Obušku, z pytle ven! (1955)

Nezapomenutelná pohádka s nezapomenutelnými scénami, hláškami a Panem hercem mistrem Peškem.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Žánr rom. komedie mám rád, ale tenhle sladák je příliš přecukrovaný a infantilní, jakoby na míru náctiletých naninek. A ten konec je o diabetes.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Tak skončil další z mých seriálových maratonů. Tentokrát to byl maraton vskutku náročný. Dal jsem si opravdu na čas než jsem tento kult konečně zhlédl. Byl to muj velký dluh vuči Lynchovi. Stejně jako spoustu dalších musím souhlasit s tím že kvalita seriálu se v jednom jediném bodě láme. První serie a zhruba polovina druhé je opravdu skvělá, snad žádný jiný seriál mě takhle nevtáhnul do svého světa jako se to podařilo lidem z Twin Peaks. Byl jsem schopen zhlédnout dva tři díly za sebou, obětoval mu spánek a netrpělivě čekal co bude dál. Zamrzí že po tom osudovém zlomu v polovině druhé serie jde všechno doslova do háje. Původní nadšení vystřídala nuda, absolutní nezájem, a k dodívaní jsem se přemáhal. Jeden díl během pěti dní, jaká změna. Nebudu si brát servítky kult nekult, ta druhá pulka je opravdu očividně natahovaná řekl bych až do extrému, občas se vyskytne sem tam náznak těch skvostných dílů ze začátku ale spíše jde opravdu leckdy o odpadové díly - zabte mě. Konec je navíc očividně poznamenán násilným utnutím seriálu, vše zustalo otevřené, ale za mě říkám že je to dobře. Taková rána z milosti pro starého dobráka psa jak říkal Rimmer. První polovina alespon 8* druhá odpad=4*

Agentky D.E.B.S. (2004) odpad!

Tohle je fakt nehorázná kravina. Na zamilované slečny se sice pěkně dívá ale film to nezachrání.

Police Story (1985)

Nemůžu si pomoct, ač mám slabost pro akčí filmy z 80 let, a zvlášt ty kde hlavní roli hraje bojové umění tak Police story je docela hruza, samozřejmě že v takovýchto filmech jede o uplně něco jiného než vypilovaný scénář ale aspon náznak něčeho takového by tam bát měl. Dvě ** dávam za mistrné kaskaderské kousky a Jackieho umění. Po stránce příběhové, scénáře či herecké to má fakt blízko do odpadu.

Xena (1995) (seriál)

Před 15 lety (mazec jak to letí) jsem přišel ze školy a díval se na Xenu a Herkula a považoval jsem to za vrchol serialové tvorby. Dnes už nemám potřebu a asi a ni sílu a odvahu se na to podívat znova ale přesto je to podle mě oscarové veledílo vedle těch seriálů které v odpoledních hodinách běží ted v 2010 a tak 10 let zpátky.

Kluci z party (1970)

Bravurně napsané a natočené se skvělými hereckými výkony. I přes pozdní hodinu jsem vydržel do konce, film si nezasloužil abych u něj usnul. I když to tak ze začátku nevypadá tak se film vyvine do sthujícího dramatu kde se nereší nic menšího než život a to co je v něm nejduležitější.

Purpurové řeky (2000)

V kvantech podobně laděných filmů tenhle zapadne a v zapomění upadne. Hvězdu srážím za nesmyslný konec, možná jsem ho nepochopil, ale mě připadá jako by najednou došli peníze či se tvurci nevešli do termínu či co a muselo se to dopiplat v rychlosti bez ohledu na nějakou logiku.