Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Četl jsem všechny tři díly knihy, viděl jsem švédské zpracování filmu, kde na premiérách byli obvykle 4 diváci včetně mě. A teď bych se měl posadit z verze kterou nám předkládá Fincher na zadek ? Tak to ani omylem. Za prvé bych chtěl říct, že tahle adaptace je naprosto zbytečná. (je mi jasný, že pan režisér to dělá už jenom pro prachy) Za druhé, média nás tady už x dní před premíérou krmí jak to bude brutální a hle ono neni. Ta brutalita je v porovnání se švédskou verzí směšná - njn prostě mainstream a Holywood. A je vidět, že reklama udělala své, sály jsou plné a o to tu jde především. Když vemu film samotný, samozřejmě to odfláknutá práce neni, je vidět že kopírovat jde vcelku lehce, protože ona to defakto kopie je, jen s jiným obsazením. Jenže u toho kopírování se zapomělo vzít s sebou atmosféru. A atmosféra filmu je ubohá, tak moc ubohá, že film prostě nebaví a konec, který polidští Lisbeth, je tak k smíchu, jako nic jinýho. 45%

Bellflower (2011)

Konečně po delší době zase něco neotřelého a reálného. Pro některé to může být jako pohled do zrcadla. Jediné co tomu ublížilo je konec. Je nesmyslně přehnaný a do celkového filmového konceptu to nezapadá. 80%

Match Point - Hra osudu (2005)

Žít na hraně nebo v jistotě a blahobytu ? Žít s osobou, kterou vášnivě milujete, nebo žít s osobou kterou máte rádi a chcete s ní rodinu ? Na tyhle otázky života odpoví film dle mého reálně a bez přetvářky. Jediné co mu vytýkám je nelogičnost při vymýšlení výmluv Meyerse, když odchází podvádět ženu. V reálu, by se to provalilo okamžitě. 80%

Super 8 (2011)

Šel jsem na tento film úplně bez jakéhokoliv očekávání, abych nebyl zklamanej. Bohužel jsem byl zklamenej i bez očekávání. Je to dáno především výbornym začátkem, kde film baví a naladí diváka na další pokračování. Jakéto pak hrozné prozření, když na začátku naladěný divák odchází ze sálu zhnusen co to vlastně viděl za ptákovinu, kde logického nebylo vůbec nic a kde téměř každá scéna byla ukradena z jiného filmu. 45%

Princezny (2005)

Silný snímek, který velmi věrohodně vystihuje prostředí prostitutek. Děj vyjadřuje absolutní bezmoc hlavních hrdinek cokoliv se svym životem udělat či ho otočit k lepšímu. Upínají se tedy ke snění a doufají v lepší zítřky. Ty samozřejmě nikdy nepřijdou. 80%

Sucker Punch (2011)

Film který neurazí, ale ani nenadchne, prostě uplyne jako voda a další den už ani nebudete vědět, že jste na tom byli. Krom hudby, která je fakt skvělá, se nedá nic dalšího, co by stálo za to vypíchnout. Celkem 50%.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Konec série jak se patří. Od začátku až do konce je to jedna velká jízda. Ty 2,5 hodiny mi utekly v kině jak lusknutí prstu. Musim vyseknout poklonu za režii a scénáři, protože zpracování celé série bylo skvělé a vše do sebe zapadalo přesně tak jak mělo. 100%.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Po skvělém prvním dílu, se dalo očekávat, že dvojka už tak silná nebude. Ano opravdu tak silná neni, nicméně je to přesně to, co v této triologii je potřeba. Tzn. dozvíme se zde tajuplnou minulost Lisabeth a další důležité fakta o této vcelku tajemné postavě. Konec tohoto dílu ovšem začíná neskutečně gradovat a je jasné, že se blíží velkolepé finále ve třetím dílu. 80%

Sociální síť (2010)

Facebook, s určitostí fenomén dnešní doby. Tento film ukazuje, jak to asi mohlo být na počátku tohoto jedinečného projektu. I když zakladatel fcb řekl, že ten film je celý vymyšlený a ve skutečnosti to tak nebylo, osobně si myslím, že něco málo pravdy určitě bude. Film má spíše dokumentární prvky a nějaká pořádná zápletka tomu chybí. Rozhodně to není nic, z čeho by člověk odcházel s otevřenou pusou, jakouže to bombu viděl 75%

Machete (2010)

Po velmi dlouhé době, opět dobrý film u kterého jsem se v kině dobře pobavil. Nechyběly super hlášky a spousta nenáročné akce. K filmu roku to má sice hodně daleko, ale na období, kdy v kině dávají jednu hrůzu za druhou je to bezkonkurenční. Jo prostě Rodriguez ví, kdy má jeho filmy nasadit a taky, jak vyždímat z minima maximum :)) 75%