Pomáda (1978)

Muzikál=Pomáda. Opojné 50 léta, jedna nezapomenutelná skladba střídá druhou, skvělí herci, dokonalé taneční čísla a příběh, který přes svou jednoduchost nenudí. Tenhle muzikál je dokonalý a žádný jiný se mu nebřiblíží. Něco takového už nikdo nikdy nenatočí a muže mít k dispozici kterékoli herce a jakýkoli rozpočet. kolikrát jsem už to viděl? 100x? nějak tak, ale už se těším až se na to podívam po 101.

Ztraceno v překladu (2003)

Nádherný, lidský a citlivý film. Hned napoprvé mě dostal, a po každém dalším zhlédnutí v něm objevím něco nového. Celý ten příběh a zvláštní pozvolna se rozvíjející vztah vám vlévá radost do žil. Upřímné, opravdové a uvěřitelné což podtrhuje konec který se u mě zapsal do mých top filmových nezapomenutelných zážitků, a taky díky výborným hercům, oba v životních rolích, oni to nehráli oni to prožívali.

Království nebeské (2005)

co si stohohle fimu pamatuju? nudu. Ani herce, na to že tady hrajou takové hvězdy to vypovídá o mnohém, ani audiovizualní stránku, děj, scénář, nějaký zvrat....nic z toho. Jednou a dost.

Blade 2 (2002)

Pro mě jedna z těch vyjímek kdy dvojka je lepší než jednička.

Slunce, seno a pár facek (1989)

hodnocení tady není moc vysoke, ja to i chápu. Podle mě lidi co žijou ve městě film nikdy nedocení. Ovšem ti co žijou na vesnici či v malých městech se u toho mužou potrhat smíchy protože se vlastně smějou sobě. V takových vesnicích to takhle skutečně vypadá včetně charakterů, taková Kelišová je v každé vsi, kde neexistuje anonymita jako ve městě, tady skutečně zná každý každeho a drbe se a drbe. Opravdu. Trošku jinak nemusím a Kamenáky jsou debilní, ale jeho serie slunce seno je podle mě geniální, mužu se na to dívat pořád dokola, nechápu jak to mohl vubec natočit, dokonale vystihl život jedne vesnice včetně jejich postaviček. První a třetí díl jsou slabší, ale tento díl je super. Sousedská rozepře, to pozdvižení po cele vsi kvuli jednoho drbu, potencionální napadnící pro Blaženu, jen se na to vzpomenu a musím se smát. Jednoznačně za 5 a nikdy jinak.

Modrý samet (1986)

Ze všech Lynchovin co jsem doposud zhlédl mě Modrý samet oslovil nejméně. Ale to neznamená že jde o špatný film, naopak, opět nabídne skvělý příběh z nádechem tajemna, a mrazivou atmosférou která vámi prostoupí skrz na skrz. Ale když to porovnám se Sloním mužem, Lost Highway a Mullholand Drive tyto by zasloužily 6* tak musím dát 4*.

Mulholland Drive (2001)

moje první lynchovina kterou jsem viděl. O Lynchovi jako režisérovi jsem vibec nic nevěděl a možná i proto mě tenhle film naprosto uchvátil. Pustil jsem si ho náhodou pozdě v noci protože jsem nemohl usnout. Od první minuty jsem hltal každý záběr, každý výraz ve tvářích herců a děj mě naprosto uchvátil. Naomi Watts je tady naprosto skvělá, lepe jsem ji hrát už neviděl.Díval jsem se až do 4 rána a ani jsem nepotřeboval kafe. První část filmu nabitá zvláštní ponurou atmosférou, ale jinak stále jakoby běžný thriller.Pak přišel zlom, ktery jsem nikdy v žádnem filmu neviděl, nechápal jsem to, jako kdyby někdo přeskočil najednou dvě stranky. Závěr filmu mi uplně unikal.. Skončili závěrečné titulky a ja se pořád snažil přijít na to co se vlastně tu poslední hodinu filmu dělo. Tak jsem se porve setkal s Davidem Lynchem. Byl jsem totalně zmaten a nahlodalo to me sebevědomí, začal jsem totiž pochybovat o mem IQ. Byl jsem snad tak hloupý že jsem to vubec nepochopil??Hned jak jsem se vzbudil tak jsem si film pustil znova a začal spřádat teorie, ktere by na Mulholand dr. vrhlo trochu světla a nějak ho logicky pochopit. Zkoušel jsem film pustit i přátelum a zjistil že každý si ho vysvětlil po svem. Ted už vím o Lynchovy daleko více a viděl jsem teměř všechny jeho filmy a přečet si i na netu velice propracovane vysvětlení jeho filmu, a pravě od Mulholland Drive patří mezi me oblibene režisery. Jeho filmy jsou tak zvláštní a nabyte hustou atmosferou, jsou jakoby z jineho světa, jsou jako hlavolam , ktery divaka nutí přemýšlet a nutí člověka aby tomu přišel na kloub. Po prvním shlednutí jeho filmy nepochopí asi nikdo, ale na na kvalitě jeho snímků to nic neubírá.

Občan Kane (1941)

Životní i filmová učebnice.

Krvavý sport (1988)

JCVD v plné síle. Jako malý jsem jen čekal na souboje. To co se děje mimo arénu je naprosto nezajímavé. A platí to i když se dívám po letech. Pokud nechcete přemýšlet jen se bavit a box v TV vam připadá nudný stejně jako filmový Rocky tak tohle je jasná volba.

Cyborg (1989)

Jako všichni jsem chtěl být v dětství jako van Damme. Jeho filmy jsem musel vidět všechny a několikrát. Zrovna Cyborga jsem na VHSce sjížděl nesčetněkrát. Znal jsem ho nazpamět, doslova. Dnes se na van Damma a jeho filmy dívám samozřejmě uplně jinak, ale nedávno jsem Cyborga viděl snad po 10 letech a musím říct že patří určitě k tomu lepšímu co nese značku "van dammovka" a i když jsem z jeho filmů vyrost tak mě to bavilo. V žánru bečkových akčních scifáren patří k tomu nejlepšímu.