Pod nejistým, obtloustlým zevnějškem Bruce Garretta nečinně dřímá vášnivé srdce krále salsy. Pouze jediná žena - jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka Julia - v něm dokáže znovu zažehnout kubánskou horečku... V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent, který to s mrštnými boky a rychlýma nohama roztáčí na parketu, vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých ulicích Londýna stane obětí šikany. Brutální incident ho připraví o všechno sebevědomí, a tak se život mladého hrdiny začne ubírat zcela odlišným směrem. O dvaadvacet let později se z Bruce Garretta stává obtloustlý a nemilovaný dospělý muž, který se utápí v sebelítosti a depresích. Pouze Julia, jeho chytrá, vtipná a úchvatná nová šéfka z Ameriky, mu dává důvod žít. Julia je však jiná liga, u níž Bruce nemá žádnou šanci. Naštěstí pro něj v sobě ale jeho nadřízená ukrývá tajnou vášeň. Bruce tak opět stane tváří v tvář svým nejhlubším a nejsilnějším vnitřním démonům. A teď musí udělat všechno pro to, aby v sobě probudil dřímající taneční šelmu, roznítil dávno vyhaslý žár a získal lásku svého života... To vše na tanečním parketu. (HBO Europe)

SaNcHeZ_cz

Cuban Fury mělo potenciál vystoupit z řady klasických romantických komedií, kde se jede především na to zaujmout lidi tancem. No, bohužel, to se nestalo. I když se nejedná o úplné fiasko, sympatické charaktery, solidní choreografie a slibné zpracování nezachrání jinak naprosto běžnou, neoriginální a ničím nezajímavou komedii. [45%] ()

Jara.Cimrman.jr

"Bruce má srdce jako bizon a koule má jako slon." Jenže to bylo před pětadvaceti lety a půl metrákem sádla. Aktuální verze Bruce zkrátka nemá hledání ohně v podrážkách vůbec snadné, ale to neznamená, že bychom si nerozuměli. Jen jsem doufal v to, že uvidím víc než prostý nápad - tlouštík tančí a vyšší, hezčí a nadřízenější samec mu přitom chce zákeřně odtančit s jeho ještě nadřízenější taneční partnerkou. Zuřivá salsa toho, bohužel, víc nenabídla. ()

chrispe

Nebylo to špatné... ale salsa... kde byl ten oheň? Kde byla vášeň? .... a srdce? ;) Hlavní hrdina byl divnej, ať se snažil jak chtěl. A když už jsem měla pocit, že to bude salsový sympaťák s velkým S, tak tam hodil nějakej fakt divnej pohled nebo tak a... zkrátka asi nejvíc mě bavil přítel z blízkého východu... ,,Kdybych měl granát!" ()

Primus tesla

Es bueyes la salsa, es que todo el corazón. Skvěle jsem se bavil a to nejen proto že Latino mám rád. viz Buena vista Social club. Frost je naprosto skvělý a uvěřitelný, jeho sestra takřka geniální a nejgeniálnější je Ian McShane. Skvělá letní komedie. Asi už tuším na co vezmu ženu do kina až budeme trávit příští týden honey moon (bez dcery). ()

BarryLyndon

Jako odpočinková komedie k nezaplacení. Na tanec absolutně nejsem, tak nevím nakolik se to drží reálií, ale celkem mne bavily mimo komediálních prvků i taneční battly. Rashida k sežrání, came super, Frost super Ian McShane jako vždy boží a vyzdvihnul bych absoluitníé úvod, ten byl na 10/10, jinak jako celek příjemná odpočinková komedie, která si na nic nehraje, ale je přes svou lehkou nadprůměrnost skvěle natočená 7/10 ()

• Režiséra druhého natáčecího štábu a tanečně-bojového koordinátora kaskadérů na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)