Robin Hood (2010)

V dnešní době velmi osvěžující dílo, konečně poctivá filmařina - díky Ridley. Film i přes poměrně delší stopáž má spád a vůbec nenudí. Krásně a nenuceně vtáhne diváka do děje a aspoň tedy já, jsem si užíval každou další minutu a rozhodně jsem nechtěl konec. Jediné za co ubírám procenta, jsou historické nesrovnalosti. Na pokračování to nevidim, předpokládám, že Ridley zůstane věrný tradici a na sebe navazovat nebude. 80%

Kick-Ass (2010)

Klasická holywoodská pohádka spíš pro děti než pro dospělý. Pro mě osobně, bylo vcelku zarážející, že u tohoto filmu se kinosál smál když hlavního hrdinu, či někoho jiného mlátili. Chtěl jsem dát +* za soundtrack, ale jelikož mám Prodigy naposlouchané a Invaders Must Die je moje oblibené album, tak hlavní pecky velmi dobře znám. Ostatní písničky jsou spíš průměr. Celkem 55%.

Iron Man 2 (2010)

Co k tomu napsat? Bavilo mě to a to hodně. A snad jen, že ten kdo viděl verzi s dabingem, vlastně tenhle film neviděl... 80%

Planeta 51 (2009) odpad!

Hrůza hrůz, co k tomu dodat: Dialogy jsou na úrovni mateřský, aby následně přišlel rozhovor co pochopí jen dospělý (děti se v tom musí úplně ztratit). Vtipný to taky neni, zasmál jsem se asi 3x což na animák se stopáží 90 min neni zrovna moc. Spád filmu je nula, lehce po půlce jsem se nudil tak, že jsem chtěl kinosál opustit. Tentokrát nebudu dávat ani hvězdu za snahu, protože to bylo viditelně odfláklý. 15%

Kawasakiho růže (2009)

Co říci ke snímku, kde udavačství střídá udavačství, kdy je sotva jedna pravda schovaná za lží odtajněna, aby hned byla překryta lží další, opravdu nevím. Film tak trochu ukazuje na tradiční českou náturu a sice "když je někdo lepší než já, přeju mu jen to nejhorší, místo toho abych se snažil být lepší", zkrátka správny Čech zvolí vždy jednodušší variantu před složitější, ať je jakkoliv odporná. Bohužel tak nás poznamenalo 50 let komunismu. Jediné co to může napravit je generační výměna. Nicméně závažnost tématu neodpovídá filmovému sdělení, do týdne obsah filmu většina lidí zapomene. 60%

Pouta (2009)

Další filmová pecka na začátku roku a ještě k tomu z české dílny. Leč CZ film vůbec nemusim, musim uznat, že se tohle dílo maximálně povedlo. Celej film jsem byl takovej nervózní a v očekávání co bude následovat v dalších minutách. Film postupně nabíral obrátky a vzbuzoval ve mě větší a větší nervozitu. Jenom škoda úplného závěru, tam to trošku ztrácelo. Malý zaslouží vyseknout poklonu, protože jeho výkon udělal tento film. 90%

Sherlock Holmes (2009)

Až překvapivě povedené filmové dílo... Rozhodně jsem nečekal že budu Holmese hodnotit tak vysoko, ale výborné herecké výkony Sherlocka a dr. Watsona, kde Jude Law leckdy svého kolegu přehrává mě více než potěšily, dále mě uchvátila skvělá hudba, která do filmu zapadá naprosto dokonale a jen z důrazňuje ponurou atmosféru tehdejšího Londýna. Co mi vadilo, byly někdy až zbytečně rychlé střihy a nesmrtelnost všech hlavních postav, které film zbytečně sráží. 75%

Hokejový zázrak (2004)

Pro mě jako vašnivého fanouška ledního hokeje, úžasný snímek. Kurt Russell skvěle ztvárnil neoblomného, ale velmi spravedlivého kouče, který jde jen a jen za úspěchem a věří ve své trenérské metody a ve své pečlivě vybrané hráče, i když ostatní říkají že je blázen. Svou neoblomnost přenáší pak na své hráče, kteří ze sebe ždímají doslova maximum a jsou odhodláni snad i na ledě pro výhru umřít. Je to takové české Nagano, nikdo to nečekal a přesto se to povedlo.. Díky za takovýto snímek 100%

Bílá stuha (2009)

Haneke nám předkládá postupný rozklad společnosti, který vzniká z přemrštěné snahy vychovávat, trestat a psychicky terorizovat děti za nesplnění pokynů. Společnost založená na těchto principech se snad ani nemůže divit, že se to jednou otočí proti ní. A že se děti začnou pomalinku mstít dospělým. 80%

Vzhůru do oblak (2009)

Animák, co mě doslova vyrazil dech, to že má být pro děti??? První půlhodina rozhodně neee. Jinak ovšem velmi kvalitní pixarovka, která neurazí a stojí za skouknutí. 80%