Televizní noviny (1994) (pořad)

Sleduju to minimálně. Oproti svým konkurentům mi přicházejí více odlehčenější, bulvárnější a méně serióznější než na veřejnoprávní televizi. Někteří moderátoři více celebrity než hlasatelé.. :-)

Cestoviny (2001) (pořad)

Při pobytu na Slovensku jsem to vždy rád a pravidelně sledoval. Dva moderátoři, stejné šance na výhru, kdo se dřív sbalí, ten má dovolenou. Ještě nikdy jsem nic podobného v TV neviděl. Bavilo mě pozorovat jak různí lidé reagovali na položenou otázku, zda jsou ochotni se na místě sbalit a následné napětí, kdo vyhraje.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Prima poráží naprosto ve všem svého konkurenta Novu. Britskou verzi moc nesleduji, ale myslím si, že jsou porotci vybráni dobře, stejně jako Prachař s Rauschem roznesli Mareše. Vtipné scénky a není to v TV tak přesyceno jako u Talentmanie. Prozatím se naprosto bavím. Počkám si do konce a možná zvednu hodnocení.

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Nova selhala, kopíruje úspěšnější pořad. Mareš jako moderátor není špatný ale poměrně ohraný. Několik Superstar, Big Brother, X Factor a další., neškodilo obměnit. Na Trošku v porotě jsem si taky nezvykl.. Dávám přednost lépe zvládnutému formátu a toho okolo na Primě.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Naprosto se splnily mé skromné očekávání, které jsem do Prince of Persia vkládal. Kultovní hra převedená na plátna kin měla vše, co mi postačovalo k popcornové podívané - téměř neustálou akci s našlapanými efekty, díky kterýmž jsem často vzpomínal na původní hry, napětí, svižné tempo, vtipné hlášky na odlehčení, fantasy prostředí a ústřední dvojici, která k sobě sedla jako vejce k vejci. Chemie mezi Gyllenhaalem a krásnou Arterton byla nepřehlédnutá. Možná trochu slabší příběh byl tím vším vsunut do pozadí, stejně jako nejprve milimetrová přesnost střelců s kuší, když zanedlouho hlavního hrdinu netrefí ani jeden z desítek šípů a jiných drobností. Pro mě osobně velmi příjemné překvapení :-) Spolu s Sherlockem Holmes prozatím filmy roku :-) P.S. Arterton asi začnu více sledovat... 91%

Věříš si? (2007) (pořad)

heh sranda no.. :)) Těžké rozhodování mezi odpadem a hvězdou.. Soutěž výhradně pro děti. Moderátorka otřes, děti "nesympatické"..

Ostrov pokladů (2007)

Oblíbený Ostrov pokladů je u mě ten s Charltonem Hestonem a Oliverem Reedem. Tenhle paskvil má k němu hodně daleko. Nudných 100 minut u mě zahánělo jen několikrát zmíněný pohled na Alice Taglioni vždy, když se objevila na scéně.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Hodnocení možná mírně nadhodnoceno, jenže v rámci série jsem byl opět spokojen, po propadácké dvojce. Sladeovská zkušenost s upíry byla pravděpodobně k užitku. Úvodní scéna mě dokázala navnadit na celých 120 min s dojmem, že by se mohlo jednat o pořádnou upíři jízdu. Splnilo se mi to zhruba ze 2/3, ale na řeči okolo a okolo (jak se chce proměnit atd.) jsem si už zvykl a jsem smířený i s polonahými vlky. Edward: Aspoň to triko sis mohl obléct . Závěrečná bitva povedená. Těším se počtvrté do kina na čtverku :-) Na Twilight mírná slabost díky K.S.

Běsnící peklo (2008) (TV film)

Jako totální odpadový propadák vzhledem k tomu, že se jedná o TV film, to nebyl. Žádný trikový Avatar jsem neočekával. Název zněl sice trochu přehaně akčně ale příběhem to příliš nenudilo, i když byl lehce předvídatelný. Škoda přehaných fyzických nároků na hlavní herečku. Jinak to bylo jakž takž slušné :-) 40%

Počátek (2010)

Pozdvižení, jaké ve světě filmu způsobili pilulky z Matrixu, tak nyní k tomu mají blízko sny z Inception. Těžko se mi něco vytýká, přesto jsem v sobě neměl ani chvíli ten oný pětihvězdičkový dojem. Pouze následující noc se mi to promítlo do snů. Herecká elita neměla chybu, rovněž propracovaný scénář. Snad jen pomalý rozjezd než DiCaprio a spol. rozjeli svůj sen a občasné hluché místa... mi neseděli.. Silné 4*