Vlci za dveřmi (2016)

Hodinu se vaří omáčka která slibuje kulinářský zážitek, aby těsně před servírováním někdo sebral hrnec ze sporáku a chrstnul ho do hajzlu.

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Tenhle film jsem vyhledal kvůli Kristen Wiig, kterou jsem vždy registroval ve vedlejších rolích, vždy mě pobavila a to bylo tak všechno. Až na letošní Oscarech mě pobavila nejvíc z celého večera a začal jsem se vrtat v její filmografii. Je to zvláštní mix žánrů, kde se střídají zábavné vsuvky a velice vážné a smutné situace, které život přináší. Já myslel že to bude čistokrevná komedie, a nečekal jsem místy až depresivní atmosféru. Neříkám že tenhle mix nemůže fungovat, ale tady mi to prostě nesedlo, a nějak jsem to přetrpěl do konce. Pochybuju že si film ještě dobrovolně někdy pustím, teda možná až na dokonalé lipsync číslo, to je skvělé.

Superšéf 24 hodin do pekla a zpět (2020) (pořad) odpad!

Po prvním díle je to čistý odpad. Nevěrohodné, nezábavné, divně sestříhané. Pohlreich v převleku trapas. Udělali z toho guláš, kde se skáče násilně od jednoho ke druhému a nějak se zapomnělo na zábavu. Nevím nakolik se musí držet nějaké licence, a na kolik si to může produkce sama doladit, ale tenhle koncept mě zatím vůbec neoslovil. Zkouknu ještě jeden díl a uvidíme, třeba to vypilují.

Containment (2016) (seriál)

V době kdy v reálném světě řádí koronavirus v Číně, jsem zapátral po seriálu na toto téma a dle zdejšího hodnocení se zdál Containment jako dobrá volba. Pilot není špatný a rozhodně mě to zaujalo. Boužel od druhého dílu začíná místy nesnesitelné nuda. Děj se strašně vleče, vůbec nic se neděje a je to roztahané na hranici úměrnosti. Jedna prkotina se řeší celý díl a stejně nikam se to vlastně neposune. Navíc jsem si nedokázal oblíbit žádnou postavu, což je u seriálu docela zásadní problém. Další věc je místama chybějící logika. Zavřou půlku města do karantény a pak jim vezmou to zásadní, a sice informace. Nedokážou tam dovést ani jídlo a světe div se, máme tu výbušný koktejl zvaný totální anarchie, kdo by to byl řekl? Celé to tam hlídá 10 policistů, z toho asi tak 7 z nich jsou dopraváci, totální lůzři, nebo psychopati. Tak fajn. Tak se to to má dělat. Pak tady jsou dva Superhyper policisté, kteří zvládnou všechno, jsou všude a u všeho a mezi jejich povinnosti patří taky všechno, od jednání s nejdůležitějšíma lidma planety, přes odpovědnost za miliony lidí ve městě, až po sundání kotěte ze stromu, to všechno během hodiny, rodinné problémy nebo pokec s kámošem zvládají během pausy na spánek. Ne tenhle seriál jsem odpískal po pěti dílech, existuje spousta super seriálů a ztrácet drahocenný čas s podprůměrným produktem jen kvůli několika dobrým momentům nehodlám.

Přes prsty (2019)

Pohodová nenáročná komedie, která mě hlavně díky Langmajerovým hláškám dokázala fakt rozesmát, a o to tu hlavně šlo ne? Ke konci to s tím jak se začala zápletka zašmordchávat začalo skřípat, ale můj dojem to nepokazilo.

Pod vodou (2020)

Musím říct že tak kulervoucí úvod jsem dlouho nezažil. Žádné zdlouhavé představování postav, nebo něco jako prolog. Ne. Hned jste vtaženi do víru napětí a adrenalinu. Musím říct že mě ten úvod solidně přikoval do sedačky. Asi se dalo čekat že takhle vysoko nastavená laťka nevydrží celý film a po tom strhujícím úvodu to začalo drhnout. Postavy o kterých už tak nic nevíme, se většinou pohybujou ve tmě a ve skafandru a díky místama zběsilému střihu a nulové prostorové orientaci působí akce celkem zmateně. Pár slušných lekaček potěší, i monstra jsou povedená, byť jsem je už někde viděl. Tenhle žánr mám rád, a těch dobrých je jako šafránu, hlavně proto přidávám * k hodnocení.

3 dny (2008)

Trošku jinak zpracované téma apokalypsy než v podobně laděném These Final Hours(2013). Nutno říct že tohle se povedlo méně. Přál bych si film, který zpracovává poslední hodiny života na Zemi, bez nějakých hrdinských kousků, nebo nečekaných řešení, prostě jen sledovat chování lidí tváří v tvář nevyhnutelnému. Nechápu proč tady postavili po půl hodině téma apokalypsy na druhou kolej a rozjeli vcelku nezábavný a lehce stupidní thriller, kde chování postav absolutně nedává smysl.

Policajt ze sámošky (2009)

Když je venku hnusně, nudíte se a chcete prostě jen vytuhnout u televize u nenáročné podívané tak přesně pro tohle je tenhle film stvořen.

Skvělý plán (2012)

Příjemná komedie, která rychle odsejpá. Na tu romantiku jde originálním způsobem a přináší to řadu vtipných situací. Bavilo mě to měnící se prostředí, kdy se začne ve Francii a přes Dánsko, Keňu, Moskvu se vrátíme zpátky domů do Francie. Mám jedinou výtku, ale v romantické komedii docela zásadní. Hlavní hrdinové oba jsou skvělí, hlavně Diana Kruger ač tu hraje docela mrchu je okouzlující. Chci říct, že každý zvlášť je zábavný a ty jejich přestřelky jsou zábavné, ale chybí mi mezi nima chemie. Tu osudovou zamilovanost jim prostě nevěříte.

Budoucnost nejistá (2013)

Baví mě filmy na téma apokalypsa a postapokalyptický svět, chování lidí ve vyhrocených situacích a jejich strach z neznámého. Má to pro mě takovou zvláštní atmosféru, kterou si morbidně užívám. K mému zklamání tenhle film tuhle atmosféru navodit nedokázal. Jeden dva silné momenty nezachrání jinak docela nudnou podívanou, kde apokalypsa slouží pouze jako pozadí pro vykreslení rodinných a mezilidských dramat. Divák se vlastně ani nedozví co se stalo, vše je necháno na divákově fantazii. Když už se film zaměřuje na lidi, tak proč se sakra všichni chovají jak po lobotomii? Tohle celé to prostě shazuje a film jsem vlastně ani pořádně nedokoukal.