Atlas mraků (2012)

Nevim jestli říct o filmu dobrý nebo špatný, jediné co to asi nejlépe vystihuje je jedinečný. Prolínání časovými linkami a postupné skládání celé mozaiky, utvoří po cca 3 hodinách jasný příběh, který je odvyprávěn naprosto vyjímečným způsobem. Snímek ukazuje na evoluci jednotlivých charakterů v různých časech a poukazuje na možnost změny zlého člověka na hodného a zase obráceně. Nejkrásnější ovšem je, že v samotném jádru jde vždycky o jedno a to samé: moc, slávu a peníze a je jedno jestli je to v časech dávno minulých nebo v daleké budoucnosti. Je to prostě podstata lidského bytí a lidské povahy, naštěstí se vždy najdou vyjímky, které tyto nenasytné jedince dokážou srovnat. Co filmu vytýkám, je až příliš nezodpovězených otázek kolem příběhu, což mi trochu kazí celkový dojem. Uvidíme kolik získá Cloud Atlas letos Oskarů, bude to horký kandidát. 85%

Argo (2012)

Je vidět, že se dá natočit film bez krveprolití a to i z takového státu, kde je krveprolití denním chlebem. Špionážní drama natočené podle skutečné události, které minimálně v poslední 5ti letce nemá obdoby. Film hned od začátku nastoupí ve velkém tempu a to dokáže udržet až do úplného konce, přičemž při poslední půlhodině bychom se v divákovi krve nedořezali. Snad jediné co trochu filmu ubírá je konec, kdy vzniká víc otázek než odpovědí a je to trochu nelogické. Zcela zasloužených 85% Ale na druhou projekci to už neni.

Patrola (2012)

Dobře vymyšlený film, který zprvu velmi překvapí svym zpracovánim a autenticitou v práci policie. Postupně jak film jde, začneme se vžívat do rolí hlavních postav a začneme žít příběh s nima. Bohužel konec jako by snad ani nepatřil do filmového konceptu a tak nějak to zabije. Zase chyběly koule, i když kdo ví jestli nebude existovat alternativní konec, moc bych se tomu nedivil. 75%

Skyfall (2012)

Tomuhle se říká se mistrovské dílo. Musim před Mendesem smeknout, natočil něco vyjímečného. Na tohohle Bonda budeme ještě hodně dlouho vzpomínat. Craig nám zraje jak víno a už začíná být s Bondem nemyslitelně spojen a když k němu ještě přidají Bardema, který je tak krásně slizkej, jako Bondovi protivníci z dob minulých, je na filmovou zápletku zaděláno. Jediné co mi hlava nebere jsou opravdu ubohé efekty, které v projekci 4K vylezou v plné nahotě najevo. Proč to proboha tak točí, když je tam vidět každej nedodělek. Nebál bych se nazvat vizuální efekty za zfušované. Proto jen 85%.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Očekávání tento film rozhodně nenaplnil. Spíš naopak, přes lákavé sliby na děsivé pokračování, přišlo bohužel až moc velké vystřízlivění. O ději a scénáři se nemá cenu bavit, jednim slovem je to tragédie. Spíše se pojďme zaměřit na 3D efekty a na ponuré a hororové scény, které měly tento snímek povznést o level výš. 3D, by filmu mohlo dát nový rozměr a zajisté i dost děsivý, nicméně je ve filmu využito velmi málo a v zásadních scénách chybí úplně. Co se týče lekaček a ponurých scén, ty jsou ve filmu dostatečně. Bohužel pro zkušeného diváka jsou předvídatelné a proto ve velké míře ztrácejí svůj smysl. Při pohledu na celkovou stopáž, by se mohlo zdát, že film pojede ve velkém tempu, neděje se tak. I v tak krátkém čase dokázali tvůrci vytvořit spoustu nudných a zbytečných scén. Po skončení filmu, jsem ze sálu odcházel s pocitem vyhozených peněz, ono utratit 17 USD za takovouhle hrůzu, je až příliš velký luxus. Viděno v předpremiéře 25.10. Regal Theatres, UA Kaufman Astoria Stadium 14, NYC. Celkem 30%

Ladíme! (2012)

Prestoze nic prevratnyho tento film neprinasi, rozhodne nenudi. Ma sice pozvolny rozjezd, nicmene s blizicim se finale zacina gradovat. Na sve si prijdou milovnici mainstreamu a popove hudby soucasnosti. Pro me 60%. Videno v AMC Theatre, NYC.

Klip (2012)

Byla to nuda, jen další film do sbírky, sice z jiné země s jinými herci, ale pořád to samé dokola. Po skončení projekce jsem ze sálu odešel a krom přemýšlení o hodnocení jsem postupně na celý příběh zapomněl. Po druhý bych na to rozhodně nešel. 40%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Hrůza po všech stránkách. Absolutně nechápu aktuální hodnocení, asi maj všichni dokonole vymytý mozky. Jen stručný popis: první polovina shit, druhá polovina lepší, ke konci nuda. Jednu hvězdičku si to zaslouží za ty řeči. Jinak herecký výkony odfláknutý a dokonce i Bruce Willis na to kašle a to je co říct. Třeba v porovnání se smrtonostnou pastí 4.0. Je vidět kde má priority. 20%

Temný rytíř povstal (2012)

Zakončení série jak má být. Nolan neupustil od svého stylu a to obdivuju. Dokázal udržet velmi vysokou laťku všechny tři díly, klobouk dolu. Myslim, že očekávání byly u kritiků jinde a mimo realitu, ale to je problém kritiků obecně :) Jednoznačně film roku. 100%

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Musim říct, že po dlouhé době mám z českych filmařů radost. Opět se povedlo udělat dobrou, nevtíravou komedii. A vděk diváků je hned vidět. Byl jsem na tom v Galaxii na Hájích, kde obvykle sedí v sále 10 diváků a na tento film přišla půlka sálu. To mluví za vše a neni potřeba dalších komentářů. 75%