Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Film podle komiksu, takže se fantazii meze nekladou a jsme svědky těch nejšílenějších postav, a ještě šílenějších rekvizit. je na to hezká podívaná, ono se není čemu divit rozpočet musel být hodně nad poměry. Hellboy se určitě vymiká ostatním komiksovým zpracováním jak hl. postavou tak zápletkou. Nicméně Ron Pearlman je u mě prostě neherec. ve všem v čem hrál jsem prskal smíchy nad tím co předvádí. a dát mu roli hl. hrdiny to je pro mě nestravitelné. Jeho postava je tak protivná, k tomu ty jeho hlášky.... Když to shrnu tak je to celé jeden velký kýč který je vizuálně velkolepý, ale jen na první podívání. Pokud bych se na to díval podruhé tak věškerý lesk by zmizel a zbyl by pouze slaboduchý škvár. Ale jako pohádka pro děti do 12 let proč ne.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Film podle známé videohry bývá většinou tragédie. Doa je v teto kategorii celkem zdařilá. Zduraznuji v teto kategorii, když to srovnám s ostatníma předělavkama videoher na filmové plátno tak je to nadpruměr. Oddychovka u ktere nemusíte vubec přemýšlet, jen se koukat. A pro nas chlapy musím říct že je to pokoukání slušné. V tomto filmu je to co od takoveho filmu přesně očekáváte, spoustu akce, bojove sceny, krásné cholki a jako bonus lehkou erotiku. Dokoukal jsem to a docela se chvílema i bavil, ale podruhe by to bylo utrpení. Teda až na pár scén, ty bych si pustil i několikrát.

30 dní dlouhá noc (2007)

Proč se proboha točí takové filmy. Prvních 15 minut to vypadalo slibně. Vypadalo že konečně vznikl horror, ktery něčím vybočí z pruměru. Ale jak se říká nejvíc se člověk bojí toho co nevidí. Tady to platí dvojnásob. Jakmile se totiž objeví v celé kráse ti ....upíři ? to snad ne, nevím co to bylo ale bylo to spíše k smíchu, tak to jde od devíti k pěti. Naprosto čitelný děj, hned v uvodu zaběr na ty hřídele s ozubenými koly a bylo jasne že to ve filmu jestě dostane prostor. Jinak až nechutně spoustu klišé, stokrát viděné, stokrát opakované. Postavy se chovají a taky i obětují naprosto nesmyslně, osel po lobotomii by se choval logičtěji. Dialogy a hlášky to je taky učebnicový příklad klišé, kde se předbíhá ten kdo bude za většího hrdinu, a ten kdo se bude chovat a mluvit jako největší dement. Jako bonus soutěž o největšího hysterku. Jako záchrana a pokus o glanc vyjímečnosti tady protečou hektolitry krve. Jako by si tvurci řekli že čím víc krve tím lépe. U Tarantina se to musí, a očekáváme to, u Fulciho a jeho gore kultovních filmu s tím počítáme, tady to pusobí hodně lacině. Někdy to přísloví méně je někdy více platí. Co se táče herců tam musím rovněž kritizovat. Harnett předvedl snad dva obličeje. Jak je vážný a pak jak je ještě vážnejší, stejně jako ostatní bez emocí. Není se čemu divit, každý sudý týden na Aljašce zautočí na město horda krvežíznivců, tak jake pak emoce. Na tu maš brokovnici a jdeme jim nakopat zadek.

Leon (1994)

Hodně silný film. Zhlédnul jsem ho nedávno, a hned se zařadil mezi mé nejoblíbenější. Bessona začínám mít stále radši, stejně jako Rena. Prostinký děj, ale z obrazovky neodtrhnete oči, a příběh se vám z hlavy jen tak nedostane. Nádherně ztvárněný rozvíjející se a prohlubující vztah dvou lidí do kterých byste to nikdy neřekli. nakonec si dali za krátkou dobu nejvíc za celý dosavadní život. A Natalie Portman? to co předvedla ve svem věku je až neuvěřitelné. Už tehda ukazala že nema jen hezkou tvářičku. Navíc skvělí záporák. A né ledajký, ale zaporak v tom nejhlubším slova smyslu. Psychopat ze ktereho mrazí. Cestu byste mu zkřížili neradi. Oldman zaslouží absolutorium, ostaně jako celá ustřední trojice. Tak a já si jdu dát sklenici mléka.

