Iron Man 3 (2013)

Filmy Shanea Blacka mám opravdu rád, vždycky mě pobaví a u trojky Iron Mana tomu není jinak. Celý motiv s Mandarínem i jeho následné odhalení byl skvělý (díky Kingsleymu), přestože obrací komiksovou předlohu naruby, ale proč ne, když to funguje. Starkova odysea bez prostředků a techniky je slušné zpestření celého ironmanovského konceptu. Jasně, najde se tam i pár i na film podle komiksu velkých nelogičností, ale když to jako zábavná jízda funguje, tak jsem je schopen odpustit.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Plnotučné pokračování Love Actually by si asi přál každý, kdo tenhle k dokonalosti vybroušený diamant mezi romantickými komediemi viděl. Bohužel tenhle "kraťas" není úplně to pravé ořechové. Jasně, Bill Nighy a Hugh Grant excelují, jenže ten prostor je prostě příliš malý. A proč všechny roztomilé dětské hvězdy vypadají v dospělosti tak divně (Culkin, Osment a zde Sangster)?

@online (2014) (pořad)

Solidní magazín o e-světě. Informační hodnota slušná, zajímaví odborní hosté, moderátoři také solidní.

Superior Donuts - What's the Big Idea? (2017) (epizoda)

Oproti pilotu trochu slabší, nicméně líbí se mi rozvíjející se chemie mezi postavami. Občasná snaha o lehce nekorektní humor v podobě narážek na irácký původ Fuwze také potěší. Zatím si ale dost často show pro sebe krade David Koechner se svým Tushem.

Superior Donuts - Pilot (2017) (epizoda)

Grande Mocha Macchiato - We only sell coffee - Isn´t that coffee? - No, that´s Italian for Overcharge me, I´m a pretentious millennial. Dobrá, mně se ten střet generací líbí. Seriál se zřejmě kvůli svému prostředí asi nevyhne srovnávání s 2 Broke Girls, ale to by byla chyba, jelikož vtipy jsou konstruované dost jiným způsobem. Pilot mě rozhodně zaujal, takže rychle sem s dalšími díly.

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing (2017)

Zajímavý prolog ke Covenantu, nicméně v kontextu samotného filmu je o poznání šokující skutečný osud Shawové. A o davidových pohnutkách (respektive jejich naprosté absenci) k vyhlazení inženýrů ani nemluvě.

Vetřelec: Covenant (2017)

Je to jasné autobiografické podobenství. Scott je Mr. Weyland. Také na stará kolena zoufale a křečovitě hledá odpovědi na základní otázky a recykluje (vykrádá?) sám sebe. Covenant je naštěstí o řád výše, než Prometheus. Hlavně co se týče nelogičnosti chování postav (i když ani tady to není žádná sláva - co takhle skafandry, když už se vystupuje na cizí neprobádané planetě? případně nějaký scan okolí? jasně Davide půjdu za tebou do "sklepa", i když vím, že se z tebe stal masový vrah, psychopat a Dr. Mengele v jednom a jasně, že se podívám do toho nechutnýho kokonu, když tak pěkně prosíš a říkáš, že je to bezpečný, vždyť tobě se přece dá věřit! Ale hlavně proč žádnou z postav absolutně nezajímá existence vyspělé mimozemské civilizace, kterou právě objevili...) a podivného střihu prvního dílu. Jinak Covenant vyniká v tom, v čem vynikal i Prometheus, tzn. vizuál a celková výprava, skvělý Fassbender a nově i hudba. Jen ty akční scény by si zasloužily méně roztřesené kamery. Celkově se ale rozčarování, nebo nadšení diváků bude odvíjet od ochoty přijmout ono zásadní spoileroidní zjištění z filmu, které vlastně ovlivňuje celé vetřelčí univerzum. Jinak samozřejmě vůbec nečekejte na jakékoliv odpovědi na otázky, nastolené prvním dílem (lidský původ, rasa inženýrů, proč nás chtěli vyhladit atd.).

Rebel bez příčiny (1955)

Ano, zub času se na tomhle snímku přeci jen podepsal, ale ve své myšlence je aktuální stále a zřejmě už i vždycky bude. Nálepku kultovního mu samozřejmě propůjčuje osoba hlavního představitele (a jeho tragického osudu). Je ale dobré vidět Deana hrát, jelikož to opravdu stojí za to (jen ten věk jeho a jeho postavy je dost kontrastní, ostatně jako u všech ostatních mladých herců, nicméně tehdy se asi prostě do takhle mladých postav jejich skuteční vrstevníci neobsazovali - viz. třeba Steve McQueen v Nevada Smith).

Pot a krev (2013)

Tohle je čistá radost! Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych se u filmu skutečně hlasitě smál. Bay navíc všechno kombinuje s akcí a perfektním vizuálem. Kdo aspoň někdy trochu zavadil o posilovnu, tak při hláškách typu "nemůžu, jsem zrovna uprostřed supersérie", "věřím ve fitness", "nenaplňovat svůj potenciál je neamerické", nebo "na činkách mi vždycky vadilo, že jsou težký", musí prostě padat smíchy ze židle. Navíc při konečně dokonale využitém komediálním talentu The Rocka. Wahlberg a McKie mu ale samozřejmě zdatně sekundují. Tohle je prostě nejlepší a nejzábavnější bizár true story ever! Musím jít zapumpovat!

Jak prosté (2012) (seriál)

Solidní detektivka v podání moderní verze nejslavnějšího detektiva. Vydařený casting tomuhle seriálu dodává ambice jít proti nejlepším v žánru (Castle, Bones...)