The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Druhá série neskutečně překvapila. Propojila různé dějové linie a v neposlední řadě představila nové významné postavy. Tady už je cítit poctivá příprava. Pracovalo se na detailech, které budeme mít v paměti dlouhé roky. Přesně tohle byla a je devíza Star Wars.   9/10

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Wow, Moff Gideon je absolutně fantastická (hraná) postava, kterých v seriálu ehm není moc. Dle mého názoru na to minimálně tato první série trpí. Možná jsem sám komu to vadilo. Kouzlo Grogu na mě taky moc neplatilo.   6.5/10

Mandalorian (2019) (seriál)

Po devastaci z posledních filmů SW jsem neměl velké očekávání, ale jak se ukázalo, seriál našel světlo na konci tunelu. První série tomu ale tak úplně nenasvědčovala. Chyběl příběh. Bez něj to byla taková lepší střílečka ze světa Star Wars. Nic víc. Zlom nastal až ke konci první série a zasazení příběhu někam do universa. Propojení s tím co už známe. O konci druhé série ani nemluvě. Absolutně se to obrátilo. Mimo to je fascinující tvořit si nějaký vztah k postavě s helmou, anebo k zelené příšerce která nemluví.  S01: 6.5/10 S02: 9/10 S03: 6.5/10 []   7.5/10

Godzilla vs. Kong (2021)

V lecčem podobné minulému dílu. Tahle série si jede svoje a bez váhání vyhazuje miliony do vzduchu. Na množství speciálních efektů si nelze stěžovat. Z mého pohledu dva velmi podobné filmy v rozmezí dvou let. Možná mám jen zbytečně dobrou paměť... Herecky to tentokrát bylo úplně na suchu.  3/10

Mutant (1995)

Popravdě, docela slušná zábava. Koktejl sci-fi, napětí, hororu a erotiky. Natasha Henstridge byla dokonalejší než celý film a celá její role. Asi bych vydržel ještě nějakou tu hodinu čučení na ní. V některých momentech byla atmosféra slušně mrazivá.  6.5/10

Splice (2009) odpad!

Ach jo, tohle si zasloužilo lepší zpracování. Námět určitě ok, ale to je tak vše. Nic z pracovního prostředí nepůsobilo skutečně. Chování vědců amatérské, chaotické a nezajímavé. Nulové napětí. Nuda. Film je spíše ztvárnění vlhkého erotického snu - zvrhlých fantazií. Závěr byl stejně bezzubý jako celý film. Nemůžu najít pozitiva.  0/10

2001: Vesmírná odysea (1968)

Ačkoli je tempo vyprávění pozvolné, je toho ve filmu mnoho. Spousta podnětů k zamýšlení. Osobně mě zaujala až pasáž boje s AI. Já nevím, dneska už jsme jinde. Málokdo z toho bude padat na zem.  6/10

Vikingové - Série 6 (2019) (série)

V prvé řádě si cením toho, že Vikingové se dočkali řádného pomalého konce. Postavy odcházejí pomalu jedna po druhé a není to nějaký miš maš v posledním díle. Stále se vynořují dokonalé ženy, takže atmosféra je na vysoké úrovni. Poslední díl to mimochodem taky zvládnul. Epické. 8.5/10

Vikingové - Série 5 (2017) (série)

Pár fajn bitev, jinak se toho moc nedělo. Nedá se však tvrdit, že to byla nuda, obzvláště při postupu díl po dílu.  6/10

Vikingové - Série 4 (2016) (série)

Seriál nabobtnává, ale zaslouží si to. Z Ragnara je už jen taková vypelíchaná slepice. Přichází oživení. Nové tváře a nové zápletky. Tohle mě překvapilo, jak málo nakonec bude Ragnar a jeho herectví chybět. Seriál to donutilo jít nahoru a zlepšil se. 8.5/10