• Krátkometrážní

L'Extravagant voyage du jeune et prodigieux T.S. Spivet (2013)

"You know why the right sole is more worn out than the left one?" – "Because one of your legs is shorter than the other?" – "Nope. Because these shoes belong to Johnny Cash. He always kept the beat."

Zuřivá salsa (2014)

Keď sa vám chce po skončení filmu tancovať salsa, tak nemôžete povedať, že to bol zlý film. Práve naopak. Sypmatický herci, pohodová atmosféra a svižný dej v rytme salsy ani na chvíľu nenudia a výborne vás pobavia. Kde sa môžem prihlásiť na salsu? :)

Sametové ráno (2013)

Celý čas som mal pocit, že dialóg medzi hlavnými postavami je akýsi strojený a neprirodzený. Atraktívnosti nepridával ani samotný dej, respektíve hádka počas celého filmu, ktorá bola proste nudná bez akéhokoľvek smerovania. Najmä Alice sa mi zdala v niektorých momentoch divná ale nakoniec to aspoň dávalo zmysel. Neil LaBute síce nepredviedol také prekvapenie ako v The Shape of Things ale aspoň sa o to pokúsil...

Legenda o rytieroch zo Sitna - Viva zbor! (2013) (divadelní záznam)

Ojedinelý projekt spojil 800 obyčajných detí do výnimočného speváckeho zboru, ktorý ma skutočne očaril. Legenda o rytieroch zo Sitna spojila mladú krv z našimi známymi hercami a ponúkla vydarené predstavenie, ktoré dokázalo dojať, rozosmiať aj poučiť. Páčilo sa mi nielen predstavenie samotné, ale aj projekt ako-taký, pretože dokázal dať mnohým deťom zábavu a koníčka na deväť mesiacov, počas ktorých nacvičovali a verím, že aj zážitok na celý život. Ja osobne som mal najlepší zážitok z piesne o Mokoše. Surová a strhujúca skladba. Škoda, že som to nevidel naživo ale len z televízneho záznamu ale vraj sa chystá niečo podobné, čo si dúfam nenechám ujsť aj v hľadisku.

Zabiják Joe (2011)

"Hey Sharla. You're mascara's running."

Pět žen (2011) (TV film)

"Learn From Yesterday, Live For Today, Hope For Tomorrow."

Když Harry potkal Sally (1989)

"Marriages don't break up on account of infidelity. It's just a symptom that something else is wrong." – "Oh really? Well, that "symptom" is fucking my wife."

Černí baroni (1992)

"Sláb je jenom ten, kto stratil víru a malý ten, již má malý cíl."