ale dokoukat jsem ho musel. Kvůli podmanivé atmosféře filmu, hudbě která je úžasná a hlavně kvůli skvěle zahrané ústřední dvojice. Hlavně Tilda Swinton, ta se pro tu roli musela narodit.

Spiknutí proti Americe (2020) (seriál)

Díval jsem se jen kvůli Winoně, to se přiznám. Námět je to velice poutavý, tyhle alternativní historie, co by, kdyby se pohnulo kolo dějin trošku jiným směrem, mě baví. Seriál má pár dobrých momentů, ale nevyváží zbytek jinak značně roztahaného a nudného děje. Druhá série nejspíš nebude, což zamrzí, protože skončit v nejlepším je sice umění, ale někdy je to škoda.

M*A*S*H (1970)

Seriál považuji za jeden z nejlepších seriálů všech dob, kdy jsem ho sjížděl na VHS pořád dokola. Film mi ale vůbec nesedl, dokonce můžu říci, že jej nesnáším.

Černý Tulipán (1964)

Jeden z filmů mého dětství. Černý Tulipán je pro mě navždy Alain Delon, pro mě jednoznačně jeho nejlepší role. Některé věci mi v paměti zůstanou navždy. Jizva na tváři, naivní a tak trošku neschopný bratr, který ale nakonec svého bratra překoná, poprava - vidíte jak se krásně houpá - tu repliku jsem si pamatoval i po těch 25 letech co jsem film viděl naposled, do dneška, kdy jsem si film znovu pustil a zavzpomínal na dětství. Francouzkou revoluci jsem tehdy jako dítě nechápal, hlavní pro mě bylo šermování a akce, než pozadí příběhu, teď to na mě působilo roztomile naivně, ale zase ne nikterak rušivě. Musím říct že jde pořád o zábavnou podívanou s nejlepším Delonem, přesto zub času je zkrátka neúprosný, čistě kvůli nostalgii ale nemůžu dát jenom 3*. Prostě nemůžu.

Lov (2020)

Jak už tu psal kdekdo, úvod je naprosto skvělý. Aniž bych chtěl spoilerovat, tak mi hned několikrát spadla brada kdo všechno je vyslán na setkátní s Cháronem hned ze startu. Ten úvodní masomlejnek okořeněný humorem zvedá laťku proklatě vysoko, tak vysoko, že už se jí s výjimkou final fightu nepřiblíží. Po skvělém prologu už to prostě taková zábava není, a hlavní hrdinka se musím přiznat mi s tou její mimikou lezla na nervy. Docela dost, sorry jako.