Komando v sukních (2001)

Tak nevím, viděl jsem to s dabingem a ještě k tomu slovenským. Je pravda, že pár vtipných momentů se tam najde, občas zazní slibná hudba a výprava také není nejhorší, ale pořád mi to připadalo takové amatérské, s téměř žádný vývojem postav a absurdními situacemi či možná celým dějem. Je příjemné vidět Matta zase v trochu odlišné roli a je škoda, že nikdy nedostal pořádnou šanci ukázat co v něm doopravdy je, alespoň nějaký ten akčnější film. Tento film ale pouhých 31 %.

Volání mrtvých (2003) (seriál)

Opět obrovská škoda a to hned ve dvou věcech. Zaprvé tomuto seriálu u diváků ohromně škodí první "standalone" epizody, protože je to vskutku pořád to samé dokola. Všechno se změní kolem desáté epizody 1. série, kdy se děj začíná ubírat mnohem zajímavějším směrem, hlavním postavám se začínáme dostávat pod kůží a objevují se i postavy nové a s nimi nové a záhadné skutečnosti. Postava Jacka je kapitola sama pro sebe, protože toho člověk chápe a nenávidí zároveň a je to skvělá postavička, která zaměstnává mysl diváka sama o sobě víc než dobře. Konec první série znamená velký posun dopředu a dává najevo ohromný potenciál, který autoři začali využívat ve druhé sérii naplno. Jak už to v poslední době ale bývá, seriál, který přežije ze začátku slabší epizody, přehoupne se do skvělého tempa a děje a v nejlepším, kdy nám ukazuje další mnohé možnosti pokračování, prohlubuje postavy a všechno skvěle zamotává, je zrušen. A to je druhá věc, které je ohromně škoda. Pokračovat nastoupeném trendu, moje hodnocení by bylo pravděpodobně absolutní. 1. série: 80 %, 2. série: 90 %.

Oscar (1991)

Tak to byla teda motanice, to se jen tak nevidí. Francouzký originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Nic to však nemění na tom, že jsem se po chladnějším rozjezdu skvěle bavil, protože co poté přijde je bezkonkurenční, tolik zápletek, záměr a zvratů na hodinu a třičtvrtě víc než dost a navíc skvělé hlášky a skvělí herci. 70 %

Je to i můj život (2009)

Vzhledem k nominovaným snímkům nechápu, jak mohli akademici nechat tento film jen tak bez povšimnutí. Stejně tak výkon Cameron Diaz alespoň za nominaci určitě stál.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tak tohle se nějak nepovedlo. Trailer nabušenej jako blázen a následný film docela zklamání. Asi to tak musí být, když nejlepší z celého filmu nacpete už do traileru a zbytek nemá co nabídnout. Zdá se to, jako by někdo vzal pakoidní scénář komedie (takový, který s neznámými herci končí někde u dna hodnocení) a řekl si, že když do toho nacpete kvalitní obsazení, tak to špatně nedopadne. Nedopadlo to nejhůř, ale je to zklamání. 50 %

Čtvrtý druh (2009)

Tak tohle byl fakt zážitek. Mnozí tu tvrdí, jak nevěřili ani slovu, já jim to zase baštil i s navijákem Ano, také jsem četl, že to vlastně není pravda a že "dokumentární" záběry jsou fake, ale kdo si může být jistý. Opravdu se mi u toho zatajoval dech, mrazilo v zádech a jednou jsem tak lekl, že jsem to málem nerozdýchal. V určitých pasážích bylo to napětí opravdu k nevydržení a už jen při představě, že by to mohlo být opravdu založeno na skutečných událostech tomu dává ohromnou údernost. Myslím, že se mi dnes nebude dobře spát. Protože co víme, ty záběry možná byly nafakeované, nikdo však nemůže vědět, zda nebyly natočeny na základě skutečnosti. Nikdo neví, co všechno se ve světě skutečně zatlouká. Věřil bych i tomu, že i jména, které nebyly označeny jako alias, ve skutečnosti byly aliasy, aby se všichni vyhli problémům, ale zároveň film získal na autentičnosti. Pro mne úžasný zážitek.

Dokonalý únik (2009)

Snad ještě žádný film ve mně nezanechal tolik otazníků a rozporuplných pocitů. Nějak se nemůžu rozhodnout, zda jde o scénáristický skvost, nebo naopak totální sračku. První polovina člověka naprosto přesvědčí o své pravdě, aby jí vzápětí totálně otočila a člověk se nemůže ubránit silnému wtf pocitu, že je to blbost a takhle to být nemůže, ale opak je pravdou, když se člověk vrátí k určtiým částem filmu, které ho přesvědčují o opaku, zjistí, že je to všechno tak skvěle napsané, dialogy naprosto dokonale fungující, až jsem nevěřil, jak jedna věta může znít dvojvýznamně zejména díky tomu, že diváka přesvědčí o jeho pravdě, i když zároveň může znamenat pravý opak. Stejně mi to ale vše pořád nějak nejde do hlavy a nedává to pořádně smysl. Proto prozatím nemohu hodnotit "outstanding", ale pouze "very good". Druhá projekce mě snad přesvědčí, že to opravdu do sebe zapadá, teď v tom mám ale v hlavě maglajz.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Problémem tohoto filmu je, že se strašně pomalu rozjíždí. Člověk déle jak polovinu přemýšlí, o co tam vlastně jde a když se konečně nastřádá dostatek indicií, aby bylo všechno jasné, se člověk teprve začne bavit, ale to už je dost pozdě, protože do konce zbývá půlhodina a všechno se najednou řeší až příliš rychle, jen to nějak uzavřít, ať to má nějakou hlavu a patu a nějaký ten přesah. Ten se však bohužel kvůli tomu bohužel vůbec nedostaví a proto zklamaně uděluji 60 %.

Armáda temnot (1992)

Po skončení Evil Dead 2 jsem byl šťastný jako blecha, že mám Armádu temnot hned při ruce a mohu v Ashovo dobrodružství ihned pokračovat a byl jsem věru spokojený. Bohužel pouze první půlhodinku, která ale byla opravdu nezapomenutelná. Poté se dojde opět na ty rádoby komediální prvky, které se tam moc nehodí, i když Ashovo odříkání zaklínadla na hřbitově mě pobavilo nehorázně. Pro mne nejlepší díl série. Po první půlhodině jsem byl přesvědčen, že se nakonec jeden díl ze série dočká plného hodnocení. Není tomu tak, ale rád se podívám znovu 80 %.