Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Blockbuster pro tupé obecenstvo jak vyšitej :D Stačí jen usednout na sedadlo v kině, zabořit ruku do toho největšího popcornu co jde sehnat a zábava může začít. S takovýmto názorem jsem přicházel do kina a doufal jsem, že se mi toho dostane. Bohužel nemůžu říct, že bych dostal, co jsem požadoval. Dostal jsem sice perfektní bojové scény u kterých nejvíce oceňuji přehlednost, dostal jsem akci, kde proti sobě válčí těžké váhy oblud, nicméně mě to nedokázalo vtáhnout. Do filmu obvykle vtahuje děj - tady děj úplně chybí, jako kdyby někdo sestříhal obrázky, zdánlivě spolu nesouvisející. Problém totiž nastává hned na začátku a pak už se to veze. 45%

Světová válka Z (2013)

Je to akční, má to spád, Zombíci běhaj jak o život a mají pořád hlad. Jinak děj je tak nějak logický, a dost možná by to probíhalo obdobně. Ale víc se nad tim netřeba zamýšlet. Je to o skvělém hereckém výkonu Brada Pitta a o filmovém zážitku, který nutno vychutnat na velkém plátně. 75%

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Jak silná může být láska mezi ženou a mužem? To se mimo jiné dozvíte v tomto snímku, kde zdravý rozum prohrává nad city, kde kamarádství překoná všechno zlé. Rooney Mara opět skvělá, jen by jí měli zase dát už nějakou víc akční roli. Film samotný nikam nespěchá a toto poklidné tempo, si udrží až do úplného závěru. 70%

Pole v Anglii (2013)

Hodně kontroverzní snímek, který nevypráví o ničem, nikoho neoslovuje a ani nic nechce sdělit. Přijde mi, že se pan režisér nudil a tak natočil na louce film. 20%

Únos (2012)

Na dánský film dobrá práce. Poctivá, kvalitní, ale pořád jen dobrá. Natočili něco co neurazí, ale ani diváka nezlikviduje. Cca 3 dny po shlédnutí snímku, z hlavy krásně vyprchal. 60%

Futurologický kongres (2013)

Film byl pro mě jedním velkým překvapením. Začátek hodně pozvolný, místy nudný. Po zhruba polovině filmu stále pozvolný až nudný. Finále filmu ..zzzz. :) 40%

Velká nádhera (2013)

Ukazka ze zivota o kterem kazdy tajne sni a rad by zazival stejne party, jak hlavni hrdinove ve filmu. Jak uz to tak byva vse ma dve strany a prestoze mate vse, nemate vlastne nic. Kamaradi kolem neexistuji a vsichni kolem Vas resi jen bezduche problemy a prazdnota se postupem casu dostane i do hlavy hlavniho hrdiny. I pres toto uvedomneni, nemuze udelat nic a vystoupit z tohoto kolotoce plneho pozlatek uz nejde. 95%

Trans (2013)

Přemýšlel jsem dlouho co k tomuto filmu napsat a musím nakonec konstatovat, že tento film vyniká v absolutně neodhadnutelném ději, který graduje až k samému závěru. Nicméně je až s podivem, že to nestačí a nedokáže to diváka vcucnout a zdecimovat. Dle mého je to způsobeno herci. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale James McAvoy prostě nemá charisma a na plátně mu nevěřím vůbec nic. Pro mě tedy konečných 70%

Muž z oceli (2013)

Blockbuster co stojí za vidění v kině. Nemá to sice dech beroucí děj, vše je očekávatelné dopředu, ale koho to sakra zajímá, když efekt střídá efekt a od začátku snímek nastoupí ve velkém stylu a ten si udrží až do konce. Je to přesně to co od toho divák očekává - akce akce a zase jen čistá akce. Rád jsem se vrátil aspoň na těch 140minut do věku dítěte. :) 80%

Pařba na třetí (2013)

Dle prvotních odhadů se zdálo, že Pařba na třetí bude jeden velký průšvih. Spousta lidi očekávala podobný scénář ve smyslu, opijeme se a ráno budeme řešit co se dělo, dle následků, které na sobě najdeme. Já říkám, naštěstí, tomu tak neni. Tentokrát tvůrci zvolili úplně jiný příběh, který má ovšem co nabídnout a je velmi poutavý. Děj se odhaduje jen velmi těžko a nabízí spoustu kultovních scén. Myslím, že se dalo ještě přitlačit v hudbě, ta neni nic extra. Celkem tedy 80%