Smrtelné zlo 2 (1987)

Oproto jedničce jasný pokrok v kvalitě, ale na nejvyšší mety to pořád nedosahuje. Ashovy hlášky opravdu nezapomenutelné, ale určité nedokonalosti a nelogičnosti jsou jasně nepřehlídnutelné. 75 %

Lesní duch (1981)

Moje ohromné očekávání po tom, co jsem viděl Stáhni mě do pekla se nevyplnilo. I oproti němu byl Evil Dead, ať první či druhý velice vychválen, že je ještě lepší, ale mně to tak nepřišlo. Možná to bylo příliš vysokým očekáváním, možná tím, že už je to skoro třicet let staré. Nemůžu říct, že jsem se nebavil, protože takovéto filmy mám rád, jen to nějak nebylo ono. Mám ale takový silný pocit, že po druhém shlédnutí se moje hodnocení zvýší. 69 %

Within the Woods (1978)

Jen škoda té příšerné kvality v jaké jsem to viděl.

Ninja (2009)

Tak tohle byl návrat do klasických akčňáků 80. let. Naprosto předvídatelný scénář, dokonalý spád událostí a jeden ultimátní hrdina. Scott Adkins naprosto naplnil mé očekávání a já sledování rozhodně nelitoval. Nebýt toho závětečného klišé, tak jsem dal nejspíš plný počet.Takové filmy mi dnes opravdu chybí. Kéž by Adkins dostával více takovýchto rolí v takovýchto filmech. Za svoje umění si to rozhodně zaslouží a já jako žánrový fanoušek to velice ocením. Adkins rulez! 80 %

Poste restante (2009) (seriál)

Námět, znělka i jména pana Smyczeka přecijen vyvolávaly větší naděje, bohužel se něco silně zvrtlo. Eben rulez. Nápad zejména s postavou pana Kercla byl velice slibný, ale bohužel silně upozaděný. Nechápu proč se scénárista nemohl více věnovat vztahu mezi Jardou a Lídou, který sliboval určitě zajímavé situace, ale byl šíleným způsobem vyřešen během 6. dílu, a zejména na postavu pana Kercla, jehož osud se mohl více táhnout celým seriálem a postupně odkrývat všechno to, co se nakonec hezky, ale příliš rychle vyřešilo v posledním díle, místo aby ho tahali od kartářky ke knězi a kdo ví kam ještě. Stejně tak vztah s Lídou mohl být propracovanější a ne že se všechno stane víceméně v cukuletu v 6. díle. A mohli si odpustit všechny ty přepadení a jiné blbosti, které stejně vyzněly šíleně amatersky a trapně. Poslední díl díky zaměření na pana Kercla a jeho rozřešení se stal i dílem nejlepším, zbytek bohužel nestál za moc, přestože šance tam byly, jen byly totálně zazděny. A nejzábavnější byl byl stejně Oldřich "pan Purkrábek" Navrátil, skoro jako Stifler po 40 letech. 40 %

Vyprávěj (2009) (seriál)

Po opravdu dlouhé době český seriál, který jsem pravidelně a od začátku sledoval. Tuto dobu jsem zažil pouhopouhé dva roky a tudíž si z toho nic nepamatuju. Právě o to víc mě námět seriálu zaujal a byl hlavním důvodem mého sledování. Po prvních pár dílech se moje hodnocení pohyboval kolem 4 hvězd. Bohužel se ale seriál nevyhnul vyloženě slabým dílům, ať už z hlediska scénáristického či logického. Jeden čas mi Vojtkova postava lezla vyloženě na nervy, protože se Karel choval fakt jak idiot. Jiné díly byly naopak geniální a skvěle zobrazovali absurdity doby. Všeobecně převládali lepší díly nad horšími a závěr řady byl působivý a zanechal mnoho otazníku pro řadu další. Prozatím tedy 69 %.

Božský (2008)

Pro mne naprosto nezajímavý námět, který bez alespoň hrubé znalosti politické situace v Itálie 80. let přijde hrozně zmatečný. Člověk se již od začátku, už od titulek uvádějících nás do děje, ztrácí v přehršli postav a celkový děj mi nepřišel příliš zajímavý ani nějak solidně zakončený. A nic to nezachrání pár skvělých vychytávek a skvělá kamera.

Královna Viktorie (2009)

Nádherný a velmi zručeně zpracovaný film. Zůstává pro mne záhadou, proč nebyla Emily Blunt nominována na Oskara za hlavní ženský herecký výkon a film se nevysloužil ani nominaci za hudbu, která byla opravdu nádherná a naprosto přesně a skvěle použitá.

The Lady and the Reaper (2009)

Škoda, že vychází pouze ze zavedených vtipů a vtipných situací a nepřínáší nic originálního.

Zrození šampióna (2009)

Avatar, jako můj osobní adept na Oskara, právě dostal ostrý zásah. Nikdy bych nečekal, že ho může něco ohrozit, ale stalo se a to myslím mluví za vše. The Blind Side je nádherný příběh podle skutečné události, který se do Vás zakousne a jen tak nepustí. A musím říct, že jestli někomu budu na Oskarech fandit, tak je to Sandra Bullock.