Sirotčinec (2007)

Tento film ma ako horor dosť obišiel, aj keď atmosféru to má silnú. Španieli sú v tomto majstri, a v spolupráci s Del Torom sa to ešte slušne vystupňuje. Priznám sa že som sa sem tam nudil, ale niečo ma pri tomto filme držalo až do konca, a či len bol božský ! Sirotinec chrlí skvelé nápady jeden za druhým, a priestory v ktorých bol film natočený lepšie zvolené byť snáď ani nemohli. Veľmi podarené dielko.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Tomu hereckému obsadeniu stále nerozumiem. Tak neuveriteľne gýčová a amatérska stupidita, smiešne dialógy a komicky vyzerajúci mimozemšťania, ktorí by aj bez masiek vyzerali uveriteľnejšie, nakoniec ako celok pôsobia veľmi zábavne a hlupučko. Len škoda, že to nebolo zamýšľané ako komédia.

Jednorozený (1990)

Jednoduchý, nemý a skvelo atmosferický film ktorý je vo všetkých ohľadoch tak zvrhlý a úchylný ako to len ide, no nič podobné som v svetovej kinematografii nenašiel. Celých 78 minút sa na to dívam aké je to hnusné, nejasné a zároveň geniálne, a konečná myšlienka filmu nakoniec všetko vyjasní a ukáže sa to ešte originálnejšie ako by som čakal. Veľmi zaujímavý počin.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Typický a zároveň aj tak netypický animovaný blockbuster. A čo, že to malo plytký a dosť biedne postavený príbeh, a striedalo to žánre jeden za druhým, že som nestíhal hltať čo to vlastne je, bola to neuveriteľná zábava a audiovizuálny orgazmus. Animácia bola nádherná a tvorcovia si skutočne dali na grafickej stránke záležať, nechýba tu ani povestná Snyderova úchylka na slow-motion zábery ktoré miestami trochu lezú na nervy a lepšie by to šlo bez nich, ale s nimi je to predsa len efektnejšie. Neviem prečo každý ten film tak podceňuje, keď chcem animák pre deti vyberiem si niečo iné, keď chcem film postavený na kvalitnom príbehu, taktiež siahnem po niečom inom. Toto je taká divne zlátaná žánrovka, avšak bol to pre mňa veľmi zaujímavý, nádherný a zábavný, aj keď pravdepodobne len jednorázový filmový zážitok.

Ve jménu krále (2007)

Veľmi, veľmi zlé. Alebo nakoniec, je to predsa len až také zlé? Možno ani nie. Áno, Uweho réžiu spoznáte hneď ani nemusíte vedieť že to točil on, chaoticky zostrihané scény zlátané jedna cez druhú, ktoré na seba ani ktovieako nenadväzujú, výpravná a vizuálna stránka ma však celkom milo prekvapila. Nechápem ako mohol Uwe zlanáriť Stathama do tejto role, ale on jediný tam z hercov možno za niečo stál. Klišovitý a nezaujímavý príbeh ktorému chýbala akákoľvek hĺbka a pútavosť. Z Bollovej tvorby ale jednoznačne film, ktorý patrí medzi tie lepšie a celkom sa naň aj dá dívať.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Tento seriál na mňa spočiatku pôsobil rozporuplne, no dostal som sa do neho bez väčších problémov a veľmi som si túto kvalitnú minisériu obľúbil. Réžia je skvelá a filmový look je takmer dokonalý, dialógy sú síce nevyvážené a tie zaujímavé často striedajú tie mizerné, avšak na kvalite to priveľa neuberie. Konečne poriadny zombie seriál, kde ma trošku sklamal jednoduchý a klišovitý koniec, ktorý vďakabohu otvára ešte omnoho kvalitnejšiu druhú sériu. Tá sa nesie vo viac adrenalínovom duchu a ostrejších konfliktoch, niektoré diely nedajú divákovi dýchať. Tretia séria je však už úplne iná kategória. Brutalita stúpla a rovnako i scenáristi poprepletali nitky príbehu natoľko, až sa im muselo pariť z lebiek. Už to nie je len o zombie apokalypse, ale o neuveriteľnej premene postáv, nervydrásajúcej psychológii a jednej nádhernej veci - stvorenie života v nehostinnom svete. Vyvrcholenie série zatiaľ najlepšie. Štvrtá séria sa napája veľmi rýchlo a zatiaľ ponúka to, na čo sme zvyknutí, uvidíme ako sa rozvinie.

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Vykrádačka Housa v každom smere. Trochu pozmenené aby to nebolo tak okaté, ale to si všimne snáď každý. Bohužiaľ musím konštatovať že aj keď je to o triedu vyššie ako moderné slovenské TV seriály, stále to u mňa nespĺňa ani ten televízny štandart. Maštalír sa tvári drsne a nemám ho moc rád, tak mi ako hlavný hrdia ktorý robí všetko na vlastnú päsť nesadol ani trochu. Po štvrtom dieli som seriál už aj odmietol pozerať, takže moje hodnotenie dávam na základe prvých 4 epizód, ktoré predsa len mohli dopadnúť aj horšie.

Život na zámku (1995) (seriál)

Klasický český rodinný seriál s klasickými problémami obyčajných ľudí, na ktorý sa aj dnes po toľkých rokoch dá s chuťou pozerať aj keď viete, ako to celé dopadne. Predvídateľné a stereotypné, no omnoho sympatickejšie ako dnešné žvásty typu Poisťovňa šťastia alebo Ordinácia v Ružovej záhrade.

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Chuck Norris vo svojej životnej úlohe a viac sa z toho seriálu dostať asi nedalo. Otrasné herecké výkony, ak sa to vôbec výkonmi dá nazvať, odpudivé a komické bojové scény a prípady, ktoré sú takmer všetky rovnako prihlúple. Ešte aj ten soundrack je mizerný jak by dal. A čo tvorcov prinútilo aby tohto natočili také množstvo epizód čo by sa vedelo vyrovnať argentínskym telenovelám, to dodnes nedokážem pochopiť

Iron Maiden: Rock in Rio (2002) (koncert)

Kedysi som bol veľkým fanúšikom Ironu, dnes ma ich hudba už príliš neberie, ale toto vystúpenie v Riu je dodnes snáď najlepším DVD koncertom, aké som kedy videl. Neopísatelná atmosféra štvrť milióna ľudí, kapela hrá bez najmenších chýb a celá show, ktorú tu fanúšikom predvádzajú, je nesmierne originálna, svojská a nenapodobiteľná. Bruce Dickinson má nezabudnuteľný hlas ako na nahrávkach, tak aj naživo a aj po toľkých rokoch nám "starčekovia" ukazujú, ako má vyzerať pravé heavymetalové vystúpenie. Keď na mňa Rock in Rio takto zapôsobilo z TV obrazovky, aké to už muselo byť naživo? Škoda, že som tam nemohol byť.