Dobytí Planety opic (1972) odpad!

Za tohle bych posílal do kriminálu. Člověk už jen nevěřícně hledí a kroutí hlavou. Je mi trapně za ty co tohle dokázali natočit. Teda jesli to nebyli opice, potom klobouk dolů.

Útěk z Planety opic (1971)

Ze prvního filmu se ždíme a ždíme a ždíme co se dá. Nečekal jsem že po hrozném druhém dílu přijdou ještě další a le stalo se. Tenhle k memu překvapení zas tak špatný není. Samozřejmě se ani zadaleka nevyrovná jedničce ale je o hodně lepší než druhý díl. Tvurci už neví co by vymysleli, je už to místy hodně přehnané, ale výměna rolí funguje. Z pokračování nejlepší díl.

Do nitra Planety opic (1970)

Učebnicový příklad pravidla že dvojka je vždy slabší. Tady to platí dvojnásob. Tohle není jen slabší, tohle je pouhý odvar, možná ani ten ne. Tři čtvrtiny filmu nejsou nic jiného než vykrádání prvního dílu. Ale stále se na to dá jakžtakž dívat. Ale pak příjde zlom ve kterem museli tvurcum totalně dojít napady. Od objevení jeskyně a podzemního tunelu jde o neuvěřitelnou slátaninu, která budí nechtěný smích. Z vděčné látky k zfilmování z obrovským potenciálem se stala nevyužitá šance a politovánihodné memento. Podívat se, hodit do koše a dát si rychle něco na uklidnění.

Planeta opic (1968)

Kultovní film. Vyjímečný film meho dětství. Nedávno jsem ho viděl po letech znovu a zub času ho vubec nepoznamenal. Je vyjímečný pořád. Hltal jsem ho tehdy a hltal jsem ho i ted. Pro mě není Heston Ben Hur ale astronaut z planety opic. Scény jak opice přesvědčuje o sve inteligenci, nebo jeho první slova, ktere všechny šokují, tyhle věci se mi z hlavy nikdy nevykouřili. A ta pointa ?? když jsem film viděl poprve hodně malý (mohlo mi být tak 6 let když mě rodiče nechali se dívat vyjímečně do pozdních hodin, byla přece sobota :-) ) tak jsem ji vlastně ani nepochopil. Docenil jsem ji až po několika letech kdy už jsem ji pochopil se všemi dusledky a film získal nový rozměr. Zavěr ktery vam vyrazí dech jako žádný jiný.

Sedmikrásky (1966)

Tento film je dokonalá provokace, ktera měla ty komunistické tupé mozky zvednou ze židlí. A to se paní Chytilové povedlo na 1 s dvěma hvězdičkami. Film musel v te době udělat pořádný rozruch. Bravo. Takových filmů mělo být víc aby se pročistil vzduch, jenže pak o 2 roky později byl všemu definitivně utrum...

A teď něco úplně jiného (1971)

Par chluchých míst, ale jinak bránice dostala pořádně zabrat. Nevím proč to vysílali na ČT2 tak pozdě, protože muj nezřízený řechot musel probudit všechny v okolí sedmi bloků. Cela hodina a pul utekla strašně rychle. Takhle jsem se dlouho nezasmál, ale jak se říká všeho dobrého pomálu. Nejde o to jestli se vám líbí suchý, černý, buranský nebo pruhovaný humor, duležite je abyste vubec nějaký měli v tom případě si to užijete dosytosti. Pokud ho nemáte tak je mi vás líto.