• Krátkometrážní

Frozen (2010)

Keď k uvedeným žánrom, dráma a thriller, pridáme ešte komédiu, tak s kľudným srdcom môžem dať 3 hviezdy. Pretože niektoré scény ma fakt pobavili, aj keď to režisérov zámer asi nebol :) Správanie postáv tiež nebolo príliš logické, veď prečo by si aj najskôr vybrali tú menej nebezpečnú cestu, všakže. Radšej sa do toho vrhneme rovnými nohami napred :) A podobných momentov sa vyskytlo viac, ale aspoň sa na nich dalo dobre zasmiať, pretože boli predkladané s takou vážnosťou, že až... Zamrznutí mi teda ponúkli slabší survival thriller so štipkou nečakanej zábavy.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Podľa distribútora strhujúce, podľa mňa uspávajúce. Celé sa to vlieklo vo veľmi vlažnom tempe a nezachránil to ani príbeh. Skôr naopak, pretože ani ten na mňa moc nezapôsobil. Správanie postáv bolo miestami na môj vkus tiež trochu nelogické, nepochopiteľné, hlavne správanie a vystupovanie Nadera. Ale možno to bolo spôsobené aj inou kultúrou. Pre mňa teda prvé stretnutie s Iránskou kinematografiou nedopadlo príliš oslňujúco :)

2012 Apokalypsa (2009) (TV film)

Na konci to jasne povedali, že netreba teraz hneď predávať dom a vyberať všetky úspory z banky a ísť si užívať posledné chvíle života, pretože 21.12.2012 bude s veľkou pravdepodobnosťou len ďalší obyčajný deň. To čo v tomto dokumente spomínali boli len MOŽNÉ scenáre ukončenia života na našej planéte, tak ako ho poznáme. Všetko to boli veci, ktoré sa môžu kedykoľvek stať, bez ohľadu na dátum v kalendári, či už v tom Mayskom alebo hociktorom inom. A všetko to boli fakty vedecky podložené, takže nejakú výpovednú hodnotu tento dokument určite mal. Len to nabalili na príbeh o 21.12.2012.

Red Dog - psí legenda (2011)

Príjemní herci v pútavom príbehu o jednom neobyčajnom a jedinečnom psovi. Veľa filmov s austrálskej produkcie som nevidel ale tento patrí rozhodne na vrchol. Pes je najlepší priateľ človeka ale v tomto prípade by sa to dalo povedať aj naopak. Príbeh Red Doga ma naozaj zaujal. Bolo to vtipné, dojemné a celé zasadené do krásneho prostredia s výbornou hudbou. Haf haf!

Captivity (2007)

Bol to posledný film z filmografie Elishi Cuthbert od roku 2001, čo som ešte nevidel, takže som sa naň konečne odhodlal. A ak mám pravdu povedať, bol to jednoznačne najslabší film, v ktorom hrala. Kópia Saw s prefláknutým príbehom. V podstate ten príbeh ani nebol taký zlý, dokonca sa hlavná postava (niekedy) zachovala celkom rozumne ale nemalo to žiadne napätie či gradáciu. A ten koniec... Iba som sa pousmial :)

Nezvaná (2009)

Horory či thrillery tak často nepozerám ale tento stál za to. Bolo tu niekoľko dobrých lakačiek plus jedna naozaj exkluzívna, pri ktorej som takmer aj vykríkol :) Príbeh bol tiež zaujímavý, najmä ten koniec a chvíľu som aj rozmýšľal nad 5* ale rozbeh to malo vlažný, takže dávam za 4* a začínam si všímať (moju rovesníčku) Browningovú, ktorá ma najskôr oslovila vo fantasy Sucker Punch, takže sa teším na jej ďalšie filmy.

Princezna Nevěsta (1987)

Z miestneho hodnotenia a aj z umiestnenia filmu v mnohých rebríčkoch najlepších paródií som nadobudol dojem, že pôjde o aspoň trochu výnimočný film. Bohužiaľ moje očakávania sa nenaplnili. Niekedy vtipné, niekedy nie. A režisérov zámer natočiť paródiu úplne nevyšiel. Ale na zabitie nudy to rozhodne postačilo aj keď niekedy film musel zabíjať nudu spôsobenú sebou :)

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Už keď som bol malý, tak som sa na tom výborne bavil a dnes, o pekných pár rokov neskôr sa na tom bavím rovnako dobre. Proste klasika, na ktorú sa nezabúda. Dokonca aj s jednou vydarenou lakačkou, ktorá vám dokáže rozbúchať srdce. A niektoré tie hlášky, no koniec... "Did you see that movie Night of the Living Dead?" – "It worked in the movie." – "It ain't workin' now." – "You mean the movie lied?!" – "It's not a bad question, Burt."