• Pohádka

Černí baroni (1992)

Pre mňa veľké sranda ale realita asi bola podstatne iná. S humorom sa však dá prežiť temer všetko. "Čo bolo, bolo. Terazky som majorom."

S tebou mě baví svět (1982)

Oteckovia, ktorým sa zmení pánska jazda na detský tábor. Ako to dopadne? Deti sa bavia, otcovia sa dostanú do všelijakých situácií a výsledok? " Večeři máš v kuchařce na straně 34. "

Pomáda (1978)

Biele ponožky, kožené bundy a chytľavá hudba. Klasika je klasika.

Mrazík (1964)

Ruská vianočná klasika, videná každú stredu v družine, asi počas troch rokov. Dialógy by som mohla hovoriť spolu s hercami :)

Andělé a démoni (2009)

Páčilo sa mi to viac ako Da Vinciho kód, ale menej ako kniha, niečo tomu chýbalo.Rýchle tempo, opäť skvelá hudba Hansa Zimmera a fajn zábery na Rím.

Drsnej Shaft (2000)

Skvelý Bale, dobrý Jackson, priemerná kriminálka.

Amadeus (1984)

Mozart bol génius a príšerne sa smial.

Anglický pacient (1996)

Trošku dlhá, trošku smutná,prudko romantická, ale pritom aj tak nádherná a poctivo natočená vojnová dráma.

Hodiny (2002)

Žiariaci diamant v korune dramaticko-psychologického žánru. Ženy sú naozaj komplikované bytosti a niekedy samy nevedia, čo chcú. Ale aj keď ma ten film rozplakal, jedno som pochopila, treba žiť, nie len prežívať hodiny na tomto svete, aj za cenu bolesti, pádov a utrpenia a vždy tu predsa budú aj hodiny spomienok, kedy sme boli šťastní tak, ako len ľudia môžu byť. Aj keď po prvom zhliadnutí na človeka dopadne ľahko depresívny pocit, stojí za to vidieť to opäť. Ja som pri ďalšom a ďalšom pozeraní vždy našla niečo nové. Do tohto filmu sa treba dostať, treba ho prežívať, treba sa nechať unášať Glassovou hudbou, treba si užiť tie hodiny...

Čokoláda (2000)

Ach čokoláda, skutočný gurmánsky zážitok. Sladká, omamná, vzbudzujúca nepoznané pocity. Kto raz ochutná, vie, o čom hovorím. No a priznám sa hudba, ma vždy, ale ozaj vždy roztancuje.