• Krátkometrážní

Geek Girl - 7. kapitola (2024) (epizoda)

Díl o konfrontaci Harriet s Nat & druhém "nerande" s Nickem. Dvě hvězdy. 😕 (06.06.2024)

Geek Girl - 6. kapitola (2024) (epizoda)

Harrietin psychicky vyčerpávající večer na akci Yuji Lee, který na pozitivní vlnu překlopilo první rande s Nickem. Chemie mezi jejich postavami je vynikající. Zápletka je zde zajištěna prostřednictvím provalení Harrietiných lží. Čtyři hvězdy. 👍 (06.06.2024)

Geek Girl - 5. kapitola (2024) (epizoda)

Nejslabší díl seriálu, lži a trapas Harriet na módní přehlídce Yuji Lee v Kanadě. Jedna hvězda. 👎 (06.06.2024)

Geek Girl - 4. kapitola (2024) (epizoda)

Prozatím nejlepší díl seriálu, ve které čeká Harriet utajená cesta na veledůležitý casting agentury Infinity, učení chůze na podpatcích, další dávka roztomilého flirtu s Nickem. A bonbónek na závěr, kdy jeden sen končí, aby se druhý mohl zrodit. Silná čtyřhvězda. 👍 (06.06.2024)

Geek Girl - 3. kapitola (2024) (epizoda)

Třetí díl ve znamení zábavného učení póz Harriet a její první roztomilé interakce s Nickem. A nechybí zde ani zápletka, která se nese v duchu konfrontace Harriet se svými rodiči o jeji modelingové budoucnosti. Dvě hvězdy. 😕 (06.06.2024)

Geek Girl - 2. kapitola (2024) (epizoda)

Druhý díl se lehce dotýká tématu šikany a primárně se věnuje představení postavy Nicka Parka, kterého ztvárňuje Liam Woodrum. Kvalitativní pokles ve srovnání s prvním dílem. Dvě hvězdy. 😕 (06.06.2024)

Geek Girl - 1. kapitola (2024) (epizoda)

Klasický úvodní díl seriálu, kde je divákovi představena hlavní protagonistka, minimakronka, Emily Carey v roli Harriet Mannersové, a její nejlepší kamarádka, Rochelle Harrington v roli Nat Grayové. Nechybí zde ani metamorfóza hlavní hrdinky, tedy přesněji informace o tom, že se v průběhu seriálu dočkáme toho, jak se nenápadný geek dostane do záře reflektorů světa modelingu. Divák se postupně seznamuje se zákulisím této branže, a to ve velmi milém duchu. Top scéna: "Jsem moc sexy na čapku, tak to postnu na appku." Parádní rozjezd seriálu. Čtyři hvězdy. 👍 (07.06.2024)

Strážci (2024)

Mytologický soft horor, tak jak to máme u Shyamalanů rádi. Celovečerní prvotině dcery v Hollywoodu známějšího tatínka Manoje sice nechybí rodinný rukopis, zcela však postrádá napětí, které je pro kvalitní dílo nezbytné. V závěru je divákovi tradičně vše rozklíčováno, a je velká škoda, že třeba právě zde nenalezla Ishana vlastní styl, kde by příběhově nevyřkla vše a něco zůstalo tajemstvím, na vlastní interpretaci diváka. Takto jsme zkrátka dostali kopii Manoje, která je ještě nevybroušená, méně zkušená a po experimentální rovině bojácná. Pokud máte rádi filmy M. Nighta Shyamalana, Strážci vás neurazí, pokud nikoli, tak se jim vyhněte, poněvadž dostanete o jeden (Čas), dva (Vesnice) levely horší zážitek. Dvě hvězdy. 😕 (06.06.2024)

Atlas (2024)

Futuristické akční sci-fi béčko o hledání důvěry v druhé, ve které se snaží umělá inteligence vyhladit po technologické stránce vyspělé lidstvo. Proti však stojí vysoce inteligentní, avšak emocionálně labilní agentka Shepherdová, kterou ztvárňuje Jennifer Lopez. Právě její nesympaticky působící postava společně s přílišným využíváním „digitálního bordelu“ snímek nejvíce sráží. Atlas je svými častými hloubavými rozpravami mezi hlavními charaktery velmi podobný nedávno vydanému Kosmonautovi z Čech, avšak v porovnání s ním je Atlas podstatně akčnější. Pokud je to tedy element, který jste u filmu Johana Rencka postrádali, pak vám mohu Atlas doporučit, v opačném případě očekávejte velmi průměrnou podívanou s nepříliš atraktivní Jennifer. Na pomezí dvou, tří hvězd. Přiklaním se spíše k nižšímu hodnocení. 😕 (24.05.2024)

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024)

Prequel Zběsilé cesty, rozdělený do pěti kapitol, je v porovnání se svým předchůdcem umírněnějším postapokalyptickým revenge akčňákem s vynikající ženskou protagonistkou v hlavní roli. Anya Taylor-Joy je v roli Furiosy fantastická a každá scéna s ní je ohromně zábavná. Mezi top momenty snímku patří takřka všechny scény, v nichž probíhá její interakce s Tomem Burkem v roli Pretoriána Jacka. George Miller si dal neskutečně záležet jak na scénáři, tak na vizuálu (vyjma značně nepřirozeného úvodního naskočení Mary Jabassy na koně) a po této rovině nelze filmu vytknout absolutně nic. Rozvinutí světa, komplexnější rozbor postav a mocenské boje ve stylu Hry o trůny dodávají snímku ten správnej říz. Je jen několik málo hodin po projekci a už mě láká se do tohoto světa opět vrátit. Tak silnou emoci ve vás dokáže George Miller i ve svých 79 letech vyvolat, klobouček. Plná palba.👌(23.05.2024)